متن خبر

چینی‌ها وارد بازار کوپه‌های اسپرت می‌شوند؛ Hycan Concept S سومین محصول از یک کمپانی سه ساله

چینی‌ها وارد بازار کوپه‌های اسپرت می‌شوند؛ Hycan Concept S سومین محصول از یک کمپانی سه ساله

اخبارچینی‌ها وارد بازار کوپه‌های اسپرت می‌شوند؛ Hycan Concept S سومین محصول از یک کمپانی سه ساله
شناسهٔ خبر: 180381 -
خبرکاو:

نمایشگاه خودروی گوانگژو این روزها در حال برگزاری است. بسیاری از خودروسازان چینی از این فرصت برای نمایش دستاوردهای خود استفاده می‌کنند. شرکت نوپای Hycan که در سال ۲۰۱۸ با مشارکت GAC و NIO شکل گرفته٬ یکی از این خودروسازان است که با رونمایی از مدلی مفهومی به نام Concept-S مورد توجه رسانه‌های غربی قرار گرفته؛ این مفهومی طراحی بسیار جذاب و گیرایی دارد و از پیشرانه‌ای تمام الکتریکی سود می‌برد.

کانسپت Hycan Concept S در دسته سدان‌های اسپرت کوپه جای می‌گیرد. چراغ‌های این خودرو بسیار باریک طراحی شده و از طریق یک نوار باریک به هم متصل هستند. چنین ساختاری در قسمت عقب نیز پیاده شده و چراغ‌های این بخش نیز همانند اکثر مدل‌های جدید سرتاسری طراحی شده‌اند.

مفهومی جذاب چینی‌ها بدنه‌ای با سطوح عمدتا صاف و یکدست دارد. سقف این مفهومی با قوس ملایم و زیبایی به صندوق منتهی شده، به همین خاطر زاویه‌ای بین شیشه عقب و درب صندوق دیده نمی‌شود.

از جذابیت‌های Hycan Concept S در نمای جانبی، باید به رینگ‌های خاص اشاره کنیم. این رینگ‌ها با لاستیک‌های دیواره کوتاه احاطه شده و در پشت آنها دیسک‌های ترمز بزرگ وظیفه متوقف‌سازی را بر عهده دارند. مثل بدنه، کالیپرهای ترمز نیز به رنگ قرمز هستند.

محل نصب آینه‌های جانبی، یکی از ویژگی‌های ظاهری متفاوت مفهومی Hycan Concept S است. این آینه‌ها در نزدیکی ستون A و قسمت انتهایی کاپوت قرار دارند. قاب این آینه‌ها خیلی باریک بوده و با در نظر گرفتن اصول ایرودینامیک طراحی شده است.

مشخصات فنی Hycan Concept S هنوز بطور کامل منتشر نشده، اما به احتمال زیاد با آمار و ارقامی تحسین‌برانگیز روبرو خواهیم بود. بد نیست بدانید Hycan توسط گروه GAC و NIO در سال ۲۰۱۸ پایه‌گذاری شده و تاکنون دو شاسی‌بلند برقی را با نام‌های ۰۰۷ و Z03 معرفی کرده است.

مدل بزرگ‌تر ۰۰۷ قادر است طبق چرخه NEDC تا ۴۰۰ مایل یا ۶۴۳ کیلومتر مسافت را با شارژ کامل طی کند. این شاسی‌بلند شتابی برابر با ۷.۹ ثانیه دارد. برد حرکتی Concept S مشابه ۰۰۷ پیش‎‌بینی می‌شود، اما شتاب آن با توجه به کلاسی که در آن حضور دارد، طبیعتا باید خیلی بهتر باشد.

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کليه حقوق تعلق دارد به سایت خبرکاو