متن خبر

کیوان نیا: کمیسیون فرهنگی روی آثار سینمایی نظارت داشته باشد/ تولیدات فرهنگی باید در راستای ارزش های انقلاب باشند

کیوان نیا: کمیسیون فرهنگی روی آثار سینمایی نظارت داشته باشد/ تولیدات فرهنگی باید در راستای ارزش های انقلاب باشند

اخبارکیوان نیا: کمیسیون فرهنگی روی آثار سینمایی نظارت داشته باشد/ تولیدات فرهنگی باید در راستای ارزش های انقلاب باشند
شناسهٔ خبر: 109365 -
خبرکاو:

کارگردان مجموعه مستند «موزه های جنگ دنیا» و «از کربلا تا قدس» در بیان کردگو با خبرنگار سینماپرس بیان کرد: کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی نباید عملکردی منفعلانه داشته باشد. نظارت دقیق روی تمامی فعالیت های فرهنگی و هنری کشور به خصوص نظارت بر عملکرد مدیران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از جمله مسائل مهمیاستکه یکایک اعضای این کمیسیون باید به آن پایبند باشند.

این سینماگر ادامه داد: ما نیاز به یک خط کشی کاملاً مشخص و قانونی در حوزه تولید آثار هستیم؛ ما نباید اجازه دهیم آثاری تولید شوند که بر خلاف ارزش های اسلام و انقلاب و مصالح نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران باشند و آرمان های انقلابی را زیر سوأل ببرند.

وی با تأکید بر اینکه تولیدات فرهنگی تماماً باید در راستای ارزش های انقلاب و هنجارهای تعریف شده در نظام باشند تصریح کرد: علاوه بر این اتفاق اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس باید با دغدغه مندی کاری کنند تا همه ساله در زمان تصویب بودجه کل کشور، بودجه بخش فرهنگ و هنر افزایش پیدا کند.

کیوان نیا بیان کرد: حذف برخی قوانین زائد و ناکارآمد و وضع قوانینی در خصوص تسهیل فعالیت در تمامی حوزه های فرهنگی و هنری کشور بر اساس یک چارچوب قانونی مشخص از دیگر وظایف نمایندگان مجلس در کمیسیون فرهنگی است.

این مستندساز در خاتمه اظهاراتش لازم دانست: یکی از ضرورت های ما در حال حاضر پرداختن به موضوعات استراتژیک در سینما به عنوان یک رسانه مهم و تأثیرگذاراستتا بتوانیم به اهداف عالیه خود دست پیدا کنیم از این رو من امیدوارم شرایطی در کشور فراهم شود که از سینماگران ارزشی، انقلابی، متعهد و دغدغه مند حمایت شود و ما شاهد یأس و سرخوردگی و بیکاری هیچ یک از آن ها نباشیم و بی تردید این کار هم از دست اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی برمی آید.

برچسب‌ها

محبوب کن - فیس نما

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کليه حقوق تعلق دارد به سایت خبرکاو