متن خبر

چگونه سریعترین ISP را در منطقه خود پیدا کنید

چگونه سریعترین ISP را در منطقه خود پیدا کنید

اخبارچگونه سریعترین ISP را در منطقه خود پیدا کنید
شناسهٔ خبر: 267737 -
خبرکاو:

یک عکس نزدیک <a href= که نشان‌دهنده اندازه‌گیری در تست سرعت اینترنت است. " width="1920" height="1080" data-credittext="Jason Fitzpatrick / How-To Geek">
جیسون فیتزپاتریک / How-To Geek

می‌توانید با استفاده از داده‌های محلی و منبع‌جمعی، سریع‌ترین ISP را در نزدیکی خود پیدا کنید. داده ها به شما ایده خوبی می دهد که کدام ISP بالاترین سرعت و بهترین تجربه کلی را برای پخش ویدیو و موارد دیگر ارائه می دهد.

اگر شما یکی از افراد خوش شانس هستید، می توانید بین ارائه دهندگان خدمات اینترنتی مختلف در منطقه خود یکی را انتخاب کنید. فقط به سرعت های تبلیغ شده اعتماد نکنید - به داده ها نگاه کنید تا سریع ترین اینترنت را در نزدیکی خود پیدا کنید.

با یافتن خدمات اینترنت پرسرعت در نزدیکی خود شروع کنید

اولین قدم در شناسایی سریعترین ارائه دهنده خدمات اینترنت (ISP) در منطقه شما این است که قبل از ادامه، به مکان خاص خود بیایید. اکثر مردم به سریع ترین ISP در شهر خود اهمیتی نمی دهند. آنها اهمیت می دهند که آیا می توانند از آن ISP در خانه یا محل کار خود استفاده کنند. فرقی نمی‌کند که ATT یا Verizon اینترنت فیبر را در کد پستی شما تبلیغ می‌کنند، مثلاً اگر دسترسی آن فیبر در چند بلوک خانه شما متوقف شود.

این وضعیتی است که سال‌ها مجبور بودم با آن دست و پنجه نرم کنم تا اینکه فیبر بالاخره به بلوکی که در آن زندگی می‌کنم برسد. Verizon فیبر را چند بلوک به سمت غرب و ATT فیبر چند بلوک را در شرق ارائه کرد، اما سال ها طول کشید تا کل محله فیبر دریافت کند.

با در نظر گرفتن این موضوع، توصیه می کنیم با شروع با نقشه دقیق پهنای باند ملی FCC در زمان خود صرفه جویی کنید. نقشه تحلیل دقیق و دقیقی از ارائه دهندگان پهنای باند در کدام منطقه ارائه می دهد. این چندین بار در سال به‌روزرسانی می‌شود، پس اگرچه ممکن است، اما اگر فیبر به تازگی برای محله شما عرضه شده باشد، برای شما مناسب نیست، به طور کلی، می‌توانید انتظار داشته باشید که نتایج به‌روز باشد.

تصویری <a href= از نقشه پهنای باند ملی FCC که الگویی از نقاط آبی را در سراسر ایالات متحده نشان می دهد که اشباع پهنای باند را نشان می دهد." width="1200" height="789" onload="pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);" onerror="this.onerror=null;pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);">

همچنین می توانید از نقشه BroadbandNow استفاده کنید. این بر اساس داده های FCC است و با اطلاعات اضافی از سایر منابع عمومی و داده های ارائه شده توسط ISP تکمیل شده است.

از نقشه ملی پهنای باند یا نقشه BroadbandNow برای تحلیل آدرس خود استفاده کنید. توجه داشته باشید که کدام ارائه دهندگان به مکان شما خدمات می دهند. گاهی اوقات متوجه می‌شوید که یک ISP دو بار فهرست می‌شود، زیرا یک مکان خاص به دو نوع خدمات مختلف مانند ATT DSL و فیبر ATT دسترسی دارد - اگرچه این امر به طور فزاینده‌ای غیرمعمول است زیرا ارائه‌دهندگان فناوری قدیمی‌تر را کنار می‌گذارند.

