سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

چگونه ردیابی فعالیت آنلاین اینستاگرام و فیسبوک را متوقف کنیم

freestar.config.enabled_slots.push({ placementName: "onlinetechtips_medrec_incontent_left_atf", slotId: "onlinetechtips_medrec_incontent_left_atf" }); یافتن راه‌های جدید برای محافظت از حریم خصوصی آنلاین شما در عصر دیجیتال امروزی حیاتی شده است. متا، شرکت مادر اینستاگرام، اخیراً به‌روزرسانی بزرگی را برای اکانت سنتر خود معرفی کرده است. اکنون، شما این قدرت را دارید که شیوه های ردیابی اینستاگرام را در وب سایت های مختلف فراتر از خود برنامه متوقف کنید. این توانایی جدید برای تغییر تنظیمات در مرکز حساب به ...

یافتن راه‌های جدید برای محافظت از حریم خصوصی آنلاین شما در عصر دیجیتال امروزی حیاتی شده است. متا، شرکت مادر اینستاگرام، اخیراً به‌روزرسانی بزرگی را برای اکانت سنتر خود معرفی کرده است.

اکنون، شما این قدرت را دارید که شیوه های ردیابی اینستاگرام را در وب سایت های مختلف فراتر از خود برنامه متوقف کنید. این توانایی جدید برای تغییر تنظیمات در مرکز حساب به کاربران اجازه می‌دهد تا روش‌های ردیابی شخص ثالث را که معمولاً برای هدف‌یابی تبلیغات شخصی‌شده در پلتفرم استفاده می‌شوند، خنثی کنند.

فهرست مطالب

اگر از طرفداران اینستاگرام و فیس بوک نیستید که فعالیت های خود را در برنامه ها و وب سایت های رسانه های اجتماعی نظارت می کنند، باید نحوه استفاده از این به روز رسانی را بیاموزید. این مقاله را دنبال کنید تا بدانید چگونه اینستاگرام و فیس بوک را از ردیابی فعالیت آنلاین خود منع کنید.

ویژگی متا جدید به طور خلاصه

متا اخیرا یک ابزار حفظ حریم خصوصی جدید به نام Activity Off-Meta Technologies معرفی کرده است. هدف آن کنترل داده‌های مشترک با شرکت از طریق برنامه‌ها و وب‌سایت‌ها به کاربران است.

متا نحوه کار Accounts Center را تغییر داد. اتهامات مربوط به اقدامات تهاجمی ردیابی داده ها، که در آن فعالیت های آنلاین کاربر ردیابی شده و برای تبلیغات هدفمند مورد استفاده قرار می گیرد، شهرت این پلتفرم را آزار داده است.

اکنون می توانید ردیابی را هم از فیس بوک و هم از اینستاگرام کنترل کنید. قبلاً فقط می‌توانستید آن را برای فیس‌بوک مدیریت کنید. اما اکنون، با استفاده از ویژگی جدیدی به نام Activity Off-Meta Technologies، می توانید ردیابی فعالیت آنلاین خود را در هر دو پلتفرم متوقف کنید.

با استفاده از این ابزار، می توانید تحلیل کنید که کدام کسب و کارها اطلاعات شما را با متا به اشتراک می گذارند. شما تصمیم می گیرید که آنها چه فعالیتی را ردیابی کنند، و می توانید از اشتراک گذاری داده های شما توسط برخی مشاغل جلوگیری کنید.

همچنین می‌توانید همه کسب‌وکارها را از ارسال اطلاعات خود منع کنید. این باعث می شود اینستاگرام از فعالیت شما برای نمایش تبلیغات استفاده نکند. به عنوان مثال، اگر محصولی را به صورت آنلاین در آمازون تحلیل کنید، تبلیغات آن را در برنامه اینستاگرام نخواهید دید.

توقف ردیابی اینستاگرام در سایر برنامه ها سریع است، اما پیدا کردن تنظیمات ممکن است کمی طول بکشد. در اینجا یک راهنمای سریع وجود دارد که به شما کمک می کند آنها را سریعتر پیدا کنید.

چگونه اینستاگرام را از ردیابی فعالیت آنلاین خود جلوگیری کنیم؟

قبل از اینکه بتوانید تنظیمات فناوری های خارج از متا خود را تغییر دهید، باید به مرکز حساب های خود در برنامه اینستاگرام دسترسی داشته باشید.

