سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

کی ام سی T9 در اتو اکسپو تهران 1402 رونمایی شد؛ برادر بزرگ‌تر KMC T8

کرمان موتور در نمایشگاه خودرو تهران 1402، غرفه جذاب‌تری را نسبت به سایر خودروسازان رقیب تدارک دیده بود. این خودروساز علاوه بر معرفی سدان ملی خود موسوم به کی ام سی ایگل، پیکاپ جدیدی را به نام کی ام سی T9 نیز رونمایی کرد. این پیکاپ در واقع جک T9‌ یا جک هانتر است و به عنوان نسخه بزرگتر، قوی‌تر، مجهزتر و گران‌تر کی ام سی T8‌ شناخته می‌شود. کرمان موتور با عرضه کی ام سی T9، تصمیم ...

کرمان موتور در نمایشگاه خودرو تهران 1402، غرفه جذاب‌تری را نسبت به سایر خودروسازان رقیب تدارک دیده بود. این خودروساز علاوه بر معرفی سدان ملی خود موسوم به کی ام سی ایگل، پیکاپ جدیدی را به نام کی ام سی T9 نیز رونمایی کرد. این پیکاپ در واقع جک T9‌ یا جک هانتر است و به عنوان نسخه بزرگتر، قوی‌تر، مجهزتر و گران‌تر کی ام سی T8‌ شناخته می‌شود. کرمان موتور با عرضه کی ام سی T9، تصمیم دارد به جنگ پیکاپ‌های اتوماتیک و جدید بازار برود.

KMC T9

طراحی کی ام سی T9 در مقایسه با کی ام سی T8 متفاوت است. این خودرو در ظاهر خارجی به کراس‌اوورهای میان‌رده شباهت دارد و کابین آن نیز به خودروهای هیبریدی و الکتریکی شبیه است. یک نمایشگر بزرگ در میانه کابین قرار گرفته است که تنظیمات سیستم تهویه و سیستم صوتی از طریق آن انجام می‌شوند. البته چند دکمه کوچک و باریک نیز در قسمت زیرین این نمایشگر قرار گرفته‌اند. در مجموعه کی ام سی T9 یک پیکاپ نیمه‌لوکس به حساب می‌آید. پس به نظر می‌رسد بیراهه نوردی با آن خسارات فراوانی به کابین خودرو وارد خواهد کرد.

مشخصات و امکانات کی ام سی T9

پیشرانه کی ام سی T9 از نوع دولیتری چهارسیلندر توربوشارژر است که حداکثر 221 اسب‌بخار قدرت و 380 نیوتن‌متر گشتاور آزاد می‌کند. گیربکس هشت سرعته اتوماتیک نیز وظیفه انتقال قدرت به چرخ‌ها را برعهده دارد. همانند بسیاری دیگر از پیکاپ‌ها، KMC T9 در حالت عادی تک‌دیفرانسیل است و با توجه به نیاز کاربر در حالت دودیفرانسیل سبک یا سنگین قرار می‌گیرند.

کی ام سی T9

امکانات رفاهی کی ام سی T9 در حد یک کراس‌اوور میان‌رده هستند. هفت کیسه هوا، سیستم کنترل پایداری و کنترل کشش، ترمزهای دیسکی به همراه ABS و EBD، ترمز اضطراری، کروز کنترل تطبیقی، سیستم هشدار برخورد از جلو، رادار بین خطوط، رادار نقطه کور، سنسور پارک و دوربین عقب، دوربین 360 درجه، شارژر وایرلس، تنظیم برقی صندلی‌های جلو به همراه گرمکن، آینه‌های برقی تاشو به همراه گرمکن، سیستم سرگرمی به همراه نمایشگر، سیستم ورود و استارت بدون کلید، سیستم تهویه مطبوع اتوماتیک و سانروف امکانات رفاهی و ایمنی این پیکاپ را تشکیل می‌دهند. انتظار داریم تا قیمت کی ام سی T9 در محدوده سه رقیب دیگرش یعنی فوتون تونلند G7، آمیکو آسنا اتوماتیک و مکث کلوت اتوماتیک تعیین شود.

خبرکاو