همچنین به سرعت ذکر شده روی نقشه برای آن ارائه دهندگان توجه کنید. این یک سرعت تضمین شده نیست، اما سرعت تبلیغ شده برای بالاترین سطح خدماتی است که ISP به آن آدرس ارائه می دهد.

این نکات را هنگام مقایسه سرعت ISP به خاطر بسپارید

هنگام مقایسه سرعت های تبلیغ شده و گزارش های سرعت جمع آوری شده برای یک ISP معین، مهم است که عوامل زیر را در نظر داشته باشید. این به شما کمک می کند تا نه تنها هنگام مشاهده داده های سرعت، انتظارات واقع بینانه داشته باشید، بلکه به شما کمک می کند تا متغیرهای تحت کنترل خود را برای بهبود تجربه خود در نظر بگیرید.

ممکن است سرعت تبلیغ را دریافت نکنید

اگر چاپ دقیق قرارداد خدمات خود را با ISP محلی خود بخوانید، سرعتی که برای آن پرداخت می کنید به عنوان آستانه بالا ارائه می شود، کلاسیک "سرعت تا 300 مگابیت در ثانیه!" نوع تبلیغات

در حالی که تعداد بسیار کمی از ISP ها شما را با دانلود 10 مگابیت در ثانیه در هنگام پرداخت برای بسته 500 مگابیت بر ثانیه دچار مشکل می کنند، تغییر در سرعت اتصال قابل انتظار است و احتمالاً هرگز دقیقاً به سرعتی که برای آن پرداخت می کنید نخواهید رسید. برای مثال، من این را بر روی یک اتصال فیبر «گیگابیتی» می‌نویسم که به طور مداوم سرعتی در حدود 940 مگابیت بر ثانیه آزمایش می‌کند – که انتظار داریم که چون بخش خاصی از پهنای باند شما به سربار از دست می‌رود.

شما لزوماً به گیگابیت نیاز ندارید

وقتی صحبت از پهنای باند می شود، اینترنت گیگابیت استاندارد طلایی برای پهن باند است. در یک دنیای کامل، هر شخصی به آن دسترسی خواهد داشت. اما، عملاً، همه به اینترنت گیگابیتی نیاز ندارند.

احتمالاً آنقدر که فکر می کنید به سرعت دانلود نیاز ندارید. پخش جریانی یک ویدیوی 4K تنها به حدود 15 مگابیت در ثانیه پهنای باند دانلود اختصاصی نیاز دارد. پس در واقع، حتی با اتصال تنها 100 مگابیت بر ثانیه، چندین نفر در خانواده شما می توانند محتوای 4K را با پهنای باند کافی برای مدیریت سایر ترافیک مبتنی بر اینترنت مانند بازی و فعالیت های پس زمینه (مانند اتصال خانه هوشمند) تماشا کنند.

پهنای باند بیشتر همیشه برای دانلود سریع فایل‌های بزرگ بهتر است، مانند یک بازی جدید 60+ گیگابایتی، اما برای فعالیت‌های روزمره، آنقدر که فکر می‌کنید تاثیری ندارد.

سرعت آپلود را نادیده نگیرید

به راحتی می توانید متوجه شوید که کدام ISP در منطقه شما بالاترین سرعت دانلود را دارد، اما سرعت آپلود را نادیده نگیرید. در حالی که مردم میزان سرعت دانلود مورد نیاز خود را بیش از حد تخمین می زنند، معمولاً میزان سرعت آپلود مورد نیاز خود را برای تجربه ای روان و دلپذیر دست کم می گیرند.

سال‌ها پیش، سرعت آپلود اهمیت چندانی نداشت، زیرا تعداد بسیار کمی از کاربران خانگی هر چیزی را آپلود می‌کردند. اما با ظهور تجهیزات ارزان قیمت خانه هوشمند و تعداد افرادی که به طور معمول از تماس تصویری برای محل کار و مدرسه استفاده می کنند، خانه های معمولی نیاز به آپلود بسیار بیشتری نسبت به گذشته دارند.