در اینجا نحوه یافتن Accounts Center در حساب اینستاگرام خود آورده شده است. دستورالعمل ها برای کاربران iOS و Android یکسان است، پس هر دو کاربران اندروید و اپل آیفون می توانند مراحل زیر را برای یافتن Accounts Center در اینستاگرام دنبال کنند.

  برنامه اینستاگرام را اجرا کنید و نماد نمایه خود را در گوشه سمت راست پایین صفحه انتخاب کنید.

  سپس نماد تنظیمات سه خط را در گوشه بالا سمت راست انتخاب کنید.

  تنظیمات و حریم خصوصی را انتخاب کنید.

از ردیابی-فعالیت-آنلاین-اینستاگرام-و-فیس بوک-4-فشرده - نکات فنی آنلاین" loading="lazy" decoding="async" width="561" height="307" src="https://www.online-tech-tips.com/wp-content/uploads/2024/02/how-to-prevent-instagram-and-facebook-from-tracking-your-online-activity-4-compressed.jpeg" alt="How to Stop Instagram from Tracking Your Online Activity image 2" class="wp-image-100695" srcset="https://www.online-tech-tips.com/wp-content/uploads/2024/02/how-to-prevent-instagram-and-facebook-from-tracking-your-online-activity-4-compressed.jpeg 561w, https://www.online-tech-tips.com/wp-content/uploads/2024/02/how-to-prevent-instagram-and-facebook-from-tracking-your-online-activity-4-compressed-300x164.jpeg 300w, https://www.online-tech-tips.com/wp-content/uploads/2024/02/how-to-prevent-instagram-and-facebook-from-tracking-your-online-activity-4-compressed-80x44.jpeg 80w" sizes="(max-width: 561px) 100vw, 561px">

  در زیر حساب شما ، Accounts Center را انتخاب کنید.

How to Stop Instagram from Tracking Your Online Activity image 3

هنگامی که مرکز حساب‌ها را پیدا کردید، می‌توانید با دنبال کردن مسیر اطلاعات و مجوزهای شما > فعالیت‌های شما خارج از فناوری‌های متا به تنظیمات غیرفعال فناوری‌های متا دسترسی پیدا کنید.

از ردیابی-فعالیت-آنلاین-اینستاگرام-و-فیس بوک-6- فشرده - نکات فنی آنلاین" loading="lazy" decoding="async" width="553" height="597" src="https://www.online-tech-tips.com/wp-content/uploads/2024/02/how-to-prevent-instagram-and-facebook-from-tracking-your-online-activity-6-compressed.jpeg" alt="How to Stop Instagram from Tracking Your Online Activity image 4" class="wp-image-100697" srcset="https://www.online-tech-tips.com/wp-content/uploads/2024/02/how-to-prevent-instagram-and-facebook-from-tracking-your-online-activity-6-compressed.jpeg 553w, https://www.online-tech-tips.com/wp-content/uploads/2024/02/how-to-prevent-instagram-and-facebook-from-tracking-your-online-activity-6-compressed-278x300.jpeg 278w, https://www.online-tech-tips.com/wp-content/uploads/2024/02/how-to-prevent-instagram-and-facebook-from-tracking-your-online-activity-6-compressed-46x50.jpeg 46w" sizes="(max-width: 553px) 100vw, 553px">

از صفحه Your Activity off Meta technology ، می توانید اینستاگرام را از ردیابی فعالیت آنلاین خود و سایر برنامه ها و سایت ها منع کنید. برای انجام این کار، مراحل زیر را دنبال کنید.

  در صفحه «فعالیت شما خارج از فناوری‌های متا» ، مدیریت فعالیت آینده را انتخاب کنید.

How to Stop Instagram from Tracking Your Online Activity image 5

  قطع فعالیت آینده را انتخاب کنید.

