متن خبر

کاخ سفید درصدد پایان دادن به مانع تراشی‌های کنگره در فروش تسلیحات به کشورهای خارجی

کاخ سفید درصدد پایان دادن به مانع تراشی‌های کنگره در فروش تسلیحات به کشورهای خارجی

اخبارکاخ سفید درصدد پایان دادن به مانع تراشی‌های کنگره در فروش تسلیحات به کشورهای خارجی
شناسهٔ خبر: 110029 -
خبرکاو:

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری رویترز، انتظار می‌رود که این طرح دولت آمریکا با مخالفت‌های شدیدی از جانب جمهوری‌خواهان و دموکرات‌ها روبرو شود.

برای بیش از چهار دهه است که رهبران کمیته‌ روابط خارجی سنا و کمیته امور خارجه مجلس نمایندگان آمریکا حق بررسی و بلوکه کردن قراردادهای فروش تسلیحات را طی یک فرآیند بازبینی غیررسمی داشته‌اند.

بر اساس این گزارش کاخ سفید از بابت ایجاد تاخیر در فروش تسلیحات به عربستان ناراحت بوده و در حال بررسی پایان دادن به چنین فرآیندی است. هر چند که هنوز در این زمینه تصمیم نهایی را نگرفته است.

این بحث در دولت آمریکا نخست از جانب رسانه فارن پالیسی گزارش شد. یک دستیار به رویترز بیان کرد : مدتی طولانی است که این نگرانی وجود داشته که دولت به این فرآیند پایان دهد.

دستیاران کنگره آمریکا بیان کرد ند: اعضای هر دو حزب اصلی در سنا و مجلس نمایندگان با پایان دادن به این فرآیند بررسی مخالفت کردند.

دولت آمریکا به درخواست‌ها برای اظهار نظر در این باره پاسخ نداد. یک سال پیش ترامپ وضعیت اضطراری ملی اعلام کرد تا قراردادها فروش تسلیحات به عربستان و چند کشور حوزه خلیج فارس را به ارزش هشت میلیارد دلار تکمیل کند.

نمایندگان کنگره آمریکا در پی خشمگین شدن از چگونگی جنگ عربستان در یمن و اقدامات دیگر این کشور نظیر قتل جمال خاشقجی در ترکیه روند فروش تجهیزات نظامی به کشورهای منطقه را به تاخیر انداختند.

انتهای پیام

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کليه حقوق تعلق دارد به سایت خبرکاو