متن خبر

کیپ پیشنهاد 1.5 میلیارد دلاری برای خصوصی شدن دریافت می کند

کیپ پیشنهاد 1.5 میلیارد دلاری برای خصوصی شدن دریافت می کند

اخبارکیپ پیشنهاد 1.5 میلیارد دلاری برای خصوصی شدن دریافت می کند
شناسهٔ خبر: 265992 -
خبرکاو:

در حال بارگیری پخش کننده صوتی…

شرکت مادر عمومی ExpressVPN، Private Internet Access و CyberGhost ممکن است به زودی یک نهاد خصوصی باشد - مالکیت مستقیم سهامدار اکثریت فعلی آن، Unikmind.

این نهاد که متعلق به تاجر میلیاردر تدی ساگی است، پیشنهاد کرده است که تمام سهام شرکت کاپ را که در اختیار ندارد، خریداری کند و شرکت را خصوصی کند. این پیشنهاد با قیمت گذاری بیش از 1.5 میلیارد دلار برای Kape، یک سال پس از خرید ExpressVPN سنگین وزن صنعت (در برگه جدید باز می شود) به مبلغ 936 میلیون دلار ارائه می شود.

اسناد پیشنهاد (در برگه جدید باز می‌شود) بسیار سنگین است و او میگوید این پیشنهاد نشان‌دهنده تمایل به «تداوم توسعه [شرکت]» و فعال کردن «سرمایه‌گذاری بلندمدت سرمایه به دور از بازارهای عمومی» است.

ساگی گفت: «ما متعهد به رشد بیشتر Kape در داخل گروه شرکت‌های خود هستیم، که آن را قادر می‌سازیم از هم‌افزایی عملیاتی بهره‌برداری کند و به سرمایه برای رشد مستمر خود دسترسی پیدا کند، به‌ویژه که هم‌گرایی فناوری‌ها در حال افزایش است».

برای کاربران چه معنایی دارد؟

پس این حرکت برای هفت میلیون مشترکی که از VPN و محصولات امنیتی مختلف Kape استفاده می کنند چه معنایی می تواند داشته باشد؟

Unikmind او میگوید که «قصدی ندارد که هیچ گونه تغییر مادی در کسب‌وکار کیپ (به جز تسریع بالقوه رشد غیرارگانیک)، برنامه‌های استراتژیک گسترده‌تر، یا مکان‌ها و مکان‌های تجاری ایجاد شود.

اثبات در پودینگ خواهد بود. به طور خاص، ما به دنبال مارک های VPN Kape خواهیم بود تا به سابقه خود در انتشار ممیزی های مستقل ادامه دهند (در برگه جدید باز می شود) .

پیشنهاد Unikmind چندین اشاره به "گسترش" و "استراتژی خرید و ساخت" دارد، از جمله اشاره می کند که در بازار فعلی، "در دسترس بودن خریدهای بالقوه ممکن است افزایش یابد".

بین این پیشنهاد و اخبار جدید قرار گرفتن Kape، جایی که این شرکت در مورد تأمین مالی اضافی برای افزایش توانایی Kape برای تسریع رشد خود از طریق خرید صحبت می‌کند، Unikmind به وضوح علاقه‌مندی به افزایش حریم خصوصی و دارایی‌های امنیتی خود را نشان می‌دهد.

پژواک مک آفی

این معامله بالقوه 11 ماه پس از یک حرکت موازی در صنعت امنیت سایبری مصرف کننده انجام می شود که در آن McAfee توسط گروهی از سرمایه گذاران به مبلغ 14 میلیارد دلار خصوصی شد . McAfee قرارداد take-private را به عنوان فرصتی برای گروه سرمایه‌گذار اعلام کرده بود تا «منابع مالی و عملیاتی را برای McAfee فراهم کند تا پیشنهادات مصرف‌کننده خود را بیشتر کند و رشد سریع تقاضای مصرف‌کننده برای خدمات حفاظت دیجیتال را جلب کند».

McAfee از آن زمان سرویس McAfee+ خود را راه‌اندازی کرده است که پیشنهاد آنتی ویروس خود را با VPN، مدیر رمز عبور، سرقت هویت و نظارت بر اعتبار ترکیب می‌کند.

در حالی که معامله خصوصی Cape بسیار کوچکتر است، واضح است که فرصت رو به رشد در فضای حریم خصوصی و امنیتی برای سرمایه گذاران فریبنده است.

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است