سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

چگونه کاماویگا به دفاع چپ تبدیل شد و به یکی از بازیکنان کلیدی رئال مادرید تبدیل شد

espnfc-2.png
جولین لورن، خبرنگار ۸ مه ۲۰۲۳، ۰۶:۱۴ عصر به وقت شرقی کاماویگا هرگز تصور نمی کرد از هافبک به دفاع برود، اما تطبیق پذیری او بی سر و صدا او را به مهم ترین بازیکن رئال مادرید تبدیل کرده است. خوزه برتون/ عکس های اکشن/نور عکس از طریق گتی ایماژ بیایید این مقاله را با یک سوال مسابقه شروع کنیم: پاسخ ممکن است با تیتر داده شده باشد، اما این هنوز ...

بیایید این مقاله را با یک سوال مسابقه شروع کنیم: پاسخ ممکن است با تیتر داده شده باشد، اما این هنوز یک سوال بسیار مرتبط است در مورد اینکه فصل رئال مادرید چگونه بوده است.

کدام بازیکن در این فصل بیشترین بازی را در تمامی رقابت ها برای قهرمان اروپا داشته است؟ وینیسیوس جونیور ؟ نه رودریگو ؟ هنوز هیچ. ادواردو کاماویگا ؟ درست! این جوان فرانسوی تاکنون ۵۲ بار بازی کرده است، یک بار بیشتر از رودریگو. این یک دستاورد باورنکردنی برای یکی از جدیدترین بازیکنان تیم است، و ممکن است چهار بازی دیگر برای او در لالیگا و سه بازی دیگر در لیگ قهرمانان وجود داشته باشد، زیرا مادرید برای دیدار نیمه نهایی خود با منچسترسیتی آماده می شود.

کاماویگا که در برنابئو به‌عنوان یک بازیکن آینده‌دار تیمی و جایگزین تاثیرگذار در فصل ۲۰۲۱-۲۰۲۲ شروع کرد، به سرعت تبدیل به بازیکنی شد که کارلو آنچلوتی بیش از همه در این فصل به او تکیه کرد. از زمان جام جهانی ، جایی که این بازیکن ۲۰ ساله با فرانسه به فینال رسید، یکی از مهم ترین اعضای تیم و یکی از بهترین عملکردهای آن بوده است.

چه در خط هافبک باشد، همانطور که مقابل لیورپول در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا دیدیم، چه در دفاع چپ، مثلاً در مقابل بارسلونا در نیوکمپ، "کاما" فوق العاده بوده است. او حتی در ۷ بازی اخیر خود برای مادرید در پست دفاع چپ بازی کرده است: آخرین باری که او در خط میانی بازی کرد در ماه مارس در ال کلاسیکو مقابل بارسلونا بود.

جابجایی او به دفاع چپ - که فاصله زیادی با نقش معمولی او در هافبک عمیق دارد - نیز جالب است، تغییری که به جام جهانی برمی گردد. پس از اینکه لوکاس هرناندز در اولین بازی گروهی فرانسه مقابل استرالیا ، رباط صلیبی قدامی خود را پاره کرد، دیدیه دشان، مدیر باشگاه، به گزینه جایگزینی برای جایگزین احتمالی خود، تئو هرناندز نیاز داشت. کاماویگا هرگز در این پست بازی نکرده بود، اما دشان تمام ویژگی‌ها را در او دید - سرعت و صنعت، قدرت بدنی، آگاهی و پای چپ بسیار خوب - که می‌توانست به او کمک کند تا در آنجا پیشرفت کند.

از نظر دفاعی، کار برای انجام دادن وجود داشت - و هنوز هم وجود دارد، همانطور که در اولین بازی او در دفاع مقابل تونس در جام جهانی دیدیم - اما او به حدی پیشرفت کرده است که احتمالاً بهترین گزینه دفاع چپ مادرید پس از آن است. چند نمایش خیره کننده در آن موقعیت

بازی

۱:۵۹

آیا وینیسیوس و واکر نبرد کلیدی رئال مادرید مقابل من سیتی است؟

Gab & Juls بحث می کنند که من سیتی چگونه جلوی وینیسیوس جونیور را در نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا مقابل رئال مادرید خواهد گرفت.

