سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

گزارش می گوید Viacom18 تحت حمایت Reliance با خرید 60 درصد از واحد هند دیزنی موافقت کرده است.

WSJ روز پنجشنبه به نقل از منابع ناشناس گزارش داد که Viacom18 تحت حمایت Reliance برای خرید 60 درصد از واحد هندی دیزنی به توافق رسیده است و مسیری را برای شرکت هندی ایجاد می کند تا یک غول رسانه ای 10 میلیارد دلاری در بازار آسیای جنوبی تشکیل دهد. در این گزارش آمده است که این معامله که WSJ او میگوید در این ماه بسته می‌شود، ارزش واحد ...

WSJ روز پنجشنبه به نقل از منابع ناشناس گزارش داد که Viacom18 تحت حمایت Reliance برای خرید 60 درصد از واحد هندی دیزنی به توافق رسیده است و مسیری را برای شرکت هندی ایجاد می کند تا یک غول رسانه ای 10 میلیارد دلاری در بازار آسیای جنوبی تشکیل دهد.

در این گزارش آمده است که این معامله که WSJ او میگوید در این ماه بسته می‌شود، ارزش واحد هندی دیزنی را به 3.9 میلیارد دلار می‌رساند که کمتر از نیمی از آنچه دیزنی در ابتدا امیدوار بود. اوایل این هفته، Reliance از اظهار نظر در مورد نامزدی خود با دیزنی خودداری کرد.

Viacom18 یک سرمایه گذاری مشترک بین صنایع Reliance Mukesh Ambani، Paramount Global و Bodhi Tree Systems جیمز مرداک است. بر اساس این قرارداد، دیزنی 40 درصد مالکیت واحد هند خود را حفظ خواهد کرد، در حالی که Reliance 51 درصد از سهام و Bodhi Tree 9 درصد را در اختیار خواهند داشت.

در سال 2019، دیزنی دارایی های سرگرمی فاکس قرن بیست و یکم را به مبلغ 71.3 میلیارد دلار خریداری کرد، حرکتی که با گنجاندن Star India به طور قابل توجهی تقویت شد.

این قرارداد جزء جدایی ناپذیر گسترش پخش جهانی دیزنی بود و حق پخش و پخش آن را به مسابقات کریکت لیگ برتر هند، تعداد زیادی کانال تلویزیونی چند زبانه و علاقه به یک شرکت تولید فیلم بالیوود داد. در زمان خرید، Star's Hotstar حدود 150 میلیون کاربر فعال ماهانه جمع آوری کرده بود.

در حالی که Hotstar برای چندین فصل دیگر بر چشم انداز پخش ویدیوی هند تسلط داشت، از زمانی که Viacom18 با پشتیبانی Reliance پس از تضمین حقوق پنج ساله پخش مسابقات کریکت IPL به مبلغ 3 میلیارد دلار، محبوبیت خود را کاهش داد. دیزنی برای همان حقوق پنج ساله، اما برای پخش محتوا از تلویزیون، 3 میلیارد دلار پرداخت کرد.

Reliance بسیاری از رهبران برتر و استعدادهای مهندسی را برای تقویت JioCinema در سال گذشته جذب کرده است و سرویس پخش درخواستی را با محتوای ممتاز از HBO و NBC پر کرده است.

ادغام با Viacom18، جیمز پسر روپرت مرداک و اودی شانکار، مدیر عامل سابق استار ایندیا را با کسب‌وکاری که سال‌ها صرف ساخت آن کردند، دوباره متحد می‌کند. مرداک به رشد استار ایندیا کمک کرد زمانی که رئیس شرکت مادر سابق آن اسکای بود که در آن زمان بخشی از فاکس بود. شانکار به مدت یک دهه تا سال 2020 هدایت ستاره هند را بر عهده داشت.

شانکار و مرداک که قبلا صندوقی به نام لوپا راه اندازی کرده بودند، در سال 2021 با حمایت 1.7 میلیارد دلاری سازمان سرمایه گذاری قطر، Bodhi Tree را تشکیل دادند. Bodhi Tree ابتدا با سرمایه گذاری 1.78 میلیارد دلاری در Viacom18 موافقت کرد، اما بعداً حجم سرمایه گذاری را به حدود 528 میلیون دلار کاهش داد.

خبرکاو