سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

کروم بوک اسرارآمیز جدید با دکمه دستیار داخلی ظاهر می شود – اما امیدوارم که واقعاً یک کلید پنهان Google Gemini باشد

Pixelbook Go. (اعتبار تصویر: آینده) بهترین کروم‌بوک‌ها از یک جهت مهم با لپ‌تاپ‌های ویندوزی تفاوت فیزیکی دارند: همه آنها دکمه نمادین «همه چیز» گوگل را دارند. این در اصل یک دکمه جستجو است که می تواند برای دسترسی به همه چیز در لپ تاپ شما و فراتر از آن استفاده شود. از فایل‌ها و برنامه‌های خود گرفته تا نتایج جستجوی آنلاین. با این حال، یک دکمه منحصر به فرد جدید به زودی در همه جا به ...
لوگوی Pixelbook Go <a href= را در زیر صفحه نمایش نزدیک کنید." class=" block-image-ads hero-image" onerror="if(this.src && this.src.indexOf('missing-image.svg') !== -1){return true;};this.parentNode.replaceChild(window.missingImage(),this)" srcset="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/9SxLivVTXjeuYcnJSzYSe-320-80.jpg 320w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/9SxLivVTXjeuYcnJSzYSe-480-80.jpg 480w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/9SxLivVTXjeuYcnJSzYSe-650-80.jpg 650w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/9SxLivVTXjeuYcnJSzYSe-970-80.jpg 970w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/9SxLivVTXjeuYcnJSzYSe-1024-80.jpg 1024w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/9SxLivVTXjeuYcnJSzYSe-1200-80.jpg 1200w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/9SxLivVTXjeuYcnJSzYSe-1920-80.jpg 1920w" sizes="(min-width: 1000px) 600px, calc(100vw - 40px)" data-pin-media="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/9SxLivVTXjeuYcnJSzYSe.jpg">
Pixelbook Go. (اعتبار تصویر: آینده)

بهترین کروم‌بوک‌ها از یک جهت مهم با لپ‌تاپ‌های ویندوزی تفاوت فیزیکی دارند: همه آنها دکمه نمادین «همه چیز» گوگل را دارند. این در اصل یک دکمه جستجو است که می تواند برای دسترسی به همه چیز در لپ تاپ شما و فراتر از آن استفاده شود. از فایل‌ها و برنامه‌های خود گرفته تا نتایج جستجوی آنلاین.

با این حال، یک دکمه منحصر به فرد جدید به زودی در همه جا به کروم بوک ها می آید: یک کلید اختصاصی برای دستیار Google . همانطور که توسط ChromeUnboxed مشاهده شد، فایلی که در مخازن Chromium یافت می‌شود (پایه کد منبع باز بسیاری از آپشن های ChromeOS و مرورگر Chrome) به یک مدل Chromebook آینده اشاره می‌کند که دارای کلید دستیار نقشه‌برداری سخت‌افزاری است.

کروم بوک جدید، با نام رمز Xol - ارجاع نسبتاً مورب به Destiny 2 ، در حالی که کدهای گذشته آشکارا به همه چیز از Witcher تا Skyrim اشاره می کردند - اطلاعات کمی در مورد آن وجود دارد، فقط این که ظاهراً در یکی از سیزدهمین اینتل اجرا خواهد شد. CPU های نسل. از آنجایی که تراشه‌های Core Ultra نسل چهاردهم اینتل در حال حاضر روی میز هستند، این حرکت عجیبی است. اما همانطور که ChromeUnboxed اشاره می کند، ممکن است هنوز آخرین نسل سیزدهم اینتل را ندیده باشیم.

بازگشت پادشاه؟

جالب‌تر این واقعیت است که قبلاً یک دکمه دستیار اختصاصی دیده‌ایم - اما فقط در کروم‌بوک‌های شخص اول گوگل، پیکسل‌بوک‌های محترم. Pixelbook Go حتی پس از اینکه گوگل خط تولید را حذف کرد در چندین رتبه بندی لپ تاپ ما باقی ماند و من حتی برای احیای Pixelbook دعا کردم که متأسفانه در رویداد Google I/O سال گذشته محقق نشد.

آیا این به این معنی است که Xol می‌تواند یک پیکسل بوک جدید باشد؟ متأسفانه، پاسخ «احتمالاً نه» است - زمانی که گوگل در سال 2022 Pixelbook را از بین برد، به نظر می‌رسید که گوگل بسیار متعهد به کناره‌گیری از کروم‌بوک‌های شخص اول است و تیم مسئول آن را به‌طور کامل منحل کرده و سازندگان لپ‌تاپ شخص ثالث را تشویق می‌کند تا همه کارها را انجام دهند. در ChromeOS با ابتکار اخیر Chromebook Plus. احتمالاً توضیح بسیار ساده تری وجود دارد: هوش مصنوعی.

