متن خبر

کارگران تسلا در نیویورک یک کمپین اتحادیه راه اندازی می کنند

کارگران تسلا در نیویورک یک کمپین اتحادیه راه اندازی می کنند

اخبارکارگران تسلا در نیویورک یک کمپین اتحادیه راه اندازی می کنند
شناسهٔ خبر: 266669 -
خبرکاو:

گروهی از کارگران تسلا در بوفالو، نیویورک روز سه‌شنبه به مدیر عامل شرکت ایلان ماسک ایمیل زدند تا قصد خود را برای تشکیل اتحادیه اعلام کنند. این گروه که مجموعاً تسلا کارگران متحد نام دارد، امیدوار است اولین اتحادیه تاریخ خود را در شرکت خودروهای الکتریکی تشکیل دهد.

بسیاری از کارمندان کارخانه بوفالو تسلا داده ها را به عنوان بخشی از تیم خلبان خودکار این خودروساز برچسب گذاری می کنند، شغلی که ممکن است در آینده برای عملیات تسلا حیاتی نباشد. حداقل، این نکته مهم در ژوئن گذشته بود، زمانی که تسلا دفتر خود در San Mateo را تعطیل کرد و 229 کارمند Autopilot را که داده ها را برای آموزش سیستم رانندگی خودکار حاشیه نویسی می کردند، اخراج کرد. طبق گزارش ها، 47 کارگر باقی مانده به بوفالو منتقل شدند.

کارگران بوفالو برای امنیت شغلی و دستمزد و شرایط کاری بهتر با کارگران یونایتد، همان گروهی که به تشکیل اولین اتحادیه اتحادیه استارباکس در کشور کمک کرد، که در بوفالو نیز قرار داشت، سازماندهی می‌کنند. اتحادیه فروشگاه های محلی یک واکنش زنجیره ای را در سراسر ایالات متحده به راه انداخت - اکنون، بیش از 250 فروشگاه استارباکس در 40 ایالت از دسامبر 2021 به اتحادیه رای داده اند.

کمیته سازماندهی در بیانیه ای نوشت: «اتحادیه ها انتقال جهان به انرژی پایدار را تسریع می بخشد، زیرا به ما صدایی را در محل کار و اهدافی که برای دستیابی به آن تعیین کرده ایم، می دهد. "داشتن پایداری بیشتر در زندگی کاری خود و رفاه فردی به توانایی بیشتر برای دستیابی به این اهداف تبدیل می شود، به همین دلیل است که ما قویاً معتقدیم که پایداری از ما شروع می شود."

برچسب‌زنان داده نه تنها به دنبال امنیت در معیشت خود هستند، بلکه تحت فشارهای شغلی نیز تحت فشار قرار می‌گیرند. طبق گزارش بلومبرگ، تسلا ضربات کلید کارکنان را ردیابی می کند تا مشخص کند که آنها چقدر کار برای هر یک از وظایف خود اختصاص می دهند. شش کارمند گفتند که این نظارت، همراه با فشار معیارها و ضرب الاجل های تهاجمی، باعث شده است که برخی از کارگران از تعطیلات حمام صرف نظر کنند. نقش ها حداقل 19 دلار در ساعت پرداخت می کنند.

همانطور که تسلا کارگران اتحادیه خود را اعلام می کند، اولین هدف تسلا کارگران این است که تسلا را به امضای سندی مبنی بر اصول انتخابات عادلانه برساند، که این شرکت را از انتقام گرفتن از سازماندهی کارگران منع می کند.

ماسک در گذشته نسبت به اتحادیه ها تمسخر آمیز بوده است. او با واکنش هیئت ملی روابط کار ایالات متحده (NLRB) به دلیل توییتی از سال 2018، به این معنی که کارکنان در صورت پیوستن به اتحادیه کارگران اتومبیل متحد، گزینه سهام خود را از دست خواهند داد، مواجه شد. NLRB همچنین دریافت که تسلا قوانین کار را با مداخله در سازماندهی کارکنان در تأسیسات خود در فرمونت کالیفرنیا زیر پا گذاشته است. به ویژه، این تخلفات زمانی رخ داد که تسلا قوانینی را برای جلوگیری از توزیع اعلامیه‌هایی در مورد سازماندهی اتحادیه توسط کارگران خارج از وظیفه ایجاد کرد و دو کارمند درگیر در تلاش‌های اتحادیه را اخراج کرد.

خبرکاو

منبع

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است