متن خبر

کلاب هاوس چیست و چطور می‌توان در آن عضو شد؟

کلاب هاوس چیست و چطور می‌توان در آن عضو شد؟

اخبارکلاب هاوس چیست و چطور می‌توان در آن عضو شد؟
شناسهٔ خبر: 144732 -
خبرکاو:

اگر سری به شبکه‌های اجتماعی زده باشید از کلاب هاوس Clubhouse زیاد شنیده‌اید اما این شبکه اجتماعی چیست و چگونه می‌توان عضو آن شد؟ شاید سروصدای اخیر پیرامون این شبکه را باید مدیون ایلان ماسک دانست که با حضور در یکی از اتاق‌های بيان کرد و گو در این شبکه سروصدای زیادی پرامون آن ایجاد کرد.

اما استفاده از این شبکه بر خلاف شبکه‌های اجتماعی موجود فعلا با محدودیت‌هایی مواجه است که شاید همین محدودیت‌ها آن را جذاب‌تر هم کرده است. اجازه بدهید نگاهی به این شبکه بیندازیم تا با آن بیشتر اشنا شویم.

اساسا کلاب هاوس چیست ؟

تصور کنید که یک اپلیکیشن روی موبایل خود دارید که می‌توانید به بيان کرد   و گوی بین مردم با هم گوش بدهید. همین ایده ساده شکل دهنده شبکه کلاب هاوس Clubhouse  است. در واقع این شبکه ایجاد شده از اتاق های بيان کرد و گوی متعددی است که کاربران به دلخواه ایجاد میکنند و در آن میتوان به بيان کرد و گو پرداخت‌. با توجه به اینکه اتاق‌ها توسط مدیران هر اتاق مدیریت می‌شود این مدیر است که اجازه صحبت به کاربران را می‌دهند به این ترتیب می‌توان یک کنفرانس مجازی را پیرامون هر بحثی شکل داد.

نخستین کسانی که در کلاب هاوس عضو شده‌اند با ایجاد room یا اتاق‌های متنوع در حوزه‌های مختلف  نشان داده‌اند که بحث‌های جذاب و آموزشی و کاربردی مختلفی را می‌توان در این شبکه ترتیب داد که بسیاری از کاربران علاقه‌مند به شنیدن آن باشند.

یک ویژگی کلاب هاوس این است که کاربران صرفا به صورت زنده می‌توانند با هم حرف بزنند و بيان کرد و گو ها ضبط نمی‌شود به این ترتیب بر خلاف پادکست در اینجا همه چیز در لحظه اتفاق می‌افتد.

کلاب هاوس فعلا بر اساس دعوتنامه عضور می‌پذیرد
کلاب هاوس فعلا بر اساس دعوتنامه عضور می‌پذیرد

کلاب هاوس شبکه اجتماعی بدون تصویر و ویدیو

در کلاب هاوس فقط بيان کرد و گوی صوتی کاربران شنیده می‌شود. شما می‌توانید به دلخواه یک اتاق را انتخاب کنید و در آن حضور داشته باشید و به بيان کرد وگوی شرکت کنندگان در بحث گوش دهید و یا درخواست مشارکت در بحث را بدهید و مدیر اتاق به شما اجازه صحبت می‌دهد و میکروفن شما برای بقیه باز می‌شود. در این شبکه هیچ تصویر یا ویدیویی ردو بدل نمی‌شود.

کلاب هاوس فعلا روی اپلیکشن آی او اس فعال است

در حال حاضر تنها از طریق اپلیکیشن iOS کلاب هاوس می‌توان عضو این شبکه شد . هر کاربر آیفون قادر به دانلود این اپلیکیشن و گوش دادن به بيان کرد و گوها و مشارکت در آ‌نهاست.

چطور می‌توانم در Clubhouse ثبت نام کنم؟

در حال حاضر برای عضویت در این شبکه نیاز به دعوتنامه از سوی کاربران دیگر است . هر کاربر جدید دو دعوتنامه دارد و بعد از استفاده تعداد دعوتنامه بیشتری نیز به او اختصاص داده می‌شود.