اگر شرکت کابلی محلی شما یک طرح 500/20 و شرکت فیبر محلی شما یک طرح 300/300 ارائه دهد، احتمالاً در دراز مدت با طرح همگام 300/300 بسیار خوشحال تر خواهید بود. با وجود تمام مواقعی که 200 مگابیت بر ثانیه اضافی در سمت دانلود ممکن است برای شما مفید باشد، احتمالاً متوجه خواهید شد که 280 مگابیت در ثانیه اضافی در سمت آپلود، تماس ویدیویی، استفاده از دوربین‌های امنیتی مبتنی بر ابر و سایر فعالیت‌ها را بسیار بهتر می‌کند.

داده های جمع سپاری مفید است، اما پرسیدن از همسایگان بهتر است

در بخش بعدی، راه‌هایی را تحلیل می‌کنیم که می‌توانید به داده‌های سرعت دنیای واقعی که منبع جمعی هستند ارجاع دهید تا ایده‌ای درباره آنچه که ISPها واقعاً در منطقه شما ارائه می‌دهند، داشته باشید.

بدون شک در مورد آن. نگاه کردن به آن داده های مفیدی است. اما داده های کلان برای شهر شما کمتر از داده های خرد از محله شما مفید است. اگر با همسایگان خود رفتار دوستانه ای داشته باشید و بتوانید داده های تست سرعت را از آنها دریافت کنید، تقریباً به همان اندازه که می توانید امیدوار باشید، داده های خوبی خواهید داشت. اگر بتوانید لپ تاپ خود را مستقیماً به روتر وصل کنید (یا از آنها بخواهید آزمایش را با اتصال سیمی سخت انجام دهند) حتی بهتر است زیرا استفاده از تلفن یا رایانه متصل به Wi-Fi نتایج تست سرعت بسیار ضعیفی را ارائه می دهد.

اگر کسی با سرعت 480 مگابیت در ثانیه با یک طرح اینترنت کابلی که به عنوان 500 مگابیت بر ثانیه تبلیغ می شود، سرعت پایین 480 مگابیت در ثانیه را دریافت کند، احتمالاً شما نیز به این سرعت خواهید رسید.

روتر Wi-Fi شما نقش دارد

در نهایت، نقش روتر و سخت افزار شبکه شما در سرعت اتصال به اینترنت و رضایت شما از استفاده از آن را نادیده نگیرید.

می‌توانید یک اتصال فیبر چند گیگ شگفت‌انگیز داشته باشید، اما اگر این اتصال را به یک روتر وای‌فای ده ساله با قدرت محاسباتی یک سیب‌زمینی تغذیه کنید، کاملاً هدر می‌رود.

خارج از جهش قابل توجه در کیفیت اتصال، مانند ارتقاء از اتصال قدیمی DSL به خط فیبر، بهتر است قبل از اینکه نگران ارتقاء اینترنت خود باشید، روتر خود را ارتقا دهید.

از آنجایی که دستتان پایین است، بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که روتر قدیمی خود را دور بیندازید و به یک روتر مدرن با قدرت پردازش بهبودیافته، پوشش Wi-Fi و چندین سال بهبود و بهینه سازی ارتقا دهید.

و در حالی که به سخت افزار خود نگاه می کنید، هر کاری که می توانید انجام دهید تا دستگاه های Wi-Fi را از شبکه Wi-Fi خارج کرده و مستقیماً به روتر متصل شوند. شاید نیازی به اینترنت سریع‌تر نداشته باشید، فقط به تلویزیونی نیاز دارید که تمام استریم‌های خود را روی آن انجام می‌دهید، مستقیماً به روتر شما متصل باشد زیرا اترنت بسیار سریع‌تر و پایدارتر است.

با این ابزارها نتایج واقعی سرعت را جستجو کنید

در حالی که ما فکر می کنیم بهترین نتایج را با تحلیل افراد در همسایگی خود برای دیدن تجربه آنها از یک ISP خاص خواهید داشت، تحلیل معیارهای گسترده نیز می تواند مفید باشد.

