متن خبر

چگونه چرخش یک استارتاپ برزیلی به کارت های شرکتی نتیجه داده است

چگونه چرخش یک استارتاپ برزیلی به کارت های شرکتی نتیجه داده است

اخبارچگونه چرخش یک استارتاپ برزیلی به کارت های شرکتی نتیجه داده است
شناسهٔ خبر: 266514 -
خبرکاو:

بیانکا پریرا، یکی از بنیانگذاران، به یاد می آورد که Portão 3 به عنوان یک استارتاپ مسافرتی شرکتی در سال 2020 تأسیس شد و محصول خود را درست زمانی که کووید به آمریکای لاتین رسید و "همه فرودگاه ها بسته شدند" منتشر کرد.

او بيان کرد اگرچه زمان بندی "وحشتناک" بود، اما شرکت تسلیم نشد.

پریرا و فرناندو نری بنیانگذار همکار به این نتیجه رسیدند که نرم افزاری که پورتائو ساخته است همچنان می تواند برای کمک به کسب و کارهای سازمانی با هزینه های شرکتی استفاده شود.

پریرا، کارآفرین سریالی و کارمند سابق کارگیل، به TechCrunch گفت: «ما همچنین متوجه شدیم که کارت‌های شرکتی ابزاری عالی هستند . با این حال، مدیران مالی در برزیل از آنها متنفرند، و ما متوجه شدیم که چرا از آنجایی که تمام چیزی که در پایان ماه دریافت می‌کنند، یک صورت‌حساب تراکنش است که ردیابی آن غیرممکن است. .. مدیران مالی همچنین نگران هستند که با تمرکززدایی از پرداخت‌ها و توانمندسازی کارکنان، مجبور به معامله شوند. با تقلب، تطبیق پرداخت ها و به هم ریختگی کلی در عملیات که آنها باید برطرف کنند.»

طبق گفته پریرا، پلتفرم Portão با کارت شرکتی آن با انجام دو کار مشکل را حل می کند. در مرحله اول، یک پیکربندی خط مشی شرکت را در پلتفرمی ایجاد می کند که تراکنش ها را تأیید می کند.

ما آن را بودجه می نامیم. پریرا توضیح می‌دهد که هر کدام به گونه‌ای پیکربندی می‌شوند که کارمندان می‌توانند پول خرج کنند، چه مقدار و چه زمانی.

همچنین به یک پلت فرم فاکتور متمرکز متصل می شود که به طور خودکار کدهای QR را در رسیدهای بارگذاری شده توسط کارمندان می خواند و تفسیر می کند تا با جزئیات مربوط به آن تراکنش مطابقت داشته باشد، آن را تحلیل می کند تا از تقلب تحلیل شود و اطمینان حاصل شود که هر کالا مطابق خط مشی شرکت خریداری شده است. .

تنها در سال 2022، Portão 3 می گوید بیش از 60 میلیون دلار تراکنش را تسهیل کرده و بیش از 1 میلیون کارت فیزیکی و مجازی صادر کرده است. نزدیک به 600 شرکت در سراسر آمریکای لاتین از این فناوری استفاده می کنند، از جمله شرکت هایی مانند شرکت رمزنگاری Bitso، CredPago، غول بیمه سلامت SulAmérica و 123 Milhas. و به طرز چشمگیری، Portão ادعا می کند که از دسامبر به سوددهی رسیده است و به رشد 20 درصدی ماهانه ادامه می دهد.

Portão 3 می گوید نرم افزار آن 33 درصد از زمان صرف شده برای فرآیندهای مدیریت پرداخت را کاهش می دهد - با این هدف که شرکت ها بتوانند هزینه های کارکنان خود را برای سفر، سوخت، عوارض، وعده های غذایی و هرگونه فعالیت خارجی کنترل کنند.

