متن خبر

چگونه یک ضمیمه به ارائه پاورپوینت خود اضافه کنیم

چگونه یک ضمیمه به ارائه پاورپوینت خود اضافه کنیم

اخبارچگونه یک ضمیمه به ارائه پاورپوینت خود اضافه کنیم
شناسهٔ خبر: 268689 -
خبرکاو:

هنگامی که یک ارائه مایکروسافت پاورپوینت ایجاد می کنید، می خواهید محتوایی را درج کنید که برای مخاطبان شما معنادار باشد. ممکن است جزئیات بیشتری در رابطه با آن محتوایی که می خواهید ارائه کنید داشته باشید، اما لزوماً در نمایش اسلاید نمایش داده نمی شود. این زمانی است که به آپاندیس نیاز دارید.

با گفت ن یک ضمیمه، می‌توانید آن اطلاعات اضافی را برای کسانی که می‌خواهند بدون منحرف شدن از هدف اصلی ارائه‌تان، آن را تحلیل کنند، ارائه دهید. بیایید نحوه استفاده و گفت ن یک ضمیمه در پاورپوینت را مرور کنیم.

فهرست مطالب

ضمیمه ارائه چیست؟

مشابه ضمیمه ای که در یک کتاب، مقاله یا گزارش می بینید، ضمیمه ارائه حاوی اطلاعات تکمیلی است. ممکن است نخواهید داده های خام، تصاویر، نمودارها، یا فهرستی از ابزارها، کتاب ها، رونوشت ها یا وب سایت ها را در خود ارائه قرار دهید. در عوض، می‌توانید جزئیات اضافی مانند این را در ضمیمه قرار دهید تا مخاطبانتان در صورت تمایل، آن را ببینند.

در اینجا اصول استفاده از ضمیمه در پاورپوینت آمده است:

اگر از اسلاید استفاده می کنید، باید ضمیمه را در انتهای ارائه خود، بعد از اسلاید مراجع، روی یک اسلاید قرار دهید.

اگر از بیش از یک آپاندیس استفاده می کنید، هر کدام را در اسلاید مخصوص به خود قرار دهید. علاوه بر این، شما باید هر ضمیمه را با یک حرف یا عدد مانند ضمیمه A، ضمیمه B، یا ضمیمه 1، پیوست 2 و غیره برچسب بزنید.

شما باید جزئیات را در پیوست به ترتیبی که در ارائه ظاهر می شوند سازماندهی کنید. به عنوان مثال، جزئیات تکمیلی برای محتوا در اسلاید اول باید ابتدا در ضمیمه ظاهر شود.

می توانید در محتوای ارائه خود به پیوست مراجعه کنید و حتی به اسلاید آن پیوند دهید. این به مخاطبان شما اجازه می دهد تا بدانند می توانند اطلاعات بیشتری کسب کنند.

اگر نمی خواهید ضمیمه در طول ارائه نمایش داده شود، می توانید به سادگی اسلاید را پنهان کنید. با استفاده از این گزینه، ممکن است به اشتراک گذاری یک PDF از نمایش اسلاید با مخاطبان خود که شامل ضمیمه است، فکر کنید.

نحوه ایجاد ضمیمه در پاورپوینت

با در نظر گرفتن تمام موارد فوق، بیایید نگاهی به نحوه ایجاد یک ضمیمه در پاورپوینت بیندازیم.

اسلاید ضمیمه را اضافه کنید

همانطور که گفته شد، ضمیمه باید در اسلاید خودش در انتهای نمایش اسلاید باشد. در حالی که همیشه می توانید بعداً اسلایدهای خود را مجدداً مرتب کنید، می توانید به سادگی اسلاید را از ابتدا در جایی که باید باشد قرار دهید.

نمایش اسلاید پاورپوینت خود را باز کنید و به آخرین اسلاید بروید. با استفاده از نمای عادی با ریز عکسها در سمت چپ می توانید این کار را به راحتی انجام دهید. به View رفته و Normal را انتخاب کنید.

به تب Home یا Insert رفته و فلش متصل به دکمه New Slide را در قسمت Slides نوار انتخاب کنید. طرح عنوان و محتوا را در منوی کشویی انتخاب کنید.

در صورت نیاز می‌توانید بعداً طرح‌بندی را تغییر دهید، اما با این کار با اسلاید آپاندیس شروع خوبی خواهید داشت.

عنوان اسلاید و ضمیمه را وارد کنید

هنگامی که اسلاید جدید خود را داشتید، کادر متن عنوان را انتخاب کنید و "پیوست" (یا "پیوست A" یا "پیوست 1" را در صورتی که قصد استفاده از بیش از یک مورد را دارید) وارد کنید.

این نه تنها اسلاید را به درستی عنوان می کند، بلکه اسلاید را با "ضمیمه" نیز برچسب گذاری می کند. این مهم است اگر تصمیم بگیرید متن موجود در محتوای خود را به پیوست پیوند دهید (در زیر توضیح داده شده است).

بعد، عنوان پیوست واقعی را اضافه می کنید. این می تواند موضوعی باشد که مطالب شامل آن می شود یا چیزی شبیه به آن که به اندازه کافی توصیفی برای درک در یک نگاه باشد.