از ردیابی-فعالیت-آنلاین-اینستاگرام-و-فیس بوک-8- فشرده - نکات فنی آنلاین" loading="lazy" decoding="async" width="662" height="640" src="https://www.online-tech-tips.com/wp-content/uploads/2024/02/how-to-prevent-instagram-and-facebook-from-tracking-your-online-activity-8-compressed.jpg" alt="How to Stop Instagram from Tracking Your Online Activity image 6" class="wp-image-100702" srcset="https://www.online-tech-tips.com/wp-content/uploads/2024/02/how-to-prevent-instagram-and-facebook-from-tracking-your-online-activity-8-compressed.jpg 662w, https://www.online-tech-tips.com/wp-content/uploads/2024/02/how-to-prevent-instagram-and-facebook-from-tracking-your-online-activity-8-compressed-300x290.jpg 300w, https://www.online-tech-tips.com/wp-content/uploads/2024/02/how-to-prevent-instagram-and-facebook-from-tracking-your-online-activity-8-compressed-52x50.jpg 52w" sizes="(max-width: 662px) 100vw, 662px">

  اطلاعات ارائه شده در صفحه آنچه باید بدانید را بخوانید، سپس قطع فعالیت آینده را انتخاب کنید.

How to Stop Instagram from Tracking Your Online Activity image 7

متا طبق قانون موظف است نحوه استفاده از اطلاعات شخصی شما، از جمله تأثیر تنظیم تنظیمات شما را فاش کند.

در اینجا چند نکته وجود دارد که باید در مورد اتفاقاتی که قرار است هنگام قطع فعالیت آینده از طریق مرکز حساب‌ها در نظر داشته باشید:

قطع ارتباط فعالیت های آینده بر همه حساب های مرتبط در مرکز حساب ها تأثیر می گذارد.

قطع کامل ردیابی ممکن است تا 48 ساعت طول بکشد.

خروج از برنامه‌ها و وب‌سایت‌های مرتبط با فیس‌بوک ممکن است رخ دهد.

قطع فعالیت های آینده همچنین می تواند اینستاگرام شما را از سایر برنامه ها جدا کند.

اگرچه Meta همچنان داده ها را از برنامه ها و سایت های مختلف جمع آوری می کند، اما به حساب شما پیوند داده نمی شود.

همان تعداد تبلیغات را در اینستاگرام خواهید دید، اما دیگر شخصی سازی نخواهند شد.

توجه به این نکته مهم است که اینستاگرام به دریافت داده‌های فعالیت از برنامه‌ها و وب‌سایت‌ها ادامه می‌دهد، اما اینکه آیا این کل مجموعه داده‌ها است، هنوز مشخص نیست. جمله بندی متا نشان می دهد که داده هایی که دریافت می کند ناشناس است.

اگر ترجیح می دهید انواع تبلیغات نمایش داده شده را تغییر دهید، می توانید به جای آن تنظیمات برگزیده تبلیغات اینستاگرام خود را در تنظیمات حساب کاربری خود تنظیم کنید. برای انجام این کار، مسیر صفحه پروفایل اینستاگرام > تنظیمات > تبلیغات > علایق تبلیغاتی را دنبال کنید. در آنجا می توانید علایق تبلیغاتی خود را تغییر دهید و انتخاب کنید که کدام نوع تبلیغات را بیشتر (و کمتر) در اینستاگرام ببینید.

چگونه فیس بوک را از ردیابی فعالیت آنلاین خود منع کنیم؟

اگر حساب فیس بوک شما به حساب اینستاگرام شما پیوند داده شده باشد، قطع فعالیت های آینده نیز برای آن اعمال می شود و لازم نیست کاری انجام دهید تا فیس بوک شما را ردیابی نکند.

با این حال، اگر حساب فیسبوک خود را با حساب اینستاگرام خود پیوند نداده اید، باید آن را جداگانه قطع کنید. برای انجام این کار، مراحل زیر را دنبال کنید.

  فیس بوک را در دستگاه خود باز کنید.

  به نمایه فیس بوک خود بروید و نماد سه نقطه را در گوشه بالا سمت راست انتخاب کنید تا منو باز شود.

  تنظیمات و حریم خصوصی و سپس تنظیمات را انتخاب کنید.

