متن خبر

چگونه عکس های خود را از iCloud حذف کنیم

چگونه عکس های خود را از iCloud حذف کنیم

اخبارچگونه عکس های خود را از iCloud حذف کنیم
شناسهٔ خبر: 266139 -
خبرکاو:

جاستین دوینو / How-To Geek

به iCloud.com بروید، Photos را باز کنید و تمام عکس‌ها و ویدیوهایی را که می‌خواهید حذف کنید انتخاب کنید. روی دکمه «حذف» (یک نماد سطل زباله) کلیک کنید، سپس در صورت درخواست، اقدام حذف را تأیید کنید.

هر عکسی ارزش ذخیره کردن ندارد، و اگر فضای خالی شما در iCloud تمام می شود، ممکن است بخواهید برخی از آن عکس های ناخواسته را حذف کنید. ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه عکس ها را از iCloud در دستگاه خود و وب سایت حذف کنید.

آنچه در مورد حذف عکس های iCloud باید بدانید

اگر عکس‌های خود را با iCloud همگام‌سازی کنید، می‌توانید آن‌ها را در یک دستگاه حذف کنید و از دیگر دستگاه‌های اپل شما و همچنین iCloud حذف خواهند شد. اگر همگام‌سازی نمی‌کنید، باید عکس‌های موجود در وب‌سایت iCloud را حذف کنید.

برای اینکه ببینید آیا عکس‌ها را با iCloud همگام‌سازی می‌کنید، برنامه تنظیمات را در iPhone یا iPad باز کنید و نام خود را در بالا انتخاب کنید.

"iCloud" را انتخاب کنید و به Photos نگاه کنید. اگر در حال همگام‌سازی با iCloud هستید، «روشن» را خواهید دید. همچنین می‌توانید «Photos» را انتخاب کنید تا تأیید کنید که کلید Sync This iPhone/iPad فعال است.

iPhone iCloud Photos روشن می شود

در مک، تنظیمات سیستم را از داک یا نماد اپل در نوار منو باز کنید. نام خود را در بالا سمت چپ انتخاب کنید و "iCloud" را در سمت راست انتخاب کنید. اگر ضامن برای Photos فعال باشد، در حال همگام‌سازی با iCloud Photos هستید.

Mac iCloud Photos روشن است

اگر عکس‌ها را با iCloud همگام‌سازی نمی‌کنید، اما آنها را به صورت دستی در سایت آپلود یا پشتیبان می‌گیرید، می‌توانید به iCloud Photos در وب بروید و در آنجا آنها را حذف کنید.

بیایید نحوه انجام هر دو را تحلیل کنیم.

نحوه حذف تصاویر از iCloud در برنامه Photos

اگر از iCloud برای همگام سازی عکس های خود استفاده می کنید تا بتوانید آنها را در هر دستگاه اپل مشاهده کنید، می توانید عکس ها را از هر دستگاه اپل حذف کنید. این کار آنها را از iCloud حذف می کند و مقداری فضا آزاد می کند.

حذف عکس ها در iPhone و iPad

برنامه Photos را در iPhone یا iPad خود باز کنید و به عکسی بروید که می خواهید حذف کنید. عکس را انتخاب کنید تا باز شود و روی نماد حذف (سطل زباله) ضربه بزنید. با انتخاب «حذف عکس» تأیید کنید که می‌خواهید عکس را از iCloud Photos در همه دستگاه‌های خود حذف کنید.

حذف عکس در آیفون

برای حذف چندین عکس، روی «انتخاب» در بالا ضربه بزنید. سپس می توانید روی هر عکس ضربه بزنید یا انگشت خود را از میان طیف وسیعی از تصاویر مجاور بکشید. وقتی آماده شدید، روی نماد حذف در پایین سمت راست ضربه بزنید و تأیید کنید.

حذف چندین عکس در آیفون

حذف عکس ها در مک

برنامه Photos را در مک خود باز کنید و تصویری را که می خواهید حذف کنید پیدا کنید. یکی از موارد زیر را برای حذف یک عکس انجام دهید.

کلیک راست کرده و "حذف 1 عکس" را انتخاب کنید.

عکس را انتخاب کنید و روی Image > Delete 1 Photo در نوار منو کلیک کنید.

روی عکس دوبار کلیک کنید تا باز شود و کلید Delete را فشار دهید.

