متن خبر

کتابخانه محبوب دزدان دریایی Z با دامنه های شخصی جدید راه اندازی مجدد می شود

کتابخانه محبوب دزدان دریایی Z با دامنه های شخصی جدید راه اندازی مجدد می شود

اخبارکتابخانه محبوب دزدان دریایی Z با دامنه های شخصی جدید راه اندازی مجدد می شود
شناسهٔ خبر: 267012 -
خبرکاو:

در حال بارگیری پخش کننده صوتی…

Z-Library، یک سایت محبوب برای کتاب‌های الکترونیکی و مقالات غیرقانونی، با دامنه‌های شخصی‌سازی شده دوباره آنلاین شده است تا تا زمانی که ممکن است فعال بماند.

در یک پست وبلاگی، این پلتفرم بدنام بازگشت خود را با رویکردی متفاوت نشان داد، که امیدوار است سازمان های مجری قانون را از تعطیلی مجدد آن باز دارد.

در پست وبلاگ Z-Library آمده است: "ما یک خبر عالی برای شما داریم - Z-Library دوباره به Clearnet بازگشته است! برای دسترسی به آن، این پیوند singlelogin.me را دنبال کنید و از اعتبارنامه های ورود به سیستم معمولی خود استفاده کنید." "پس از ورود به حساب کاربری خود، به دامنه شخصی خود هدایت می شوید. لطفاً دامنه شخصی خود را خصوصی نگه دارید!"

پنهان شدن از قانون

پس از ورود به سیستم، کاربر دو URL دامنه شخصی منحصر به فرد و هشداری مبنی بر اینکه این آدرس ها باید خصوصی نگه داشته شوند را دریافت می کند. URL ها برای دسترسی به سرویس از طریق Clearnet (اینترنت استانداردی که امروزه همه ما از آن استفاده می کنیم، برخلاف وب تاریک) استفاده می شود. علاوه بر یک حساب، تمام کاربرانی که برای دسترسی به این سرویس نیاز دارند یک مرورگر معمولی است (در تب جدید باز می شود) .

به گفته BleepingComputer ، دامنه‌ها در ثبت‌کننده‌های مختلف در سراسر جهان ثبت می‌شوند و به Z-Library اجازه می‌دهند نه تنها URLهای شخصی‌سازی شده را به اعضا ارائه دهد، بلکه حتی در صورت بسته شدن توسط مقامات، عملیاتی باقی بماند.

با این حال، به نظر می رسد که singlelogin هنوز هم تنها نقطه شکست است و در صورت استفاده از آن، می تواند همه چیز را پایین بیاورد. Z-Library بيان کرد در این صورت، کاربران باید Tor یا I2P را انتخاب کنند.

"در صورتی که صفحه ورود به سیستم تنها در دسترس شما نیست، لطفاً از TOR/I2P برای ورود به حساب خود استفاده کنید، URL دامنه شخصی خود را کپی کرده و در مرورگر معمولی خود استفاده کنید. ما در حال کار بر روی ساخت صفحه ورود هستیم. در این پست وبلاگ آمده است.

رسانه ها گزارش دادند که قبل از توقیف توسط وزارت دادگستری ایالات متحده در نوامبر 2022، Z-Library یکی از محبوب ترین سایت های دزدان دریایی در اینترنت بود که حدود 12 میلیون کتاب و 84 میلیون مقاله ارائه می کرد. حجم پایگاه داده آن تقریباً 220 ترابایت بود. پس از بسته شدن، دولت ایالات متحده دو روس را دستگیر و متهم کرد که مدعی بودند آنها گردانندگان سایت هستند.

از طریق: BleepingComputer (در برگه جدید باز می شود)

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است