می توانید به جای اشغال فضا در کادر محتوا، یک کادر متن جداگانه برای این عنوان اضافه کنید. به تب Insert بروید و اگر نوار شما مطابق شکل زیر متراکم شده است، Text Box یا Text > Text Box را انتخاب کنید.

کادر متن را بکشید و سپس متن عنوان را وارد کنید.

محتوای پیوست را درج کنید

در زیر عنوان اسلاید و ضمیمه می توانید مطالب را درج کنید. تصاویر، متن، نقاط گلوله، نمودارها، جداول یا هر چیزی که نیاز دارید اضافه کنید.

کادر محتوا در طرح عنوان و محتوا نمادهایی را در اختیار شما قرار می دهد که می توانید برای گفت ن انواع مختلف رسانه انتخاب کنید. به عنوان مثال، می توانید نماد درج جدول یا درج نمودار را انتخاب کنید.

اگر نمادی برای نوع محتوایی که می‌خواهید اضافه کنید نمی‌بینید، برای گزینه‌های اضافی به تب Insert بروید.

متناوباً، می‌توانید به سادگی متن را در کادر تایپ کرده و به‌عنوان یک فهرست قالب‌بندی کنید یا در صورت نیاز، هایپرلینک‌ها را اضافه کنید.

قالب بندی برای پیوست

شما می توانید قالب بندی متن را برای سبک، اندازه و رنگ مانند هر متن دیگری در ارائه خود اعمال کنید. متن را انتخاب کنید و از گزینه های موجود در بخش Font در تب Home یا نوار ابزار شناور (در ویندوز) برای انجام تنظیمات خود استفاده کنید.

شما همچنین می توانید تصاویر، نمودارها و جداول را مانند سایر تصاویر در نمایش اسلاید قالب بندی کنید. مورد را انتخاب کنید و به تب مربوطه که نمایش داده می شود بروید تا تغییرات را اعمال کنید. برای مثال، اگر جدولی را انتخاب کنید، تب Table Design را مشاهده خواهید کرد.

پیوند به یک ضمیمه در پاورپوینت

همانطور که قبلا ذکر شد، می توانید در محتوای ارائه خود به پیوست مراجعه کنید. این به مخاطبان شما اجازه می دهد بدانند که می توانند اطلاعات تکمیلی در مورد آن موضوع را در پیوست بیابند.

برای آسان‌تر کردن کارها، می‌توانید متن روی یک اسلاید را مستقیماً به اسلاید پیوست پیوند دهید. این به شما امکان می دهد در صورت تمایل به سرعت به اسلاید در ارائه بپرید. اگر ارائه را به اشتراک بگذارید، همچنین به مخاطبان اجازه می‌دهد مستقیماً به ضمیمه حرکت کنند.

    به اسلایدی که در آن به پیوست مراجعه می کنید بروید و متنی را که می خواهید پیوند دهید انتخاب کنید. می توانید این کار را با کشیدن مکان نما از میان کلمه(ها) انجام دهید.

    یا راست کلیک کنید، پیوند را انتخاب کنید و درج پیوند را انتخاب کنید یا به تب Insert بروید، پیوند را انتخاب کنید و Insert Link را انتخاب کنید.

    وقتی کادر Insert Hyperlink ظاهر شد، Place in This Document را در سمت چپ انتخاب کنید و اسلاید با عنوان Appendix در سمت راست را انتخاب کنید. برای درج لینک OK را انتخاب کنید.

سپس متن خود را می بینید که به اسلاید پیوست پیوند داده شده است. اگر از بیش از یک ضمیمه استفاده می کنید، می توانید همین کار را با متن اضافی در ارائه خود و همچنین سایر متن ها انجام دهید.

ضمیمه را در حین ارائه پنهان کنید

اگر نمی خواهید اسلاید ضمیمه را در طول ارائه خود نمایش دهید، می توانید یکی از دو کار را انجام دهید.

ابتدا، می توانید به سادگی نمایش اسلاید خود را پس از آخرین اسلاید قبل از آپاندیس متوقف کنید. اگر نمایش را به صورت دستی کنترل کنید، این به خوبی کار می کند.

دوم، می توانید اسلاید آپاندیس را پنهان کنید. اگر یک ارائه به طور خودکار پخش می شود یا نمایش اسلاید خود را به یک ویدیو تبدیل می کنید، ایده آل است. برای انجام این کار، روی اسلاید در نمای Normal یا Slide Sorter کلیک راست کرده و Hide Slide را انتخاب کنید.

به مخاطب خود این مقدار کمی اضافه کنید

با یک ضمیمه در پاورپوینت، می توانید مطمئن شوید که مخاطبان شما اگر مایلند موضوع شما را بیشتر تحلیل کنند بدون اینکه از هدف اصلی ارائه شما دور شوند، اطلاعات بیشتری دارند. آیا قصد دارید یک ضمیمه در نمایش اسلاید پاورپوینت بعدی خود اضافه کنید؟

برای اطلاعات بیشتر، به این نکات برای بهبود ارائه خود نگاه کنید.

خبرکاو

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است