متن خبر

گارد پیام جدید سامسونگ از کاربران در برابر حملات Zero-Click محافظت می کند

گارد پیام جدید سامسونگ از کاربران در برابر حملات Zero-Click محافظت می کند

اخبارگارد پیام جدید سامسونگ از کاربران در برابر حملات Zero-Click محافظت می کند
شناسهٔ خبر: 268839 -
خبرکاو:

Samsung Message Guard فایل را ذره ذره تحلیل می کند و آن را در یک محیط کنترل شده پردازش می کند، پس تهدید را خنثی می کند تا مطمئن شود فایل مخرب دستگاه را آلوده نمی کند.

حملات Zero-Click بسیار قدرتمند و گسترده شده‌اند، عمدتاً به دلیل سهولت در استقرار. با تکامل حملات صفر کلیک، سازندگان تلفن همراه مانند سامسونگ نیز در حال بهبود مکانیسم های دفاعی خود در برابر چنین تهدیداتی هستند. Samsung Message Guard یکی از این گام‌ها است که از سوءاستفاده‌های صفر کلیک روی گوشی‌های هوشمند سامسونگ گلکسی S23 جلوگیری می‌کند.

حملات صفر کلیک چیست؟

اکسپلویت‌های صفر کلیک می‌توانند بدافزار را تنها با استفاده از یک فایل تصویری JPEG یا PNG روی دستگاه نصب کنند. آنها بسیار خطرناک هستند، زیرا کاربر نیازی به تعامل با فایل، مانند کلیک کردن یا ضربه زدن روی آن، برای آلوده شدن دستگاه خود ندارد. کاربران نمی توانند این سوء استفاده ها را شناسایی کنند در حالی که کد مخرب داده های خصوصی آنها را می دزدد و به هکرها منتقل می کند.

همانطور که قبلا گزارش شده بود، مجرمان سایبری تحت حمایت دولت از حملات صفر کلیک برای نصب نرم افزار جاسوسی Pegasus گروه NSO بر روی تلفن های همراه مخالفان، مقامات دولتی، فعالان، سیاستمداران و روزنامه نگاران استفاده کردند.

گارد پیام سامسونگ در برابر حملات صفر کلیک محافظت می کند

تلفن های هوشمند سامسونگ گلکسی در حال حاضر به اقدامات ایمنی پیشرفته و پلت فرم قدرتمند ناکس سامسونگ مجهز شده اند که حملات سوء استفاده از فرمت های صوتی و تصویری را خنثی می کند. با Samsung Message Guard، این شرکت گام دیگری برای محافظت از دستگاه های خود و محدود کردن قرار گرفتن آنها در معرض کدهای مخرب پنهان شده در پیوست های تصویر برداشته است.

طبق بیانیه مطبوعاتی سامسونگ، این ویژگی روی پیام‌های سامسونگ و پیام‌های گوگل کار خواهد کرد. این شرکت همچنین یک به‌روزرسانی را منتشر خواهد کرد تا این ویژگی با برنامه‌های پیام‌رسان شخص ثالث سازگار شود.

به زبان ساده، Samsung Message Guard به طور خودکار هرگونه تهدید احتمالی پنهان در فایل های تصویری را قبل از اینکه فرصتی برای آسیب رساندن به شما داشته باشد، خنثی می کند. همچنین به صورت بی صدا و تا حد زیادی به صورت نامرئی در پس زمینه اجرا می شود و نیازی به فعال سازی توسط کاربر ندارد.

سامسونگ

چگونه گارد پیام از حملات صفر کلیکی جلوگیری می کند؟

می توانید آن را یک جعبه شنی پیشرفته یا یک قرنطینه مجازی در نظر بگیرید. با برنامه Messages در پس زمینه اجرا می شود. به محض دریافت هر فایل تصویری، از بقیه داده ها جدا می شود تا از دسترسی هرگونه کد مخرب مخفی به داده های دستگاه یا تعامل با سیستم عامل جلوگیری شود.

Samsung Message Guard فایل را ذره ذره تحلیل می کند و آن را در یک محیط کنترل شده پردازش می کند، پس تهدید را خنثی می کند تا مطمئن شود فایل مخرب دستگاه را آلوده نمی کند.

Message Guard به دنبال بدافزار در فرمت‌های PNG، JPG، JPEG، GIF، ICO، WEBP، BMP و WBMP می‌گردد. این ویژگی در نسخه‌های مختلف گوشی‌های هوشمند و تبلت‌های گلکسی با نسخه‌های One UI 5.1 یا بالاتر عرضه خواهد شد.

خبرکاو

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است