متن خبر

کارت واکسن در سینماهای مردمی فجر چک می‌شود؟

کارت واکسن در سینماهای مردمی فجر چک می‌شود؟

اخبارکارت واکسن در سینماهای مردمی فجر چک می‌شود؟
شناسهٔ خبر: 189595 -
خبرکاو:

به گزارش ایسنا،  پیش‌فروش بلیت‌های چهلمین جشنواره فیلم فجر از صبح امروز، ششم دی‌ آغاز شد و پس از گذشت حدود هفت ساعت بخش قابل توجهی از بلیت‌های ۲۲ فیلم بخش رقابتی جشنواره («سودای سیمرغ») فروخته شده است. در این بین فیلم‌هایی که بجز عوامل شناخته شده، تبلیغات بهتری داشتند بیشتر مورد توجه قرار گرفته‌اند و بعضی سالن‌های سینمایی پرطرفدار هم بلیت‌های خود را خیلی سریع‌تر به فروش رساندند، اما حذف سری فروشی بلیت‌ها سبب شده بعضی فیلم‌ها و نیز سینماها مخاطب نسبتا کمتری داشته باشند. در این مورد  یک اتفاق دیگری که توسط بعضی مخاطبان ایسنا اشاره شد، طولانی شدن پروسه خرید جداگانه تعدادی فیلم با توجه به کندی اینترنت است.  

در کنار این موارد یک نکته مهم، تاکید وزارت بهداشت بر فروش بلیت به کسانی بوده که کارت واکسن داشته باشند و بيان کرد ه شده بود که باید زیرساخت‌های بلیت‌فروشی به سامانه «ایران من» متصل باشند در حالی که وزارت ارشاد هنوز در این مورد تبادل سامانه‌ای انجام نداده است و اگر در روزهای آینده هماهنگی‌های لازم برای اتصال به این سامانه ملی فراهم و چک کردن وضعیت واکسیناسیون کسانی که بلیت خریده‌اند، ممکن شود در آن صورت ستاد جشنواره باید مشخص کند که نحوه حضور تماشاگران در سینماهای مردمی چطور خواهد بود.

در این مورد سعید خانی - مدیر پردیس سینمایی صبا مال - در بيان کرد ‌وگویی با ایسنا می‌گوید: ارائه کارت واکسن برای فروش بلیت لحاظ نشده است، اگرچه تنها دو سوم ظرفیت سالن‌های مردمی در نظر گرفته شده و پروتکل‌ها رعایت خواهد شد، اما تاکنون برای حضور مخاطب و دریافت کارت واکسن چیزی به ما ابلاغ نشده است. البته بلیت‌فروشی که تقریباً تمام شده و اگر قرار باشد در این مورد اقدامی انجام شود، وزارت بهداشت می‌تواند هنگام برگزاری جشنواره نماینده‌هایی را به سینماها بفرستد تا با تعاملی که ستاد جشنواره و نیز صاحبان سینماها خواهند داشت، ورود واکسینه شده‌ها بررسی شود.

او درباره وضعیت فروش بلیت‌ فیلم‌های جشنواره هم بيان کرد : بعد از گذشت این چند ساعت، بلیت بعضی آثار تقریباً به طور کامل فروخته شده و به طور کلی می‌توان بيان کرد بجز چند فیلم که فروش ضعیفی داشته‌اند، تقریباً بقیه فیلم‌ها فروش بالا و متوسط رو به بالا داشتند.

خانی درباره حذف فروش بلیت به صورت سری هم بيان کرد :‌ واقعیت این است که سری‌فروشی بیشتر به نفع سینمادار است در حالی که تک فروشی احترام بیشتر به مخاطب است تا مجبور نشود بلیت فیلمی را که دوست ندارد بخرد، اما با توجه به سختی‌هایی که ممکن است هنگام خرید چند بلیت مجزا به وجود آید شاید بهتر بود دراین باره تمهیدی در نظر گرفته می‌شد.

وی بيان کرد : جدا از این‌ها شاید اگر سانس فوق‌العاده برای فیلم‌هایی که مخاطب دارند در نظر گرفته شود شرایط بهتری پیش آید. به نظر من درست نیست که به‌خاطر حمایت از بعضی سینماها، سانس فوق‌العاده را از سینماهایی که مخاطب دارند حذف کنیم و بهتر است اگر صاحب فیلم موافق بود و سینمادار هم امکان آن را داشت، دفتر جشنواره اجازه برقراری سانس فوق‌العاده را به فیلم‌ها بدهد.

انتهای پیام

Adblock test

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کليه حقوق تعلق دارد به سایت خبرکاو