حذف یک عکس در مک

با هر یک از روش‌های بالا، از شما خواسته می‌شود تأیید کنید که می‌خواهید عکس را از iCloud Photos در همه دستگاه‌های خود حذف کنید. برای ادامه، «حذف» یا اگر نظرتان تغییر کرد «لغو» را انتخاب کنید.

حذف یک عکس در مک <a href= را تأیید کنید" width="246" height="209" onload="pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);" onerror="this.onerror=null;pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);">

اگر می خواهید چندین عکس را حذف کنید، می توانید این کار را همزمان با استفاده از اقدامات بالا انجام دهید. برای انتخاب چند عکس، یکی از موارد زیر را انجام دهید.

برای طیف وسیعی از عکس‌های مجاور، روی اولین عکس کلیک کنید، Shift را نگه دارید و روی آخرین عکس کلیک کنید. این کل محدوده را برای شما انتخاب می کند.

برای عکس های غیر مجاور، روی عکس اول کلیک کنید، Command را نگه دارید و روی هر عکس باقی مانده کلیک کنید. این فقط عکس هایی را انتخاب می کند که روی آنها کلیک کرده اید.

پس از انتخاب گروهی از عکس‌هایی که می‌خواهید حذف شوند، یکی از اقدامات بالا را برای حذف آن‌ها و تأیید انجام دهید.

حذف چندین عکس در مک

نحوه حذف عکس ها از iCloud اما نه از iPhone، iPad یا Mac

اگر می خواهید یک یا چند عکس را از iCloud حذف کنید اما آنها را در iPhone، iPad یا Mac خود نگه دارید، باید همگام سازی برای iCloud Photos را در آن دستگاه خاموش کنید. سپس می‌توانید همانطور که در ادامه توضیح داده شد، از iCloud.com دیدن کنید تا عکس‌هایی را که در آنجا باقی مانده‌اند حذف کنید.

برای جزئیات کامل در مورد این فرآیند، نگاهی به نحوه غیرفعال کردن iCloud Photos در iPhone و iPad و همچنین در Mac بیندازید.

نحوه حذف عکس ها از iCloud در وب

از iCloud Photos دیدن کنید و با Apple ID خود وارد شوید. همچنین می‌توانید در صفحه اصلی iCloud.com وارد شوید و «Photos» را انتخاب کنید.

روی عکسی که می‌خواهید حذف شود کلیک کنید و نماد حذف (سطل زباله) را در بالا سمت راست انتخاب کنید. سپس، با انتخاب «حذف» تأیید کنید که می‌خواهید عکس را حذف کنید.

حذف یک عکس در iCloud Photos

برای چندین عکس، اولین عکس را انتخاب کنید، Command (یا Ctrl را در رایانه ویندوز یا لینوکس) نگه دارید و هر عکس اضافی را انتخاب کنید. برای گروهی از تصاویر مجاور، اولین عکس را انتخاب کنید، Shift را نگه دارید و آخرین عکس را در گروه انتخاب کنید.

سپس روی نماد حذف در بالا سمت راست کلیک کرده و تایید کنید.

چندین عکس <a href= را در iCloud Photos حذف کنید" width="730" height="402" onload="pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);" onerror="this.onerror=null;pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);">

بازیابی عکس های پاک شده از iCloud

عکس‌هایی که از iCloud حذف می‌کنید فوراً از بین نمی‌روند. آنها به آلبوم Recently Deleted منتقل می شوند و به مدت 30 روز در آنجا باقی می مانند. این به شما زمان می‌دهد تا یک یا دو عکسی را که تصمیم به نگه داشتن آن‌ها دارید، بازیابی کنید.

در iPhone، iPad، Mac، یا وب سایت iCloud Photos، آلبوم Recently Deleted را باز کنید. همانطور که قبلا توضیح داده شد یک یا چند عکس را انتخاب کنید و روی "بازیابی" در بالا کلیک کنید.

یک عکس حذف شده <a href= را در iCloud Photos بازیابی کنید" width="730" height="364" onload="pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);" onerror="this.onerror=null;pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);">

وقتی می‌خواهید فضایی را در iCloud آزاد کنید، حذف عکس‌هایی که دیگر نمی‌خواهید، تار هستند یا به اشتباه گرفته شده‌اند، حرکت خوبی است. برای اطلاعات بیشتر، به نحوه انتقال عکس های iCloud خود به Google Photos نگاه کنید.

مطالب مرتبط: Apple iCloud+ چیست؟

خبرکاو

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است