متن خبر

کلاهبرداری جدید قصاب خوک به نظر می رسد قربانیان را با طلاهای تقلبی فریب دهد

کلاهبرداری جدید قصاب خوک به نظر می رسد قربانیان را با طلاهای تقلبی فریب دهد

اخبارکلاهبرداری جدید قصاب خوک به نظر می رسد قربانیان را با طلاهای تقلبی فریب دهد
شناسهٔ خبر: 266481 -
خبرکاو:

در حال بارگیری پخش کننده صوتی…

محققان امنیت سایبری از Sophos کلاهبرداری سایبری جدیدی دارند که به نظر می‌رسد قربانیان را با وعده بازگشت طلای پرسود جذب کند.

دو کمپین جدید «قصاب خوک»، که کلاهبرداری‌های کلاهبرداری پیچیده‌ای هستند که می‌توانند ماه‌ها طول بکشند ، مهاجمان را جعل هویت یک زن ثروتمند و جذاب در رسانه‌های اجتماعی کردند و به «خوک‌ها» (قربانیان) بالقوه نزدیک شدند.

پس از مدتی رفت و آمد، مهاجمان سعی می‌کنند قربانیان را متقاعد کنند تا در یک پلتفرم ارز دیجیتال سرمایه‌گذاری کنند و نوید ثروت و ثروت را بدهند. این پلتفرم در واقع جعلی است و تمام پول "سرمایه گذاری شده" در واقع به حساب های مهاجمان ختم می شود.

رفتن به دنبال کل گراز

چیزی که این کمپین های جدید را متمایز می کند این است که کلاهبرداران به دنبال تنوع بخشیدن به مجموعه خود هستند. معمولاً آنها سعی می‌کنند ارزهای دیجیتال مردم را بدزدند، بیشتر به این دلیل که سرقت آن آسان‌تر و مصادره و بازگرداندن آن برای مجریان قانون سخت‌تر است.

با این حال، اکنون مشاهده شد که کلاهبرداران در حال حرکت به سمت فلزات گرانبها هستند. از دو کمپین، یکی در هنگ کنگ مستقر است و شامل یک بازار تجارت طلای جعلی است. دیگری در کامبوج مستقر است و شامل سرقت ارز دیجیتال مردم است. ظاهراً آنها تنها در یک ماه توانستند 500000 دلار به دست آورند.

شان گالاگر از سوفوس، محقق اصلی تهدیدات، اظهار داشت: «از زمان شروع همه‌گیری، این نوع کلاهبرداری سایبری به طور گسترده گسترش یافته است.

این کلاهبرداران در حال حاضر مردم را در تمام پلتفرم‌های اصلی رسانه‌های اجتماعی یا حتی پیام‌های مستقیم مورد هدف قرار می‌دهند، و خود را به بهره‌برداری از ارزهای دیجیتال محدود نمی‌کنند، بلکه از طلا و دیگر اشکال ارز یا ارزش معاملاتی نیز بهره‌برداری می‌کنند. آنها به معنای واقعی کلمه به دنبال کل گراز هستند."

به گفته گالاگر، مهاجمان از نظر مهندسی اجتماعی «کمتر صیقلی» بودند، به این معنی که آنها به اندازه برخی دیگر از عوامل تهدید قانع کننده نبودند. با این حال، از نظر فنی، آنها پیچیده‌تر بودند، زیرا از ترکیب پیچیده‌ای از «سئوی بسیار مؤثر»، صفحات فرود کلاهبرداری صیقلی، و نسخه دزدی یک برنامه تجاری قانونی با کد مخرب اضافی استفاده می‌کردند.

آنها همچنین در به روز رسانی زیرساخت های کلاهبرداری فعال بودند تا مطمئن شوند که عملیاتی می شوند.

طبق معمول، بهترین راه برای محافظت در برابر این تهدیدات استفاده از عقل سلیم است. اگر چیزی بیش از حد خوب است که واقعیت داشته باشد، احتمالاً همینطور است. و هنگامی که یک زن زیبا در لینکدین با یک فرصت سرمایه گذاری به شما نزدیک می شود، بسیار بسیار بدبین باشید.

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است