اخبار, فضا

کاوشگر JUICE Jupiter اروپا نقص آنتن را در اعماق فضا برطرف می کند (ویدئو)

کاوشگر ژوپیتر پرچمدار اروپا بالاخره توانست مشکل آنتن خود را برطرف کند.

مقامات آژانس فضایی اروپا (ESA) امروز (۱۲ مه) اعلام کردند که کاوشگر قمرهای یخی مشتری یا JUICE به تازگی آنتن رادار خود را برای کاوش قمرهای یخی (RIME) پس از بیش از سه هفته تلاش‌های شدید عیب‌یابی مستقر کرده است.

این موفقیت یک معامله بزرگ است، زیرا RIME یک قطعه کلیدی از بسته علمی JUICE است.

مقامات آژانس فضایی اروپا در به روز رسانی امروز (باز شده ) نوشتند هنگامی که کاوشگر در جولای ۲۰۳۱ به منظومه مشتری برسد، "از RIME برای مطالعه سطح و ساختار زیرسطحی قمرهای یخی مشتری تا عمق ۹ کیلومتری [۵.۶ مایل] استفاده خواهد کرد. " در برگه جدید) . RIME یکی از ۱۰ ابزاری است که در سفینه JUICE قرار است پیدایش جهان های قابل سکونت در اطراف غول های گازی و شکل گیری منظومه شمسی ما را تحلیل کند.

مطالب مرتبط: اروپا با موفقیت JUICE را برای مطالعه قمرهای یخی مشتری راه اندازی کرد

آنتن گیر کرده روی رادار JUICE برای اکتشاف ماه های یخی <a href= به اطراف می چرخد." class="expandable lazy-image-van" onerror="if(this.src && this.src.indexOf('missing-image.svg') !== -1){return true;};this.parentNode.replaceChild(window.missingImage(),this)" data-normal="https://vanilla.futurecdn.net/space/media/img/missing-image.svg" srcset="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/SA5cmXuPaFq96bZdnCcnfa-320-80.gif 320w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/SA5cmXuPaFq96bZdnCcnfa-480-80.gif 480w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/SA5cmXuPaFq96bZdnCcnfa-650-80.gif 650w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/SA5cmXuPaFq96bZdnCcnfa-970-80.gif 970w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/SA5cmXuPaFq96bZdnCcnfa-1024-80.gif 1024w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/SA5cmXuPaFq96bZdnCcnfa-1200-80.gif 1200w" data-sizes="(min-width: 1000px) 970px, calc(100vw - 40px)" src="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/SA5cmXuPaFq96bZdnCcnfa.gif" data-pin-media="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/SA5cmXuPaFq96bZdnCcnfa.gif">

آنتن گیر کرده روی رادار JUICE برای کاوش قمرهای یخی در انیمیشنی بر اساس تصاویری که بین ۱۷ و ۲۱ آوریل ۲۰۲۳ به دست آمده است، می چرخد. (اعتبار تصویر: ESA/Juice/JMC، CC BY-SA 3.0 IGO)

ماموریت ۱.۱ میلیارد دلاری (۸۷۰ میلیون یورو) JUICE در ۱۴ آوریل راه اندازی شد. همه چیز در ابتدا به خوبی پیش رفت، به جز استقرار برنامه ریزی شده آنتن RIME: بوم این ابزار به طول ۵۲ فوت (۱۶ متر) گیر کرد.

تیم مأموریت مشکوک بود که یک پین گیر کرده بخش‌های آنتن RIME تا شده را مسدود می‌کند. آنها چندین ترفند را امتحان کردند تا پین را شل کنند - برای مثال، JUICE را با استفاده از رانشگرهایش تکان دادند و کاوشگر را برای گرم شدن با نور خورشید هدایت کردند.

این تکنیک‌ها نویدبخش بود و پین را کمی حرکت داد. مقامات ESA در این به‌روزرسانی نوشتند، اما موفقیت تا امروز حاصل نشد، «زمانی که تیم کنترل پرواز یک دستگاه مکانیکی به نام «محرک غیر منفجره» (NEA) را که در براکت گیر کرده بود شلیک کرد.

آنها گفت ند: "این یک شوک ایجاد کرد که پین ​​را چند میلی متر حرکت داد و به آنتن اجازه داد تا باز شود."

داستان های مرتبط:

پس از رسیدن به مدار مشتری، JUICE قمرهای گانیمد، کالیستو و اروپا را از نزدیک در طی یک سری پرواز تحلیل خواهد کرد. تصور می‌شود که هر سه این قمرها اقیانوس‌هایی از آب مایع را در زیر پوسته‌های یخی خود دارند.

اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، JUICE در دسامبر ۲۰۳۴ وارد مدار ۳۲۷۰ مایلی (۵۲۶۰ کیلومتری) گانیمد، بزرگترین قمر منظومه شمسی خواهد شد. این یک لحظه تاریخی خواهد بود: هیچ فضاپیما تا به حال به دور ماه نچرخیده است. سیاره ای فراتر از زمین

مایک وال نویسنده کتاب " Out There (در برگه جدید باز می شود " (انتشارات بزرگ مرکزی، ۲۰۱۸؛ تصویرگری شده توسط کارل تیت)، کتابی در مورد جستجوی زندگی بیگانه است. او را در Twitter @michaeldwall دنبال کنید (در برگه جدید باز می شود) . ما را در توییتر @Spacedotcom (در برگه جدید باز می شود) یا فیس بوک (در برگه جدید باز می شود) دنبال کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *