متن خبر

گازرسانی به روستاهای غیربرخوردار چالدران در دستور کار است

گازرسانی به روستاهای غیربرخوردار چالدران در دستور کار است

اخبارگازرسانی به روستاهای غیربرخوردار چالدران در دستور کار است
شناسهٔ خبر: 109344 -
خبرکاو:

حسن محمد زاده در بیان کرد و گو با ایسنا، در خصوص بهره مندی روستاها از مزایای گاز طبیعی بیان کرد: شاخص بهره مندی روستائیان چالدران در مقایسه با میانگین استانی در ردیف پایین تر قرار گرفتهاستکه تلاشهای لازم در جهت بهره مندی روستائیان شهرستان از مزایای نعمت گاز در حال انجاماستو برنامه ریزی های لازم برای گازرسانی روستاهای غیر برخوردار در دستور کار قرار گرفته است.

وی با تاکید براینکه، چالدران دارای ۱۶۶ هزار هکتار مراتع سرسبز است، بیان کرد: این مراتع در جهت تولید فرآورده های دامی و لبنی در اختیار بهره برداران روستایی و عشایری کوچرو قرار می گیرد.

فرماندار چالدران با بیان اینکه حفاظت و نگهداری از مراتع یک وظیفه خطیر همگانی است، بیان کرد: تمامی بهره برداران باید با رعایت تعادل دام و مرتع ضمن جلوگیری از فرسایش خاک زمینه وقوع سیل های حادثه خیز و خسارت بار را از بین برده و در صیانت از مراتع اهتمام داشته باشند.

وی همچنین به وضیعت تعدادی از روستاهای فاقد دهیاری نیز اشاره کرد و بیان کرد: وضعیت معابر عمومی این روستاها به دلیل عدم تهیه طرح هادی و اجرای آن نامناسباستکه با انجام هماهنگی های لازم با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و با تخصیص اعتبارات از محل روستاهای فاقد دهیاری، تهیه نقشه هادی این روستاها در دستور کار قرار گرفت که بعد از تهیه نقشه طرح هادی ساماندهی معابر این روستاها انجام خواهد شد.

انتهای پیام

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کليه حقوق تعلق دارد به سایت خبرکاو