از ردیابی-فعالیت-آنلاین-خود-اینستاگرام-و-فیس بوک-10-فشرده جلوگیری کنیم - نکات فنی آنلاین" loading="lazy" decoding="async" width="704" height="731" src="https://www.online-tech-tips.com/wp-content/uploads/2024/02/how-to-prevent-instagram-and-facebook-from-tracking-your-online-activity-10-compressed.png" alt="How to Stop Facebook from Tracking Your Online Activity image" class="wp-image-100699" srcset="https://www.online-tech-tips.com/wp-content/uploads/2024/02/how-to-prevent-instagram-and-facebook-from-tracking-your-online-activity-10-compressed.png 704w, https://www.online-tech-tips.com/wp-content/uploads/2024/02/how-to-prevent-instagram-and-facebook-from-tracking-your-online-activity-10-compressed-289x300.png 289w, https://www.online-tech-tips.com/wp-content/uploads/2024/02/how-to-prevent-instagram-and-facebook-from-tracking-your-online-activity-10-compressed-48x50.png 48w" sizes="(max-width: 704px) 100vw, 704px">

  در منوی ستون سمت چپ، Meta Accounts Center را انتخاب کنید.

از فشرده‌سازی-فعالیت-آنلاین-اینستاگرام-و-فیسبوک-۱۱- - نکات فنی آنلاین" loading="lazy" decoding="async" width="706" height="962" src="https://www.online-tech-tips.com/wp-content/uploads/2024/02/how-to-prevent-instagram-and-facebook-from-tracking-your-online-activity-11-compressed.png" alt="How to Stop Facebook from Tracking Your Online Activity image 2" class="wp-image-100700" srcset="https://www.online-tech-tips.com/wp-content/uploads/2024/02/how-to-prevent-instagram-and-facebook-from-tracking-your-online-activity-11-compressed.png 706w, https://www.online-tech-tips.com/wp-content/uploads/2024/02/how-to-prevent-instagram-and-facebook-from-tracking-your-online-activity-11-compressed-220x300.png 220w, https://www.online-tech-tips.com/wp-content/uploads/2024/02/how-to-prevent-instagram-and-facebook-from-tracking-your-online-activity-11-compressed-37x50.png 37w" sizes="(max-width: 706px) 100vw, 706px">

  در سمت چپ صفحه، در قسمت تنظیمات حساب ، اطلاعات و مجوزهای شما را انتخاب کنید.

از ردیابی-فعالیت-آنلاین-اینستاگرام-و-فیس بوک-12-فشرده - نکات فنی آنلاین" loading="lazy" decoding="async" width="670" height="1287" src="https://www.online-tech-tips.com/wp-content/uploads/2024/02/how-to-prevent-instagram-and-facebook-from-tracking-your-online-activity-12-compressed.jpg" alt="How to Stop Facebook from Tracking Your Online Activity image 3" class="wp-image-100704" srcset="https://www.online-tech-tips.com/wp-content/uploads/2024/02/how-to-prevent-instagram-and-facebook-from-tracking-your-online-activity-12-compressed.jpg 670w, https://www.online-tech-tips.com/wp-content/uploads/2024/02/how-to-prevent-instagram-and-facebook-from-tracking-your-online-activity-12-compressed-156x300.jpg 156w, https://www.online-tech-tips.com/wp-content/uploads/2024/02/how-to-prevent-instagram-and-facebook-from-tracking-your-online-activity-12-compressed-533x1024.jpg 533w, https://www.online-tech-tips.com/wp-content/uploads/2024/02/how-to-prevent-instagram-and-facebook-from-tracking-your-online-activity-12-compressed-26x50.jpg 26w" sizes="(max-width: 670px) 100vw, 670px">

  فعالیت خود را از فناوری‌های متا در سمت راست انتخاب کنید.

از فشرده شدن-پیشگیری-فعالیت-آنلاین-اینستاگرام-و-فیس بوک-13- جلوگیری کنیم - نکات فنی آنلاین" loading="lazy" decoding="async" width="1024" height="1109" src="https://www.online-tech-tips.com/wp-content/uploads/2024/02/how-to-prevent-instagram-and-facebook-from-tracking-your-online-activity-13-compressed.jpg" alt="How to Stop Facebook from Tracking Your Online Activity image 4" class="wp-image-100701" srcset="https://www.online-tech-tips.com/wp-content/uploads/2024/02/how-to-prevent-instagram-and-facebook-from-tracking-your-online-activity-13-compressed.jpg 1024w, https://www.online-tech-tips.com/wp-content/uploads/2024/02/how-to-prevent-instagram-and-facebook-from-tracking-your-online-activity-13-compressed-277x300.jpg 277w, https://www.online-tech-tips.com/wp-content/uploads/2024/02/how-to-prevent-instagram-and-facebook-from-tracking-your-online-activity-13-compressed-946x1024.jpg 946w, https://www.online-tech-tips.com/wp-content/uploads/2024/02/how-to-prevent-instagram-and-facebook-from-tracking-your-online-activity-13-compressed-768x832.jpg 768w, https://www.online-tech-tips.com/wp-content/uploads/2024/02/how-to-prevent-instagram-and-facebook-from-tracking-your-online-activity-13-compressed-46x50.jpg 46w" sizes="(max-width: 1024px) 100vw, 1024px">