دستیار گوگل

«Hey Google» ممکن است به زودی به «Hey Gemini» تبدیل شود... (اعتبار تصویر: Google)

با رشد هوش مصنوعی تقریباً در همه جا، از تولیدکننده ویدیوی Sora جدید OpenAI گرفته تا ChatGPT به ظاهر همیشه حاضر، منطقی است که گوگل (و سایر سازندگان کروم بوک) بخواهند ویژگی های هوش مصنوعی را به عنوان یک نقطه فروش کلیدی برای لپ تاپ های جدید معرفی کنند.

یک دکمه اختصاصی برای دسترسی به همراه هوش مصنوعی شما نتیجه منطقی است. و اگر به آن نگاه کنید، گوگل مجموعه جدیدی از ابزارهای هوش مصنوعی را برای ما دارد تا با آن بازی کنیم.

هوش مصنوعی برای مرد گوگل

بله، Google Gemini اینجاست، مجموعه‌ای قدرتمند از نرم‌افزارهای هوش مصنوعی – برخی جدید، برخی از مدل‌های قبلی هوش مصنوعی Duet و Bard خود گوگل – که به نظر می‌رسد در یک کروم بوک جدید متمرکز بر هوش مصنوعی مناسب باشد. گوگل قول می دهد که Gemini قادر به انجام انواع کارها، از عملکرد ساده چت بات گرفته تا ابزارهای دستیار نوشتن که رقیب Microsoft Copilot هستند ، خواهد بود.

مهم‌تر از همه، Gemini جایگزین Google Assistant می‌شود، اگرچه نه هنوز - به نظر می‌رسد هنوز مشکلاتی وجود دارد که باید برطرف شوند، و Assistant در تمام دستگاه‌های سازگار در زمان نوشتن این مطلب وجود دارد. اما برای Chromebook در مراحل اولیه توسعه، گنجاندن کلید Assistant زمانی که Google در حال آماده شدن برای منسوخ کردن کمک مجازی است، احساس می‌کند...

پس ، آیا این می تواند به جای آن یک دکمه Gemini باشد؟ "Gemini Key" یک حلقه زیبا دارد. همراه با دکمه همه چیز برای دسترسی به همه چیزهای شما، یک کلید اختصاصی برای فراخوانی فوری تمام قدرت مجموعه نرم‌افزار هوش مصنوعی Google می‌تواند گفت نی ارزشمند به فهرست ChromeOS باشد. گوگل به طور مداوم سهولت استفاده را در خط مقدم کروم‌بوک قرار داده است، پس این می‌تواند راه خوبی برای معرفی کاربران کمتر دانش‌آموز به فناوری‌های هوش مصنوعی باشد.

فقط یک مشکل وجود دارد

لپ تاپ کروم بوک پلاس با گربه روی تخت نشسته است

«Chromebook Plus» یک پله بالاتر از Chromebookهای روزمره شماست و می تواند از تزریق تازه ای از هوش مصنوعی بهره مند شود. (اعتبار تصویر: آینده)

همانطور که در بالا ذکر کردم، Xol بر روی یک CPU نسل سیزدهم اینتل اجرا می شود - به این معنی که به واحدهای پردازش عصبی قدرتمند (NPU) موجود در پردازنده های Ultra جدید اینتل دسترسی نخواهد داشت. می‌توانید برای خلاصه کامل روی آن لینک کلیک کنید، اما یک NPU اساسا یک تراشه اختصاصی برای اجرای بارهای کاری هوش مصنوعی محلی است. این چیزی است که احتمالاً در کروم بوک پلاس جدید و هیجان انگیز متمرکز بر هوش مصنوعی می خواهید، نه؟

"Xol" هر چه باشد، ممکن است هرگز نور روز را نبیند. کروم‌بوک‌هایی که به این شکل دیده می‌شوند همیشه به تولید نهایی نمی‌رسند، پس این پروژه ممکن است به سادگی پروژه‌ای باشد که نیمه تمام می‌شود. در هر صورت، من هنوز برای دیدن معنای Gemini برای ChromeOS هیجان زده هستم – و من تنها نیستم .

شما هم ممکن است دوست داشته باشید

ویرایشگر، محاسبات

کریستین ویرایشگر محاسباتی TechRadar در بریتانیا است. او از مجله Maximum PC نزد ما آمد و در آنجا عاشق سخت افزار کامپیوتر و ساخت رایانه های شخصی شد. او قبل از پرش به TechRadar یکی از اعضای ثابت تیم بازبینی مستقل ما بود و معمولاً می‌توان آن را دید که قبل از اینکه به موجودی حساب بانکی‌اش نگاه کند، روی آخرین کارت گرافیک یا لپ‌تاپ بازی گران‌قیمتش آب می‌ریزد و گریه می‌کند.

کریستین یک مبارز مشتاق برای حقوق LGBTQ+ و صاحب یک سگ نجات جذاب به نام لوسی است که او را پس از غلبه بر سرطان در سال 2021 به فرزندی پذیرفت. وقتی می خواهد از خانه کار کند، از او خواسته شود.

خبرکاو