کاربران ایرانی چطور عضو کلاب هاوس شوند؟

در حال حاضر عضویت بر اساس معرفی نامه است و شخص معرف باید شماره تلفن شما را در دعوتنامه قید کند. در ایران در حال حاضر پیامک احراز هویت شماره تلفن توسط اپراتور همراه اول پشتیبانی نمی‌شود. کاربران یا باید از اپراتورهای دیگر پیامک ثبت نام را دریافت کنند و یا یک شماره‌ای داشته باشند که قادر به دریافت پیامک باشد.

آیا کلاب هاوس را می‌توان روی آی پد نصب کرد؟

در حال حاضر این اپلیکیشن برای آیفون طراحی شده و هرچند روی آی پد کار میکند اما منطبق با آی پد او اس نیست. به همین دلیل میتوانید از آن روی آی پد استفاده کنید.

کلاب هاوس روی اندروید نیست ؟ چرا ؟

مسوولان Clubhouse بيان کرد ه‌اند که در حال کار روی نسخه اندرویدی آن هستند ولی به نظر می‌رسد که برنامه‌نویسان آن عجله‌ای برای انتشار این نسخه ندارند. یک دلیل عمده این است که تعداد کاربران اندرویدی به مراتب بیشتر از تعداد کاربران آی او اس در دنیاست و به همین دلیل حضور اندرویدی‌ها می‌تواند سرورهای این شبکه اجتماعی را زیر فشار تقاضا خرد کند.

وب سایت کلاب هاوس کجاست ؟

تنها وب سایتی که برای کلاب هاوس وجود دارد  joinclubhouse.com است که درواقع هدایت کننده کاربران به دانلود اپلیکیشن آیفون آن است. دقت کنید که این اپلیکیشن را با clubhouse.io اشتباه نگیرید. آن کلاب هاوس یک اپلیکیشن مدیریت پروژه است و اتفاقا به دلیل اشتباه گرفتن کاربران چندصد هزاربار به اشتباه دانلود شده است.

کلاب هاوس چه اطلاعاتی برای ثبت نام می‌خواهد؟

یک شماره تلفن و یک نام. اگر دعوتنامه ندارید می‌توانید نام کاربری خود را حتی قبل از شروع به استفاده از سرویس رزرو کنید. وقتی کسی شما را دعوت می‌کند برای شماره تلفن  شما یک لینک  پیامک می‌کند که از طریق ان میتوانید با آن شماره تلفن ثبت نام کنید.

در صورتی که اکانت توییترتان را به Clubhouse وصل کنید عکس شما از روی عکس پروفایل توییترتان خودکار ذخیره می‌شود.

چرا ا کلاب هاوس اینقدرمشهور شد؟

کلاب هاوس سرویسی است که در ماه مارس 2020 آغاز به کار کرد ودر آغاز بسیار گروه‌های محدودی از آن استفاده می‌کردند. یک گروه که بیشتر از همه از آن بهره می‌گرفتند سرمایه‌گذاران جسورانه بودند به همین دلیل استارتاپها و سرمایه‌گذاران و منتورهای استارتاپی اتاقهای فراوانی را در این شبکه دارند و درباره موضوعات مختلف در  آن بحث می‌کنند.

محتوای بحثها در اتاقها ذخیره می‌شود؟ شبیه پادکست نیست؟

بيان کرد وگوهای هر اتاق صرفا در آن لحظه به صورت زنده انجام می‌شود و هیچ ذخیره ای انجام نمی‌شود. با این حال نمی‌توان انتظار داشت برخی شرکت کنندگان محتوای صحبت ها را ذخیره و بعدا پخش نکنند.

چند نفر می‌توانند در یک Room بيان کرد و گو کنند؟

در حال حاضر محدودیت هر Room برای حضور 5000 نفر است. اما دقت کنید که کاربران همدیگر را نمی‌بینند و بدون هیچ ادیت و ویرایشی در حال بيان کرد و گو با هم هستند. بنابراین کلاب هاوس سرویسی است که در لحظه اتفاق می‌افتد و تمام می‌شود و همین تفاوت آن با پادکست و دیگر شبکه‌های اجتماعی است.

برچسب‌ها

محبوب کن - فیس نما

ارسال نظرtt

tt

tt


تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کليه حقوق تعلق دارد به سایت خبرکاو