منابع زیر شامل داده‌های جمع‌آوری‌شده از هزاران هزار کاربر است و به ارائه نمای بالا به پایین از سرعت و کیفیت اتصال یک ISP در یک منطقه خاص کمک می‌کند.

سریعترین شاخص جهانی Ookla

اگر تا به حال می خواستید سرعت اتصال اینترنت خود را آزمایش کنید، احتمالاً از Speedtest.net محبوب Ookla استفاده کرده اید. فهرست جهانی Speedtest Ookla همه داده‌ها را از Speedtest.net می‌گیرد و آن را سازماندهی می‌کند تا نتایج سرعت را برای کل کشورها و شهرها به نمایش بگذارد.

برای تحلیل دقیق شهر خاص خود، بهتر است از زیر بخش Speedtest Performance Index دیدن کنید، کشور خود را انتخاب کنید و سپس شهر خود را جستجو کنید. داده های تست سرعت برای ارائه دهندگان تلفن همراه و "ثابت" گنجانده شده است (در این زمینه، ثابت به اینترنت ارائه شده به یک محل سکونت یا کسب و کار از طریق کابل، فیبر یا سایر اتصالات دائمی اشاره دارد).

تصویری <a href= از نمودار Speedtest که میانگین سرعت ISP را برای Grand Rapids، میشیگان نشان می دهد." width="730" height="316" onload="pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);" onerror="this.onerror=null;pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);">

ISP ها بر اساس نتایج اخیر سرعت دانلود Speedtest.net مشترکینشان رتبه بندی می شوند. با این حال، شایان ذکر است که شما بالاترین سرعت مطلقی را که یک ISP خاص می تواند ارائه دهد، مشاهده نمی کنید، بلکه میانگین تمام مشترکین آن ISP را در یک منطقه خاص مشاهده می کنید.

برای مثال، اگر یک شرکت محلی سه بسته فیبر با سرعت‌های 300 مگابیت در ثانیه، 500، مگابیت در ثانیه و 1000 مگابیت در ثانیه ارائه دهد، اگر اکثر مشتریان در یک منطقه معین فقط بسته 500 مگابیت بر ثانیه را خریداری کنند، آزمایش سرعت متوسط ​​آن را منعکس می‌کند.

شاخص سرعت ISP نتفلیکس

مطالعات نشان داده است که نتفلیکس اغلب بیش از 30 درصد از ترافیک دانلود اینترنت در آمریکای شمالی را تشکیل می دهد. نتفلیکس یک بازیکن بزرگ از نظر پهنای باند اینترنت است و آنها می خواهند اتصالات تا حد امکان سریع باشد تا بتوانند ویدیوهای پخش با کیفیت بالا را ارائه دهند. به همین دلیل است که نتفلیکس یک شاخص سرعت ISP منتشر می کند که در آن ارائه دهندگان خدمات اینترنت را بر اساس میانگین سرعت پخش Netflix رتبه بندی می کند.

Netflix ارائه دهندگان را با سرعت آنها رتبه بندی می کند و سریع ترین ISP را برجسته می کند. این رتبه‌بندی‌ها می‌تواند به شما کمک کند تا ایده‌ای در مورد اینکه ISP چه چیزی سریع‌ترین سرعت را ارائه می‌دهد - حداقل برای تماشای Netflix، به شما کمک کند.

تابلوی امتیاز تست سرعت ملی Netflix <a href= که نشان می دهد کدام ISP بهترین تجربه را برای مشتریان Netflix ارائه می دهد." width="730" height="305" onload="pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);" onerror="this.onerror=null;pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);">

اما این نتایج را با یک دانه نمک در نظر بگیرید. آنها در سراسر کشور هستند، پس ISP های کوچکتری را در منطقه شما نشان نمی دهند که ممکن است سریعتر از شرکت های بزرگ ملی باشند. آنها همچنین فقط نتایج Netflix را در نظر می گیرند - سرعت های نشان داده شده در اینجا کمتر از سرعت های نشان داده شده در Speedtest.net است زیرا Netflix به طور کامل هر اتصال را اشباع نمی کند. این واقعاً فقط به شما می گوید که Netflix با چه سرعتی در این اتصالات پخش می شود.

