اخبار, ترفند

چگونه سطح باتری کنترلر PS5 DualSense خود را بررسی کنیم

بدترین سناریو را تصور کنید: در وسط یک نبرد تمام عیار هستید، دشمنان چپ، راست و وسط را با هم تیمی های خود از بین می برید، و سپس... باتری کنترلر PS5 DualSense شما می میرد. اگر فقط یک کنترلر دارید، باید در حالت سیمی بازی کنید یا منتظر بمانید تا کنترلر شما شارژ شود. در بهترین حالت، می توانید کنترلر خود را وصل کنید و اگر دو عدد دارید، از کنترلر یدکی خود استفاده کنید.

در هر صورت، از بین رفتن باتری کنترلر شما بسیار ایده آل نیست، به همین دلیل است که بهتر است عمر باتری کنترلر PS5 خود را به طور منظم تحلیل کنید. ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه مراقب سطح باتری کنترلر PS5 خود باشید تا دیگر در میانه یک جلسه بازی دچار کوتاهی نشوید.

فهرست مطالب

چگونه عمر باتری کنترلر PS5 DualSense خود را در کنسول تحلیل کنید

اگر در اواسط جلسه بازی هستید یا می خواهید شروع کنید، ساده ترین راه برای تحلیل میزان باتری کنترلر PS5 DualSense شما این است که این کار را روی کنسول خود انجام دهید. به طور متوسط، عمر باتری کنترلر در PS5 بسته به میزان استفاده شما بین ۱۲ تا ۱۵ ساعت متغیر است. پس نباید دائماً نیازی به شارژ کردن کنترلر خود داشته باشید. در اینجا نحوه تحلیل سطح باتری کنترلر PS5 خود آورده شده است.

  کنسول PS5 خود را بوت کنید و روی حساب کاربری خود کلیک کنید تا طبق معمول وارد شوید.

  دکمه PS را در مرکز کنترلر خود فشار دهید تا مرکز کنترل را بالا بکشید.

  در پایین صفحه، از دکمه سمت راست یا دکمه سمت راست برای انتخاب لوازم جانبی از نمادهای مرکز کنترل استفاده کنید (به نظر می رسد یک کنترلر است).

  یک پاپ آپ لوازم جانبی ظاهر می شود که سطح باتری کنترلر بی سیم DualSense شما را نشان می دهد - سه نوار برای کامل، یکی برای باتری کم.

اگر در اتصال کنترلر خود با مشکلی مواجه هستید، بهتر است کنترلر PS5 خود را به روز کنید تا مطمئن شوید که از آخرین نرم افزار استفاده می کنید. همچنین تمرین خوبی است که بعد از هر جلسه بازی، کنترلر خود را برای شارژ وصل کنید، پس وقتی در میانه بازی هستید، هرگز با باتری کم دچار مشکل نخواهید شد. البته، در صورت نیاز، همیشه این گزینه برای بازی در حالت سیمی وجود دارد.

چگونه سطح باتری کنترلر PS5 DualSense خود را در رایانه شخصی تحلیل کنید

اگر کنسول شما روشن نیست، یا در حال حاضر در رایانه شخصی خود هستید، اغلب راحت تر است که عمر باتری کنترلر PS5 DualSense خود را از رایانه خود تحلیل کنید. همچنین اگر از کنترلر خود برای اجرای بازی های استیم به صورت سیمی یا بی سیم از طریق بلوتوث استفاده می کنید، ممکن است بخواهید این کار را انجام دهید.

خوشبختانه، چند راه وجود دارد که می توانید این کار را سریع و آسان انجام دهید.

بررسی عمر باتری کنترلر PS5 DualSense خود در Steam

وصل کردن کنترلر PS5 DualSense به رایانه شخصی به این معنی است که ویندوز به طور خودکار آن را شناسایی می کند. اگر در Steam بازی می‌کنید، در اینجا نحوه تحلیل عمر باتری کنترلر PS5 DualSense آمده است:

  طبق معمول با اعتبار حساب خود وارد Steam شوید.

  کنترلر PS5 خود را از طریق USB یا بلوتوث به رایانه شخصی خود وصل کنید.

  به حالت تصویر بزرگ در بالا سمت راست بروید.

  نماد باتری را در سمت راست بالای صفحه اصلی انتخاب کنید.

  اگر نمی توانید نماد باتری را ببینید، منو در پایین سمت چپ انتخاب کنید.

  تنظیمات را انتخاب کنید.

  در بخش عمومی ، مطمئن شوید که درصد باتری نمایش در تغییر هدر روشن است.

  برای اعمال این تنظیمات ممکن است لازم باشد Steam را مجددا راه اندازی کنید.

  اگر رایانه شما کنترلر شما را شناسایی نمی کند، ممکن است بخواهید کنترلر PS5 DualSense خود را بازنشانی کنید.

بررسی سطح باتری کنترلر PS5 DualSense با استفاده از برنامه DS4 Windows

اگر از رایانه شخصی ویندوزی استفاده می کنید، می توانید باتری کنترلر PS5 DualSense خود را با استفاده از برنامه DS4 Windows تحلیل کنید، که به کنترلر شما کمک می کند تا به طور موثر با ویندوز کار کند.

  ابتدا باید برنامه DS4 Windows را دانلود و بر روی رایانه شخصی خود نصب کنید.

  برای نصب اپلیکیشن، پوشه نصب را از حالت فشرده خارج کرده و روی فایل اپلیکیشن DS4 Windows دوبار کلیک کنید.

  در حین نصب، یک پنجره پاپ آپ ظاهر می شود که از شما می خواهد ViGEm Bus Driver را که برای استفاده از برنامه مورد نیاز است، نصب کنید. همچنین می‌توانید انتخاب کنید که مجموعه‌ای از درایورهای اختیاری نصب شوند.

  پس از نصب درایورها، کنترلر خود را با استفاده از کابل USB به رایانه شخصی خود وصل کنید.

  برنامه را اجرا کنید و پس از چند ثانیه، باید کنترلر PS5 DualSense خود را در تب Controllers مشاهده کنید.

  در قسمت Battery ، درصد عمر باتری کنترلر شما باید نمایش داده شود.

همانطور که می بینید، تحلیل عمر باتری کنترلر PS5 DualSense شما سریع و آسان است، پس هیچ بهانه ای برای اجازه دادن به کنترلر شما در وسط یک جلسه پر عمل وجود ندارد. این ایده خوبی است که هر چند وقت یکبار باتری کنترلر خود را چک کنید، به خصوص اگر برای مدت طولانی در حال بازی هستید، زیرا همیشه می توانید آن را برای شارژ و یا تعویض آن با یک کنترلر یدکی برای جلوگیری از مرگ آن در یک لحظه حیاتی وصل کنید. در بازی شما

خبرکاو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *