متن خبر

گروه هک Trickbot به طور مشترک توسط ایالات متحده و بریتانیا تحریم شد

گروه هک Trickbot به طور مشترک توسط ایالات متحده و بریتانیا تحریم شد

اخبارگروه هک Trickbot به طور مشترک توسط ایالات متحده و بریتانیا تحریم شد
شناسهٔ خبر: 266103 -
خبرکاو:

ایالات متحده و بریتانیا هفت عضو باند بدنام Trickbot را که به گفته مقامات در روسیه مستقر هستند، تحریم کردند.

ربات باج افزار Trickbot توسط شرکت های امنیت سایبری در سال 2022 برچیده شد ، اما به نوعی توانست دوباره ظهور کند. مقامات روز جمعه اعلام کردند، اکنون ایالات متحده و بریتانیا برای تحریم های سایبری مشترک تاریخی علیه هفت عضو گروه هکر بدنام روسی موسوم به Trickbot گرد هم آمده اند.

این تحریم‌ها اولین تحریم‌ها برای بریتانیا هستند و مقامات اعلام کردند که این تنها موج اول اقدام جدید و هماهنگ علیه مجرمان سایبری است.

کمپین های اسپم با استفاده <a href= از تروجان بانکی Trickbot در برابر ارزهای دیجیتال" class="wp-image-57061" width="518" height="332" srcset="https://www.hackread.com/wp-content/uploads/2017/09/spam-campaigns-using-trickbot-banking-trojan-against-cryptocurrencies-1.png 800w, https://www.hackread.com/wp-content/uploads/2017/09/spam-campaigns-using-trickbot-banking-trojan-against-cryptocurrencies-1-300x193.png 300w, https://www.hackread.com/wp-content/uploads/2017/09/spam-campaigns-using-trickbot-banking-trojan-against-cryptocurrencies-1-768x493.png 768w" sizes="(max-width: 518px) 100vw, 518px">
ایمیل های مخرب مورد استفاده در یکی از حملات Trickbot

آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه ایالات متحده، در بیانیه ای در 9 فوریه 2023 گفت: «ایالات متحده امروز با شراکت با بریتانیا دست به اقدام می زند زیرا همکاری بین المللی برای رسیدگی به جرایم سایبری روسیه کلیدی است.

شایان ذکر است که علیرغم غیبت Trickbot در چند سال گذشته، افراد پشت سر آن همچنان فعال هستند و سایر حملات را هماهنگ می کنند. به گفته کارشناسان، عملیات Trickbot توسط یک باج افزار باج افزار دیگری به نام Conti تسلط یافته است. این گروه برای اولین بار در نیمه دوم دسامبر 2019 با استفاده از TrickBot برای رها کردن بار خود شناسایی شد.

مقامات ایالات متحده و بریتانیا Trickbot و Conti را به ارتباط با سرویس های اطلاعاتی روسیه متهم کرده اند. نه تنها این، بلکه لو رفتن چت های باند Conti نیز گوشه نرم آن را برای روسیه آشکار کرد. علاوه بر این، کونتی بلافاصله پس از اینکه این کشور نیروهای خود را به اوکراین در 28 فوریه 2022 فرستاد، حمایت خود را از روسیه اعلام کرد.

در بیانیه وزارت خزانه داری ایالات متحده آمده است: «در اوج همه گیری کووید-19 در سال 2020، Trickbot بیمارستان ها و مراکز مراقبت های بهداشتی را هدف قرار داد و موجی از حملات باج افزار را علیه بیمارستان ها در سراسر ایالات متحده راه اندازی کرد.

همراه با سایر حملات باج‌افزار بزرگی که توسط باند تریک‌بات سازمان‌دهی شده‌اند ، در بیانیه مطبوعاتی جزئیاتی از جمله نام آنها، درگیری با باند تریک‌بات و نام‌های آنلاین درباره هفت فرد تعیین‌شده توسط ایالات متحده ارائه شده است.

    Emotet دوباره با بات نت از طریق Trickbot ظاهر شد

    TrickBot برای فرار از تجزیه و تحلیل دستگاه ها را خراب می کند

    جنبش BLM برای گسترش Trickbot مورد سوء استفاده قرار گرفت

خبرکاو

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است