آنچه در مورد شاخص سرعت نتفلیکس جالب است، به نظر ما، این است که علیرغم اینکه نتفلیکس یک رقیب Speedtest.net، Fast.com را اجرا می کند، به نظر نمی رسد که هیچ یک از داده های Fast.com در شاخص سرعت گنجانده شده باشد. آیا Fast.com چیزی شبیه Ookla را ارائه می دهد

گزارش کیفیت ویدیوی YouTube

بر اساس مطالعات مختلف، یوتیوب و نتفلیکس در کنار هم اغلب بیش از 50 درصد از اوج فعالیت اینترنتی در آمریکای شمالی را تشکیل می دهند. پس منطقی است که گوگل گزارش ISP خود را در قالب گزارش کیفیت ویدیوی YouTube منتشر کند. گزارش‌های آن‌ها سرعتی را نشان نمی‌دهند، اما به شما امکان می‌دهند ارائه‌دهندگان منطقه خود را با هم مقایسه کنید و ببینید اتصالات آنها با چه کیفیتی از جریان‌های YouTube می‌توانند کار کنند. جزئیات کلیدی که باید به آن توجه کرد عملکرد در پنجره های اوج تقاضا است، معمولاً 4-9 بعد از ظهر.

تصویری <a href= از سرویس رتبه بندی ISP YouTube که کیفیت ISP را در منطقه شهر نیویورک نشان می دهد." width="730" height="424" onload="pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);" onerror="this.onerror=null;pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);">

در حالت ایده‌آل، 90 درصد یا بالاتر از افرادی که از ISP مورد نظر شما استفاده می‌کنند، می‌توانند جریان‌های ویدیویی با کیفیت HD را در دوره‌های اوج استفاده کاهش دهند. این نشان می‌دهد که زیرساخت ISP می‌تواند تمام محله‌های افرادی را که پس از کار محتوای پخش جریانی را تماشا می‌کنند، اداره کند.

همانطور که در مورد کارت گزارش نتفلیکس، این داده ها فقط در مورد جریان های ویدیویی از یک سایت خاص هستند، پس باید آن را با مقدار زیادی از نمک دریافت کنید. اما این به شما کمک می کند تا در مورد اینکه آیا یک ISP قادر به رسیدگی به خواسته های یک خانواده مدرن است یا خیر، کمک می کند.

و اگر مانند اکثر مردم هستید، احتمالا YouTube را تماشا می‌کنید—پس آیا اتصالی را ترجیح نمی‌دهید که بتواند YouTube را با کیفیت بالاتر پخش کند؟ این سایت به شما کمک می‌کند مطمئن شوید که یک ISP انتخاب می‌کنید که می‌تواند به اندازه کافی سریع برای پخش جریانی YouTube با کیفیت بالاتر پشتیبانی کند، نه آنقدر آهسته که فقط بتوانید ویدیوهای با کیفیت پایین را پخش کنید.

به یاد داشته باشید که سرعت های گزارش شده در این سایت ها میانگین سرعتی است که مشتریان در دنیای واقعی تجربه می کنند. یک ISP که مشتریان زیادی دارد که برای کندترین اتصال ممکن هزینه پرداخت می کنند، ممکن است به نظر سرعت پایینی داشته باشد، اما ممکن است اتصالات گران تری را با سرعت های بالاتر از میانگین نشان داده شده در بالا ارائه دهد. وقتی نوبت به میانگین رتبه‌بندی در سطح کشور نشان داده شده در شاخص سرعت ISP Netflix می‌رسد، یک ISP بزرگ که در سراسر کشور فعالیت می‌کند ممکن است در منطقه شما سریع‌تر یا کندتر باشد. با این حال، داده های ناقص بهتر از بی داده بودن است.

خبرکاو

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است