متن خبر

ژنرال آمریکایی: روسیه و چین هر روز به ماهواره‌های ایالات متحده حمله می‌کنند

ژنرال آمریکایی: روسیه و چین هر روز به ماهواره‌های ایالات متحده حمله می‌کنند

اخبارژنرال آمریکایی: روسیه و چین هر روز به ماهواره‌های ایالات متحده حمله می‌کنند
شناسهٔ خبر: 181651 -
خبرکاو:

به بيان کرد ه یکی از ژنرال‌های نیروی فضایی، ماهواره‌های ایالات متحده دائما مورد حمله قرار می‌گیرد و چین ممکن است تا پایان دهه به قدرت برتر فضایی تبدیل شود.

ژنرال دیوید تامسون، معاون اول رئیس عملیات فضایی نیروی فضایی به واشنگتن پست بيان کرد :

تهدید‌ها هر روز در حال افزایش و گسترش هستند و این واقعا تکامل فعالیتی محسوب می‌شود که از مدت‌ها قبل در حال وقوع است. ما اکنون در نقطه‌ای هستیم که راه‌های زیادی برای تهدید سیستم‌های فضایی در اختیار داریم.

ایالات متحده

ژنرال ایالات متحده در ادامه بيان کرد که این کشور باید با حملات برگشت پذیر به ماهواره که به طور دائم آسیب جدی وارد نمی‌کند و هر روز از طریق ابزارهای غیر جنبشی مانند لیزرها، مسدود کننده‌های فرکانس رادیویی و حملات سایبری انجام می‌شوند نیز مقابله کند.

این خبر در حالی منتشر شده که کارشناسان سراسر جهان مخالف استفاده از سلاح‌های جنبشی علیه ماهواره‌ها هستند، زیرا استفاده از آن‌ها می‌تواند میزان زباله‌های فضایی را در سراسر سیاره افزایش دهد و در بدترین سناریو، بشریت را روی زمین گرفتار کند.

چین هم اکنون در حال ساخت نسخه خود از سامانه موقعیت‌یاب جهانی یا GPS و صدها ماهواره اطلاعاتی، نظارتی و اکتشافی است. بيان کرد ه می‌شود تعداد پرتاب‌های کشور آسیایی دو برابر ایالات متحده است.

تامسون در این رابطه بيان کرد : «چینی‌ها در واقع بسیار جلوتر از روسیه هستند. آن‌ها سیستم‌های عملیاتی را با سرعتی باورنکردنی به کار می‌گیرند.» با این وجود او در ادامه بيان کرد :

ما هنوز بهترین در جهان هستیم اما آن‌ها از نظر توانایی به وضوح و با سرعت زیادی در حال پیشروی هستند. اگر نتوانیم خود را با آن سازگار کنیم، ایالات متحده تا پایان این دهه باید نگران این موضوع باشد.

طبق گزارش‌های منتشر شده، به نظر می‌رسد دولت باید در حال تماس با حزب کمونیست چین برای ایجاد نوعی هنجاری بین‌المللی برای فضای سایبری و فضا است اما ظاهرا پکن به مذاکرات آن‌ها پاسخی نمی‌دهد.

سازمان فضایی فدرال روسیه (Roscosmos) و اداره ملی فضایی چین هنوز نسبت به این گزارش و بيان کرد ه‌های ژنرال آمریکایی واکنشی نشان نداده‌اند.

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کليه حقوق تعلق دارد به سایت خبرکاو