  در اینجا می توانید برای جلوگیری از ردیابی آنلاین شما توسط یک برنامه یا وب سایت خاص، ارتباط یک فعالیت خاص را قطع کنید. برای انجام این کار، قطع فعالیت خاص یا فعالیت اخیر را انتخاب کنید.

  برای جلوگیری از ردیابی فیس بوک فعالیت شما در سایر برنامه ها و وب سایت ها، مدیریت فعالیت آینده را انتخاب کنید.

از ردیابی-فعالیت-آنلاین-خود-اینستاگرام-و-فیس بوک-14-فشرده جلوگیری کنیم - نکات فنی آنلاین" loading="lazy" decoding="async" width="1024" height="784" src="https://www.online-tech-tips.com/wp-content/uploads/2024/02/how-to-prevent-instagram-and-facebook-from-tracking-your-online-activity-14-compressed.jpg" alt="How to Stop Facebook from Tracking Your Online Activity image 5" class="wp-image-100705" srcset="https://www.online-tech-tips.com/wp-content/uploads/2024/02/how-to-prevent-instagram-and-facebook-from-tracking-your-online-activity-14-compressed.jpg 1024w, https://www.online-tech-tips.com/wp-content/uploads/2024/02/how-to-prevent-instagram-and-facebook-from-tracking-your-online-activity-14-compressed-300x230.jpg 300w, https://www.online-tech-tips.com/wp-content/uploads/2024/02/how-to-prevent-instagram-and-facebook-from-tracking-your-online-activity-14-compressed-768x588.jpg 768w, https://www.online-tech-tips.com/wp-content/uploads/2024/02/how-to-prevent-instagram-and-facebook-from-tracking-your-online-activity-14-compressed-65x50.jpg 65w, https://www.online-tech-tips.com/wp-content/uploads/2024/02/how-to-prevent-instagram-and-facebook-from-tracking-your-online-activity-14-compressed-130x100.jpg 130w" sizes="(max-width: 1024px) 100vw, 1024px">

  در پنجره جدید، Disconnect future activity را انتخاب کنید. سپس برای تایید Continue را انتخاب کنید.

  اطلاعات صفحه «چیزی که باید بدانید» را بخوانید و «قطع فعالیت آینده» را در پایین صفحه انتخاب کنید.

خودشه. اکنون برنامه‌های فیس‌بوک و اینستاگرام نباید از طریق مرورگرهای درون‌برنامه‌ای و سایر ابزارها شما را ردیابی کنند.

نکاتی برای بهبود حریم خصوصی آنلاین خود در فیس بوک و اینستاگرام

مرکز حساب‌های متا نسبتاً جدید است و نمی‌توان بيان کرد که این ابزارها تا چه حد به شما در حفظ حریم خصوصی آنلاین خود کمک می‌کنند. توصیه می کنیم برای محافظت از فعالیت آنلاین خود و ایمن ماندن در هنگام مرور وب، اقدامات اضافی زیر را انجام دهید.

تنظیمات برگزیده تبلیغات را تنظیم کنید

در فیس بوک، به منوی تنظیمات بروید، تبلیغات را انتخاب کنید و سپس تنظیمات آگهی را انتخاب کنید. در اینجا، می توانید تنظیمات برگزیده تبلیغات خود، از جمله اطلاعاتی که برای نمایش تبلیغات به شما استفاده می شود، تحلیل و تغییر دهید.

به طور مشابه، در اینستاگرام، به منوی تنظیمات دسترسی داشته باشید، روی امنیت، سپس دسترسی به داده و در نهایت Ads ضربه بزنید. تنظیمات برگزیده مربوط به هدف گذاری تبلیغات را بر اساس ترجیحات خود تنظیم کنید.

