اخبار, امنیت

کلاهبردار بریتانیایی پشت سر کلاهبرداری آی‌اسپوف به دلیل جرایم سایبری به ۱۳ سال زندان محکوم شد.

۲۲ مه ۲۰۲۳ جنایات سایبری / هک راوی لاکشمانان

Cyber Crimes

یک تبعه بریتانیا که مسئول نقش خود به عنوان مدیر سرویس جعل شماره تلفن آنلاین از بین رفته iSpoof است به ۱۳ سال و ۴ ماه زندان محکوم شده است.

تجی فلچر، ۳۵ ساله، از وسترن گیت وی، لندن، در ۱۸ مه ۲۰۲۳ محکوم شد. او ماه گذشته به تعدادی از جرایم سایبری، از جمله تسهیل کلاهبرداری و در اختیار داشتن و انتقال اموال مجرمانه، اعتراف کرد.

iSpoof که به عنوان یک سرویس پولی در دسترس بود، به کلاهبرداران اجازه می‌داد تا شماره تلفن خود را پنهان کرده و به عنوان نمایندگان بانک‌ها، ادارات مالیاتی و سایر ارگان‌های رسمی برای کلاهبرداری از قربانیان ظاهر شوند.

کلاهبرداری از میز کمک به هدف هشدار دادن به اهداف مشکوک در حساب هایشان و فریب آنها برای افشای اطلاعات مالی حساس یا انتقال پول به حساب های تحت کنترل عامل تهدید بود.

به گفته پلیس متروپولیتن بریتانیا، مجرمان به عنوان نمایندگان بانک های مختلف مانند بارکلیز، سانتاندر، اچ اس بی سی، لویدز، هالیفاکس، فرست دایرکت، ناتوست، نشن واید و TSB هویت جعلی را در نظر گرفته اند.

Met در بیانیه‌ای گفت: «این وب‌سایت تعدادی بسته برای کاربرانی ارائه می‌دهد که می‌خواهند تعداد دقیقه‌هایی را که می‌خواهند از این نرم‌افزار برای برقراری تماس استفاده کنند، به بیت‌کوین بخرند».

گفته می شود که مجموع خسارات قربانیان تنها در بریتانیا بیش از ۴۸ میلیون پوند (۵۹.۸ میلیون دلار) بوده و مجموع خسارات جهانی حداقل ۱۰۰ میلیون پوند (۱۲۴.۶ میلیون دلار) تخمین زده می شود.

iSpoof در نوامبر ۲۰۲۲ به عنوان بخشی از یک عملیات هماهنگ شده اجرای قانون برچیده شد که منجر به دستگیری فلچر و ۱۶۸ نفر دیگر مرتبط با عملیات شد.

اعتقاد بر این است که فلچر حدود ۱.۷ تا ۱.۹ میلیون پوند (۲.۱ تا ۲.۳ میلیون دلار) از درآمدهای غیرقانونی به دست آورده است، علاوه بر آن یک رنج روور، یک لامبورگینی اوروس و ساعت‌های گران‌قیمت Rolex و Audemars Piguet دارد.

Met بیان کرد : «فلچر زمانی را صرف بازاریابی iSpoof در کانال تلگرام، The iSpoof Club کرد. فلچر این کانال را برای تبلیغ iSpoof راه‌اندازی کرد و کاربران را به‌روزرسانی کرد و به‌روزرسانی‌ها و پیشرفت‌ها را برای وب‌سایت تبلیغ کرد. »

در بازرسی از خانه وی پس از دستگیری وی در نوامبر ۲۰۲۲، بیش از ۳۰ گوشی تلفن همراه و تعدادی سیم کارت که برای اجرای این طرح مورد استفاده قرار گرفته بودند، کشف شد.

کارآگاه هلن رنس گفت: "با راه اندازی iSpoof، فلچر دروازه ای برای هزاران مجرم ایجاد کرد تا از میلیون ها پوند از قربانیان بی گناه کلاهبرداری کنند." در همین حال او با بهره مندی از سود، سبک زندگی لوکسی داشت.»


این مقاله جالب بود؟ ما را در توییتر و لینکدین دنبال کنید تا محتوای اختصاصی بیشتری را که پست می کنیم بخوانید.

خبرکاو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *