متن خبر

کاهش حقابه کشاورزی سلماس را با مشکل مواجه کرده است

کاهش حقابه کشاورزی سلماس را با مشکل مواجه کرده است

اخبارکاهش حقابه کشاورزی سلماس را با مشکل مواجه کرده است
شناسهٔ خبر: 110066 -
خبرکاو:

داوود حاجی شاهولدی امروز ۶ تیرماه در جلسه بررسی مسائل ومشکلات کشاورزان سلماس، به وجود ۱۱ هزار هکتار این شهرستان درمسیر سدهای زولا ودریک اشاره و تصریح کرد: کاهش تخصیص آب درراستای سیاست های احیای دریاچه ارومیه باعث شده کشاورزان ما با کم آبی مواجه شده باشند.

وی اظهار کرد: این شهرستان با داشتن ۶۵ هزار هکتار اراضی زراعی شامل ۳۲ هزار هکتار آبی و۳۳ هزار هکتار دیم ، یکی ازشهرستانهای پیشرو و مستعد در امر کشاورزی از جمله در تولید لبنیات و عسل و گوشت قرمز و سیب درختی در استان و حتی در کشور بوده و ازجایگاه بالایی برخودار است.

فرماندار با تاکید بر اینکه افزایش راندمان آبیاری وبهره بردن از آبیاری نوین وهمکاری دراین زمینه جزو برنامه های جهاد کشاورزی است ، بیان کرد: ۹۰۰۰هکتار ازمزارع آبی این شهرستان را باغات تشکیل می دهند و سالانه محصول سیب این شهرستان درکشور عرضه وحتی به خارج ازکشور صادرمی شود.

یعقوب رضازاده نماینده مردم شریف سلماس در مجلس نیز در این جلسه با تاکید برلزوم حمایت از تولید کنندگان محصولات کشاورزی و دامی اظهار کرد: اصلاح روش های توزیع نهاده ها و محصولات ، تعامل و آماده کردن بسترهای مناسب برای توسعه وپیشرفت درجهت افزایش تولیدات کشاورزی باید مورد توجه جهادکشاورزی و کشاورزان سلماسی باشد.

به گزارش ایسنا؛ رضازاده بیان کرد: بزرگترین هدف مجلس یازدهم مبارزه نمودن با فساد ورانت خواری بوده و با این کار خواهیم توانست اعتماد مردم را به خدمتگزاران نظام افزایش دهیم.

انتهای پیام

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کليه حقوق تعلق دارد به سایت خبرکاو