این شرکت در گروه Y Combinator's Summer 2021 شرکت کرد، اما اخیراً برای کمک به رشد کسب و کار خود به تأمین مالی نهادی روی آورده است - دور سرمایه گذاری اولیه 3.6 میلیون دلاری به رهبری Better Tomorrow Ventures را بسته است. Endeavor Scale Up، Fincapital، Pareto، Flexport و دیگر سرمایه گذاران فرشته نیز در تامین مالی شرکت کردند.

در حال حاضر، طبق گفته پریرا، پورتائو روی رشد در برزیل متمرکز شده است و در نهایت به آمریکای لاتین به عنوان یک کل گسترش می یابد. این شرکت قصد دارد از سرمایه جدید خود برای استخدام یک تیم محصول و رشد استفاده کند و اخیراً یک مدیر سابق سامسونگ را برای رهبری فروش استخدام کرده است. در حال حاضر پورتائو 30 کارمند دارد.

با نگاهی به آینده، این شرکت می‌خواهد بر بخش‌های جدیدی از مشتریان در لجستیک، خرده‌فروشی و حمل‌ونقل تمرکز کند.

جیک گیبسون، شریک بنیانگذار Better Tomorrow Ventures و یکی از بنیانگذاران NerdWallet، بيان کرد که وقتی شرکت او فرصت سرمایه گذاری در Portão 3 را ارزیابی کرد، متوجه شد که شرکت های تجاری در برزیل به کارت های شرکتی دسترسی دارند، اما همانطور که پریرا اشاره کرد، به ندرت به آنها دسترسی دارند. از محصولات به دلیل نگرانی در مورد تقلب، آشتی و تمرکززدایی داده ها استفاده کنید.

او بيان کرد که هدف نرم افزار Portão 3 حل مشکل شرکت های بزرگ با ارائه نرم افزاری است که داده های تراکنش را استاندارد می کند، هزینه های کارت ها را برای شناسایی تقلب تایید می کند و زمان گزارش هزینه ها را "به طور چشمگیری کاهش می دهد".

گیبسون گفت : « از آنجایی که صدور کارت تا حد زیادی کالایی شده است، Portão 3 تلاش خود را بر ایجاد یک پلتفرم مدیریت مالی متمرکز کرده است که کنترل‌ها و کشف تقلب را برای مدیران مالی فراهم می‌کند.» با ادغام در پایگاه‌های مختلف فاکتورهای دولتی برزیل و ایجاد فناوری برای عادی‌سازی و استانداردسازی آن داده‌ها، Portão 3 می‌تواند هر گونه هزینه‌ای را که روی کارت‌ها انجام می‌شود تأیید کند و اطمینان حاصل کند که خط‌مشی هزینه‌های شرکت نقض نمی‌شود.»

گیبسون خاطرنشان می‌کند که سرمایه‌گذاری Better Tomorrow Ventures در Portão 3 آخرین مورد در یک پایان‌نامه گسترده‌تر است. این شرکت همچنین در Ramp در ایالات متحده و مندل در مکزیک سرمایه گذاری کرده است.

او گفت: «ما با شرکت‌هایی که نرم‌افزاری فراتر از کارت‌ها را برای کسب‌وکارها ارائه می‌کنند بسیار آشنا هستیم - این مدلی است که ما از آن استقبال می‌کنیم و ارزش زیادی در آن می‌بینیم».

محور Portão 3 شبیه به Navan مستقر در ایالات متحده (TripActions سابق) است که در ابتدا بر روی سفرهای شرکتی تمرکز داشت اما اکنون بر مدیریت کلی هزینه های شرکتی برای شرکت ها متمرکز شده است.

آیا می خواهید اخبار فین تک بیشتری در صندوق پستی خود داشته باشید؟ اینجا ثبت نام کنید .

یک نکته خبری یا اطلاعات داخلی در مورد موضوعی که به آن پرداختیم دارید؟ ما از اینکه ازت خبر داشته باشیم خوشحال میشویم. می توانید از طریق ایمیل در [email protected] با من تماس بگیرید. یا می توانید برای ما یادداشتی را در [email protected] ارسال کنید. خوشحالم که به درخواست های ناشناس احترام می گذاریم.

خبرکاو

منبع

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است