متن خبر

چین امسال 2 خدمه فضانورد و 1 کشتی باری را به ایستگاه فضایی تیانگونگ می فرستد

چین امسال 2 خدمه فضانورد و 1 کشتی باری را به ایستگاه فضایی تیانگونگ می فرستد

اخبارچین امسال 2 خدمه فضانورد و 1 کشتی باری را به ایستگاه فضایی تیانگونگ می فرستد
شناسهٔ خبر: 268484 -
خبرکاو:

چین قصد دارد در سال جاری یک جفت ماموریت خدمه به ایستگاه فضایی جدید خود بفرستد و منابع نیز با کشتی باری تیانژو در مدار قرار می گیرند.

آژانس فضایی سرنشین دار چین (CMSA) روز چهارشنبه (15 فوریه) اعلام کرد (در برگه جدید باز می شود) که قصد دارد ماموریت خدمه Shenzhou 16 را به ایستگاه فضایی تازه عملیاتی Tiangong در ماه مه راه اندازی کند و Shenzhou 17 تقریباً شش ماه بعد از آن پیروی کند. ، در ماه اکتبر

هر فضاپیمای خدمه Shenzhou سه فضانورد را حمل خواهد کرد که هویت آنها معمولاً تا روز قبل از پرتاب آنها با موشک Long March 2F از مرکز پرتاب ماهواره Jiuquan در صحرای گبی مخفی می ماند.

مطالب مرتبط: آخرین اخبار از برنامه فضایی چین

کشتی باری روباتیک Tianzhou 6 نیز در ماه مه راه اندازی خواهد شد تا مواد و پیشرانه را قبل از ماموریت فضانوردی به تیانگونگ برساند. این ماموریت از فرودگاه فضایی ساحلی چین در جزیره هاینان با موشک Long March 7 پرتاب خواهد شد.

چین قبلا یک کشتی باری تیانژو را درست قبل از هر ماموریت شنژو به تیانگونگ راه اندازی کرده است. با این حال، سازنده Tianzhou، آکادمی فناوری فضایی چین، ظرفیت بار بخش تحت فشار خود را حدود 1100 پوند (500 کیلوگرم) افزایش داده است (در برگه جدید باز می شود) ، به این معنی که چین اکنون نیاز دارد به جای آن هر دو سال یک بار فقط سه ماموریت تدارکاتی را راه اندازی کند. از چهار.

CMSA همچنین در حال درخواست (در برگه جدید باز می‌شود) طرح‌هایی برای وصله‌های مأموریت‌ها در تلاشی برای گسترش فضایی است. مقامات فضایی چین قبلاً مسابقاتی را برای نامگذاری فضاپیماها از جمله ماه‌نورد یوتو و مریخ‌نورد ژورنگ برگزار کرده‌اند.

داستان های مرتبط:

تیانگونگ در حال حاضر میزبان خدمه Shenzhou 15 است که تقریباً در نیمه راه اقامت 180 روزه خود هستند. خدمه از ورود Tianzhou 6 و Shenzhou 16 استقبال می کنند و کنترل را به خدمه جدید قبل از فرود در منطقه فرود Dongfeng در نزدیکی Jiuquan چند روز بعد واگذار می کنند.

فضانوردان Shenzhou 15 اخیرا اولین راهپیمایی فضایی خود را برای اتصال تجهیزات جدید به بیرون ایستگاه فضایی انجام دادند.

ما را در Twitter @ Spacedotcom (در برگه جدید باز می شود) و در فیس بوک (در برگه جدید باز می شود) دنبال کنید .

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است