متن خبر

کمبود نهاده دولتی طیور، افزایش قیمت، کاهش قدرت خرید و دیگر هیچ…

کمبود نهاده دولتی طیور، افزایش قیمت، کاهش قدرت خرید و دیگر هیچ…

اخبارکمبود نهاده دولتی طیور، افزایش قیمت، کاهش قدرت خرید و دیگر هیچ…
شناسهٔ خبر: 110866 -
خبرکاو:

اکبر آقاجانی رئیس اتحادیه مرغ و ماهی استان قزوین در بیان کرد ‌وگو با ایسنا اظهار می‌کند: تا پیش از افزایش قیمت مرغ روزانه ۱۰۰ تُن مرغ در استان کشتار می‌شد ولی با افزایش قیمت، میزان کشتار کاهش پیدا کرده و به ۷۰ تُن در روز می‌رسد چون مشتری قدرت خرید ندارد.

وی ادامه می‌دهد: باید نهاده دولتی در اختیار مرغداران قرار گیرد تا قیمت محصول کاهش پیدا کند برای مثال قیمت ذرت و سویا دولتی به ترتیب ۱۳۵۰ و ۲۴۷۰ تومان است ولی برخی از تولیدکنندگان مجبور شدند ذرت و سویا خود را با قیمت آزاد ۷۰۰۰ و ۳۰۰۰ تومان تأمین کنند.

رئیس اتحادیه مرغ و ماهی استان قزوین تصریح می‌کند: اگر نهاده دولتی در اختیار مرغداران قرار گیرد مرغ با قیمت ۱۲ هزار تومان برای تولیدکننده سود دارد ولی افزایش قیمت کنونی به دلیل عدم تأمین نهاده دولتی بوده است.

مرغ کیلویی چند؟

علی شاپورزاده معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین نیز در بیان کرد ‌وگو با ایسنا اعلام می‌کند: ستاد تنظیم بازار کشور قیمت ۱۵ هزار تومان را برای مصرف‌کننده اعلام کرده است.

وی ادامه می‌دهد: با توجه به افزایش قیمت مرغ از امروز ۱۰۰ تُن مرغ منجمد جهت تعدیل قیمت در استان توزیع خواهد شد و در روزهای آینده ادامه خواهد شد، لازم به ذکر است که مرغ منجمد با هماهنگی سازمان صمت در محلات با درآمد پایین و در فروشگاه‌های زنجیره‌ای عرضه می‌شود تا قیمت این محصول کاهش پیدا کند.

شاپورزاده در خصوص نهاده‌ها دامی تشریح می‌کند: ۱۰۰ درصد نیاز سویا مرغداران تأمین‌شده است و ۴۰ تا ۵۰ درصد ذرت مرغداران تأمین‌شده بود و روز گذشته نیز سهمیه ۴۵۰۰ تُنی برای استان جذب کردیم که از امروز با قیمت مصوب دولتی در بین اتحادیه و تشکل‌های مرغداران توزیع خواهد شد تا قیمت آن کاهش پیدا کند.

وی عنوان می‌کند: قیمت گوشت و شیر روند ثابتی دارد و قیمت دام زنده تغییر محسوسی نداشته است، در چند روز اخیر شاهد افزایش قیمت شیر و گوشت قرمز نبودیم و افزایش قیمت شیر توسط کارخانه‌ها بوده است و هیچ افزایش قیمتی توسط تولیدکننده را شاهد نبودیم.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین تصریح می‌کند: قیمت مصوب برای مصرف‌کننده ۲۹۰۰ است ولی واحدهای صنایع تبدیلی شیر را از دامداران ۲۶۰۰ و ۲۷۰۰ تومان خریداری کرده و قیمت آن را افزایش می‌دهند.

کاهش تقاضای گوشت قرمز

حمیدرضا دایی دایی رئیس اتحادیه قصابان استان قزوین در بیان کرد ‌وگو با ایسنا در خصوص میزان فروش گوشت قرمز عنوان می‌کند: از ۲۰ روز گذشته تقاضای مردم برای خرید گوشت قرمز کاهش پیدا کرده است به گونه‌ای که تا پیش از آن روزانه به‌طور میانگین ۳۵۰ رأس گوسفند کشتار می‌شد که در ۲۰ روز اخیر این رقم به ۱۵۰ رأس رسیده است.

وی اضافه می‌کند: تا پیش‌ازاین روزانه به‌طور میانگین ۷۵ تا ۸۰ رأس گوساله کشتار می‌شد که در روزهای اخیر این رقم به ۴۰ تا ۴۵ رأس گوساله می‌رسد.

رئیس اتحادیه قصابان استان قزوین اعلام می‌کند: طی چند روز اخیر قیمت گوسفند زنده ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ تومان افزایش پیدا کرده و قیمت آن از هر کیلو ۳۹ هزار تومان به ۴۲ هزار تومان رسیده است و قیمت گوساله زنده نیز بین ۲۹ تا ۳۰ هزار تومان در نوسان است.

دایی دایی تصریح کرد: با توجه به افزایش قیمت دام زنده بازار کشش افزایش قیمت گوشت را ندارد و در حال حاضر قیمت هر کیلو گوشت گوسفندی مخلوط ۹۰ و هر کیلو گوشت گوساله مخلوط ۷۵ هزار تومان است.

به گزارش ایسنا، با افزایش قیمت‌ها قدرت خرید مردم بیش‌ازپیش کاهش پیدا می‌کند به همین جهت ضرورت دارد مسئولان برای کنترل بازار دست‌به‌کار شوند و با ارتباط مؤثر با تولیدکنندگان بازار را کنترل کنند.

انتهای پیام

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کليه حقوق تعلق دارد به سایت خبرکاو