سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

کارگردانان سال سینما جایزه گرفتند

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین،سی و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم سانتاباربارا از مارتین اسکورسیزی و ژوستین تریه دو تن از نامزدهای اسکار بهترین کارگردانی امسال به ترتیب برای فیلم‌های «قاتلان ماه کامل» و «آناتومی یک سقوط» با اعطای جایزه کارگردانان برجسته سال تقدیر کردند.فیلم «قاتلان ماه کامل» که یکی از موفق‌ترین آثار مارتین اسکورسیزی تا به امروز است در جوایز اسکار پیش رو در ۱۰ شاخه از جمله بهترین فیلم و کارگردانی نامزد دریافت جایزه است. دیگر ...

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین،سی و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم سانتاباربارا از مارتین اسکورسیزی و ژوستین تریه دو تن از نامزدهای اسکار بهترین کارگردانی امسال به ترتیب برای فیلم‌های «قاتلان ماه کامل» و «آناتومی یک سقوط» با اعطای جایزه کارگردانان برجسته سال تقدیر کردند.

فیلم «قاتلان ماه کامل» که یکی از موفق‌ترین آثار مارتین اسکورسیزی تا به امروز است در جوایز اسکار پیش رو در ۱۰ شاخه از جمله بهترین فیلم و کارگردانی نامزد دریافت جایزه است.

به روایت ایسنا -این فیلم نخستین نمایش جهانی خود را در میان تمجید منتقدان در جشنواره کن گذشته تجربه کرد و نمره سینمایی آن همتراز با آثار موفق اسکورسیزی از جمله «رفقای خوب» و «رفتگان» است.

این فیلم ۲۰۶ دقیقه‌ای برگرفته از کتاب پرفروش غیرداستانی نوشته «دیوید گرن» با همین عنوان و فیلم‌نامه‌ای از اسکورسیزی و اریک راث ساخته شده و روایتگر داستان قتل چندین نفر در منطقه نفت‌خیز اوسیج در اوکلاهاما در دهه ۱۹۲۰ است.

در این فیلم «لئوناردو دی کاپریو» در نقش «ارنست برکهات» بازی می‌کند که خواهرزاده یک دامدار قدرتمند به نام «ویلیام هیل» با نقش‌آفرینی «رابرت دنیرو» است. «لیلی گلداستون» نیز در نقش همسر «دی کاپریو» بازی می‌کند.

همچنین فیلم «آناتومی یک سقوط» که نخستین نمایش جهانی خود را در جشنواره کن سال گذشته میلادی تجربه کرد و جایزه نخل طلای بهترین فیلم را به خود اختصاص داد، یکی از فیلم‌های موفق فصل جوایز سینمایی بوده و در پنج شاخه از جوایز اسکار نامزد دریافت جایزه است و پیش از این جایزه بهترین فیلم جوایز لومیر فرانسه و جایزه بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان گلدن گلوب را نیز از آن خود کرده است.

داستان این فیلم با بازی ساندرا هولر، سوان آرلو، میلو ماچادو و ... درباره یک نویسنده آلمانی است که پس از مرگ شوهرش در برف، گیر می‌کند و در شرایطی مرموز به جرم قتل همسرش دستگیر می‌شود و سعی می‌کند در طول دادگاه بی گناهی خود را اثبات کند.

۲۲۰۵۷

خبرکاو