محدود کردن جمع آوری داده ها

هر دو پلتفرم دارای ابزارهایی هستند که به شما امکان می دهد داده های جمع آوری شده در مورد رفتار آنلاین خود را کنترل کنید. در تنظیمات فیس بوک، بخش اطلاعات فیس بوک شما را کاوش کنید و تحلیل کنید که پلتفرم چه داده هایی را جمع آوری کرده و به آنها دسترسی دارد. شما می توانید این تنظیمات را بر اساس سطح راحتی خود تنظیم کنید.

در اینستاگرام، در تنظیمات حریم خصوصی و امنیت ، گزینه هایی برای مدیریت جمع آوری داده ها پیدا خواهید کرد. اطلاعاتی را که اینستاگرام جمع‌آوری می‌کند برای افزایش حریم خصوصی خود بازبینی و محدود کنید.

از حالت های مرور خصوصی استفاده کنید

هنگام دسترسی به این پلتفرم‌ها، از حالت‌های مرور خصوصی یا ناشناس در مرورگر وب خود استفاده کنید. این مانع از ردیابی فعالیت شما در خارج از برنامه هایشان می شود.

مجوزهای برنامه شخص ثالث را مرور کنید

هر دو اینستاگرام و فیسبوک به برنامه های شخص ثالث اجازه می دهند تا به اطلاعات خاصی از نمایه شما دسترسی داشته باشند. به طور مرتب دسترسی به برنامه هایی را که دیگر استفاده نمی کنید یا نیازی به دسترسی به داده های رسانه های اجتماعی خود ندارید، تحلیل و لغو کنید.

انصراف از تبلیغات شخصی

شما می توانید از تبلیغات شخصی سازی شده توسط فیس بوک و اینستاگرام انصراف دهید. بهتر است تنظیمات تبلیغات خود را در تنظیمات برگزیده حساب خود تنظیم کنید تا تبلیغات هدفمند را محدود کنید.

از کلیک بر روی تبلیغات خودداری کنید

از درگیر شدن با تبلیغاتی که فکر می کنید ممکن است برای اهداف ردیابی استفاده شوند خودداری کنید. تعامل با برخی از تبلیغات می تواند منجر به افزایش فعالیت های ردیابی شود.

برنامه های خود را به روز نگه دارید

اطمینان حاصل کنید که هر دو برنامه اینستاگرام و فیس بوک شما به طور منظم به روز می شوند. توسعه‌دهندگان اغلب به‌روزرسانی‌هایی را منتشر می‌کنند که شامل آپشن های حفظ حریم خصوصی و رفع‌های امنیتی بهبود یافته است.

از مرورگرها یا برنامه های گفت نی متمرکز بر حریم خصوصی استفاده کنید

استفاده از مرورگرهای وب متمرکز بر حریم خصوصی یا افزونه‌های مرورگر را در نظر بگیرید که به مسدود کردن اسکریپت‌های ردیابی و محافظت از فعالیت آنلاین شما کمک می‌کنند.

با انجام این مراحل می توانید میزان ردیابی رفتار آنلاین خود را در اینستاگرام و فیسبوک به میزان قابل توجهی کاهش دهید. با این حال، مهم است که توجه داشته باشید که اجتناب کامل از ردیابی ممکن است حتی با وجود ویژگی های جدید امکان پذیر نباشد، زیرا این پلتفرم ها برای عملکرد و خدمات خود به شدت به داده های کاربر متکی هستند.

به یاد داشته باشید، حفظ تعادل بین حریم خصوصی و راحتی در چشم انداز دیجیتال به هم پیوسته امروزی بسیار مهم است.

ردیابی اینستاگرام و فیسبوک را کنترل کنید

آپشن های جدید قطع ارتباط به شما این امکان را می‌دهد تا نحوه تبادل داده‌های فیسبوک و اینستاگرام با کسب‌وکارها را کنترل کنید. در نهایت می توانید از آن به عنوان راهی برای خلاص شدن از ردیابی خارج از سایت و جلوگیری از شخصی سازی بیشتر تبلیغاتی که آنلاین می بینید استفاده کنید.

خبرکاو