متن خبر

گزارش شده است که متا در حال برنامه ریزی دور جدیدی از اخراج کارکنان است

گزارش شده است که متا در حال برنامه ریزی دور جدیدی از اخراج کارکنان است

اخبارگزارش شده است که متا در حال برنامه ریزی دور جدیدی از اخراج کارکنان است
شناسهٔ خبر: 266155 -
خبرکاو:

بر اساس گزارشی از فایننشال تایمز، متا در حال آماده سازی دور جدیدی از کاهش مشاغل است. دو نفر از افراد آشنا به این موضوع به فایننشال تایمز گفتند که در مورد بودجه و تعداد کارکنان آینده در شرکت شفافیت وجود ندارد. انتظار داریم که که این کاهش‌های شغلی در حوالی ماه مارس انجام شود، اما مشخص نیست که چگونه افراد می‌توانند تحت تأثیر قرار بگیرند.

این گزارش او میگوید که عدم وضوح منجر به این شده است که کارکنان توجه داشته باشند که کار زیادی انجام نمی‌شود، زیرا مدیران نتوانسته‌اند از قبل برنامه‌ریزی کنند. برخی از بودجه‌هایی که معمولاً تا پایان سال نهایی می‌شوند هنوز نهایی نشده‌اند و تصمیم‌گیری‌هایی که معمولاً چند روز طول می‌کشد تا امضای آن‌ها انجام شود، اکنون در برخی موارد یک ماه طول می‌کشد.

متا بلافاصله به درخواست TechCrunch برای اظهار نظر پاسخ نداد.

این گزارش در حالی منتشر می‌شود که مارک زاکربرگ، مدیرعامل متا در اوایل ماه جاری در طی یک تماس با تحلیلگران بيان کرد که این شرکت قصد دارد به کاهش هزینه‌ها ادامه دهد. او وعده «سال کارآمدی» را داد و بيان کرد که متا در مورد حذف نقش‌های با اولویت پایین و عملکرد کم فعال‌تر خواهد بود. زاکربرگ بيان کرد که متا ساختار سازمانی خود را صاف می کند و "برخی از لایه های مدیریت میانی را برای تصمیم گیری سریع تر حذف می کند."

در ماه نوامبر، متا 11000 کارمند یا حدود 13 درصد از نیروی کار جهانی خود را اخراج کرد. این کاهش ها بزرگترین در تاریخ متا بود و بخش های مختلف شرکت را تحت تأثیر قرار داد و تیم های استخدام و کسب و کار بیشترین تأثیر را داشتند. در آن زمان، این شرکت بيان کرد که توقف استخدام آن تا اوایل سال 2023 ادامه خواهد داشت، تنها با «تعداد کمی استثنا».

اگرچه متا به وضوح تنها شرکتی نیست که در سال گذشته اخراج را اعلام کرده است، اما یکی از معدود شرکت هایی است که اخراج های قبلی خود را گسترش داده است. به عنوان مثال، آمازون در ابتدا اعلام کرد که 10000 کارمند خود را اخراج خواهد کرد، اما بعداً این رقم را به 18000 افزایش داد. علاوه بر این، Coinbase اخیراً 950 کارمند خود را پس از اینکه در ژوئن گذشته 1100 کارمند خود را رها کرد، اخراج کرد.

این جدید در حالی منتشر می شود که متا امروز اعلام کرد که مدیر بازرگانی آن، مارن لوین، پس از 13 سال در این شرکت کناره گیری می کند. لوین در طول مدت حضورش در متا به عنوان اولین مدیر عامل در اینستاگرام و همچنین معاون سیاست عمومی جهانی فیس بوک بود. متا بيان کرد که در حرکت رو به جلو، نیکولا مندلسون و جاستین اوسوفسکی نقش های گسترده ای را به عنوان رهبران ارشد فروش و مشارکت خواهند داشت و به خاویر اولیوان مدیر ارشد اجرایی گزارش خواهند داد.

خبرکاو

منبع

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است