سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

کالبدشکافی آیفون ۱۵ پرو قطعات داخلی پرچمدار جدید اپل را نشان می‌دهد [تماشا کنید]

گوشی‌های سری آیفو‌ن ۱‌۵ از امروز وارد بازار می‌شوند و حالا کانال یوتوب PBKreviews ویدیو کالبدشکافی آیفون ۱۵ پرو را منتشر کرد که در آن تمام قطعات داخلی جدیدترین پرچمدار اپل نمایش داده می‌شود. در ابتدای این ویدیو که در ادامه می‌توانید آن را مشاهده کنید، نمایشگر آیفون ۱۵ پرو با ابزار مناسب آن برداشته می‌شود. پس از جداسازی نمایشگر از بدنه گوشی، کابل‌هایی وجود دارد که با جدا کردن آن‌ها به مجموعه دوربین آیفو‌ن ۱۵ پرو که ...

گوشی‌های سری آیفو‌ن ۱‌۵ از امروز وارد بازار می‌شوند و حالا کانال یوتوب PBKreviews ویدیو کالبدشکافی آیفون ۱۵ پرو را منتشر کرد که در آن تمام قطعات داخلی جدیدترین پرچمدار اپل نمایش داده می‌شود.

در ابتدای این ویدیو که در ادامه می‌توانید آن را مشاهده کنید، نمایشگر آیفون ۱۵ پرو با ابزار مناسب آن برداشته می‌شود. پس از جداسازی نمایشگر از بدنه گوشی، کابل‌هایی وجود دارد که با جدا کردن آن‌ها به مجموعه دوربین آیفو‌ن ۱۵ پرو که با سه پیچ فیلیپس محکم شده دسترسی پیدا خواهید کرد.

کالبدشکافی آیفون ۱۵ پرو

پس از جدا کردن مجموعه دوربین دستگاه، PBKreviews دوربین اصلی ۴۸ مگاپیکسلی آیفون ۱‌۵ پرو، لنز تله فوتو ۱۲ مگاپیکسلی و لنز اولتراواید ۱۲ مگاپیکسلی آن را نشان می‌دهد. همچنین در این ویدیو دوربین سلفی ۱۲ مگاپیکسلی دستگاه و سنسور TrueDepth Face ID را نیز جدا می‌کند. سایر اجزای دیگری که در طول این ویدیو نمایش داده می‌شود شامل موتور Taptic، حسگر لیدار، پورت USB-C و باتری آیفون ۱۵ پرو می‌شود.

علاوه بر این، PBKreviews پنل شیشه‌ای پشت دستگاه را با استفاده از یک مکنده و یک اهر پلاستیکی جدا می‌کند. اپل با آیفون ۱۴ از این طراحی در گوشی‌های خود استفاده کرده است تا تعمیر آن آسان‌تر شود. هرچند این تغییر باعث می‌شود تا تعمیر دستگاه از نظر مکانیکی ساده‌تر و ارزان‌تر شود، اما الزامات جفت‌سازی قطعات اپل را تغییر نمی‌دهد که این امر مانع از بازیافت قطعات قدیمی یا خرید قطعات جدید توسط تعمیرکاران و تعمیرگاه‌های معتبر می‌شود.

در نهایت، PBKreviews امتیاز تعمیرپذیری ۷ از ۱۰ را به گوشی جدید اپل ارائه کرده است.