از همه اینها جذاب ترین این واقعیت است که او حتی بازی در دفاع چپ را دوست ندارد! بعد از اینکه رئال مادرید در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا لیورپول را پشت سر گذاشت، او احساس خود را در مصاحبه بعد از بازی تلویزیون فرانسه کاملاً واضح بود. او اعتراف کرد: "نه: این موقعیت من نیست، برای من نیست، اما این کار را برای کمک به تیم انجام می دهم."

پس اگر واقعاً دوست داشت دفاع چپ بازی کند، چه شکلی می شد! کاماویگا در نقشی که دوست ندارد و تا دسامبر هرگز بازی نکرده بود، عالی بود. در واقع، او تقریباً به طور قطع در مقابل منچسترسیتی نیز در آنجا بازی خواهد کرد و پیش بینی می شود بهره وری سیتی را از موقعیت های گسترده کاهش دهد.

یک منبع نزدیک به این بازیکن توضیح می دهد: "او هر کاری برای این تیم و سرمربی اش انجام می دهد." "[کاماوینگا] آنقدر برای کارلو آنچلوتی احترام قائل است که می‌توانست بگوید در هر جایی بازی کند و ادواردو این کار را انجام می‌دهد. او در این فصل از توصیه‌ها و راهنمایی‌های کارلو بهره زیادی برده است تا بازی خود را به سطح بالاتری برساند."

بازیکن شگفت انگیز سابق رن، که اولین بازی خود را در لیگ ۱ در ۱۶ سالگی انجام داد و در تابستان ۲۰۲۱ با ۳۰ میلیون یورو به اسپانیا رفت، متوجه شده است که بازی در پست دفاع چپ او را به هافبک بهتری در آینده تبدیل خواهد کرد. در دفاع، او در حال توسعه قدرت و تعادل خود است، ویژگی هایی که همیشه هنگام بازی در خط هافبک حیاتی هستند.

آنچلوتی اخیراً گفته است: "او بسیار سخت کار می کند و همیشه در حال پیشرفت است. " من از او خیلی خوشحالم، چه در پست دفاع چپ بازی کند و چه در خط هافبک." تناوب چرخش بین این دو موقعیت به حدی است که کاماوینگا یکی از اولین نام‌ها در برگه تیم آنچلوتی با کریم بنزما ، وینیسیوس یا تیبو کورتوا است.

- پخش جریانی در ESPN+: لالیگا، بوندسلیگا، بیشتر (ایالات متحده)

کاماویگا با اهمیت یافتن این فصل، چند چیز را پس از پایان فصل گذشته تغییر داد. او زمانی که پای آمادگی جسمانی اش به میان می آید، کار خود را در خارج از زمین افزایش داد و از بنزما الهام گرفت که بسیار به او نزدیک است و اخلاق ارزشمندش. در حالی که کاماویگا هنوز می‌خواهد به طور منظم در خط میانی برای باشگاه و کشور بازی کند - او در آخرین بازی Les Bleus در مقابل ایرلند بازی کرد، یک برد ۱-۰ در مقدماتی یورو - و شاید به جای دیگری در پست دفاع چپ قرار بگیرد. در اطراف، همه اینها بخشی از فرآیند است.

همچنین منصفانه است که بگوییم انعطاف و تلاش او چه برای تیم و چه برای او به عنوان فردی به ثمر می رسد. پس از قهرمانی رئال در هفته گذشته در کوپا دل ری، او اکنون هر عنوانی را که در این باشگاه بازی کرده است، به دست آورده است، همچنین مدعی قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا ، لالیگا، سوپرکاپ اروپا، جام باشگاه های جهان و سوپرجام اسپانیا شده است. همه قبل از ۲۱ سالگی

اگر رئال بتواند در نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان اروپا از من سیتی برتری بگیرد، در این فصل چیزهای بیشتری در پیش خواهد بود، که آسان نخواهد بود. سیالیت و تطبیق پذیری بازی هجومی سیتی چنان است که Camavinga & Co دست خود را پر خواهد کرد تا کوین دی بروین ، فیل فودن و ریاض محرز را از یافتن ارلینگ هالند در اطراف دروازه بازدارند. اگر می‌خواهند این کار را انجام دهند، انتظار داشته باشید که آنچلوتی دوباره روی هافبک/ دفاع چپ فرانسوی‌اش حساب کند تا همه چیز را در کناره‌اش نگه دارد.

خبرکاو