سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

کوالکام 28 اسفندماه از تراشه پرچمدار جدیدش رونمایی می‌کند

کوالکام رسماً اعلام کرد که 28 اسفندماه (18 مارس) از تراشه پرچمدار جدیدش رونمایی می‌کند. انتظار داریم که که در این رویداد با اسنپدراگون 8s نسل 3 همراه با اسنپدراگون 7 پلاس نسل 3 روبه‌رو شویم. شعار این رویداد او میگوید : «هوشمندی در هسته است و درونش یک اژدها وجود دارد.» حساب رسمی کوالکام در شبکه اجتماعی چینی ویبو در پستی اعلام کرد که در تاریخ 28 اسفندماه از تراشه پرچمدار جدید اسنپدراگون پرده برمی‌دارد. در ادامه پوستر ...

کوالکام رسماً اعلام کرد که 28 اسفندماه (18 مارس) از تراشه پرچمدار جدیدش رونمایی می‌کند. انتظار داریم که که در این رویداد با اسنپدراگون 8s نسل 3 همراه با اسنپدراگون 7 پلاس نسل 3 روبه‌رو شویم. شعار این رویداد او میگوید : «هوشمندی در هسته است و درونش یک اژدها وجود دارد.»

حساب رسمی کوالکام در شبکه اجتماعی چینی ویبو در پستی اعلام کرد که در تاریخ 28 اسفندماه از تراشه پرچمدار جدید اسنپدراگون پرده برمی‌دارد. در ادامه پوستر مخصوص این رویداد را می‌بینید.

طبق گزارش‌ها، کوالکام در این مراسم از اسنپدراگون 8s نسل 3 با شماره مدل SM8635 و اسنپدراگون 7 پلاس نسل 3 با شماره مدل SM7675 پرده برمی‌دارد. این دو تراشه ظاهراً به‌صورت مشترک از اسم رمز داخلی Cliffs استفاده می‌کنند و احتمالاً هر دو از نظر معماری شبیه اسنپدراگون 8 نسل 3 خواهند بود.

مشخصات احتمالی تراشه‌های جدید اسنپدراگون کوالکام

براساس شایعات، اسنپدراگون 8s نسل 3 دارای 1 هسته Cortex-X4 با فرکانس 3.01 گیگاهرتزی، 4 هسته Cortext-A720 با فرکانس 2.61 گیگاهرتزی و 3 هسته Cortex-A520 با فرکانس 1.84 گیگاهرتزی خواهد بود. این تراشه از پردازشگر گرافیکی آدرنو 735 استفاده می‌کند.

در طرف دیگر، اسنپدراگون 7 پلاس نسل 3 احتمالاً 1 هسته Cortex-X4 با فرکانس 2.9 گیگاهرتزی، 4 هسته Cortex-A720 با فرکانس 2.6 گیگاهرتزی و 3 هسته Cortex-A520 با فرکانس 1.9 گیگاهرتزی خواهد داشت. پردازشگر گرافیکی این تراشه آدرنو 732 خواهد بود.

همچنین در گزارش‌ها گفته شده است که این دو تراشه احتمالاً به‌زودی در گوشی‌های جدیدی وارد بازار می‌شود. برای مثال، ردمی نوت 13 توربو احتمالاً با اسنپدراگون 8s نسل 3 و وان پلاس 3V با اسنپدراگون 7 پلاس نسل 3 از راه می‌رسد.

با توجه به ترند هوش مصنوعی، انتظار داریم که کوالکام قابلیت‌های AI جذابی را برای دو تراشه جدید خود در نظر گرفته باشد. اما هنوز اطلاعات خاصی در این باره منتشر نشده است. پس باید منتظر گزارش‌های بیشتر یا رونمایی رسمی بمانیم.

خبرکاو