متن خبر

چگونه بهترین تشک را انتخاب کنیم

چگونه بهترین تشک را انتخاب کنیم

اخبارچگونه بهترین تشک را انتخاب کنیم
شناسهٔ خبر: 266442 -
خبرکاو:

مردی تشک <a href= را آزمایش می کند" width="1920" height="1080">
Nomad_Soul/Shutterstock.com

وقتی نوبت به خرید تشک می رسد، انتخاب تشک مناسب برای نیازهایتان بسیار مهم است. با وجود گزینه های بسیار زیاد، پیدا کردن تشک مناسب می تواند یک کار دلهره آور باشد. ما با کارشناسان خواب صحبت کردیم تا به شما کمک کنیم تا همه چیزهایی را که باید در مورد انتخاب بهترین تشک برای خود و نیازهایتان بدانید، یاد بگیرید.

چه زمانی باید تشک جدید تهیه کنید؟

زنی با کمردرد
fizkes/Shutterstock.com

تشک یک سرمایه گذاری است و زمانی که دیگر پشتیبانی و راحتی لازم را برای شما فراهم نمی کند، تعویض آن ضروری است. جکسون لیندک، کارشناس محصولات در SleepFoundation.org، توصیه می کند که تشک خود را هر شش تا هشت سال یکبار تعویض کنید. با این حال، اگر قبل از آن زمان متوجه مشکلاتی مانند بیدار شدن منظم با سفتی یا درد شدید، تشک خود را زودتر تعویض کنید.

به گفته مری هلن راجرز، معاون بازاریابی و ارتباطات برای شورای خواب بهتر، تغییرات سبک زندگی اغلب باعث خرید تشک می شود.

او گفت: «به عنوان مثال، شما ازدواج می‌کنید یا وارد رابطه می‌شوید و از خواب انفرادی به خوابیدن با شریک زندگی خود می‌روید، آسیبی را تجربه می‌کنید، باردار می‌شوید یا بچه‌ای جدید به دنیا می‌آورید، یا ممکن است وزن خود را افزایش یا کاهش دهید.»

هرگونه تغییر در شیوه زندگی که به نوعی بر خواب شما تأثیر می گذارد، ممکن است نیاز به تشک جدید را تضمین کند. در نهایت، شما باید تصمیم بگیرید که آیا تشک فعلی شما تأثیر مثبت یا منفی بر خواب شما دارد و بر این اساس تغییری ایجاد کنید.

در تشک به دنبال چه چیزی باشیم

زنی <a href= به تشک دست می زند" width="1920" height="1080" src="https://www.lifesavvy.com/pagespeed_static/1.JiBnMqyl6S.gif" onload="pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);" onerror="this.onerror=null;pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);">
LightField Studios/Shutterstock.com

هنگام انتخاب تشک، توجه به چند فاکتور کلیدی ضروری است. در مرحله اول، سفتی تشک بسیار مهم است زیرا به طور مستقیم بر کیفیت خواب شما تأثیر می گذارد. تشک‌ها می‌توانند از سفت تا فوق‌العاده مخملی متغیر باشند، و پیدا کردن تشک‌هایی که سطح مناسبی از حمایت بدن شما را فراهم می‌کند بسیار مهم است.

دیوید روبین، مدیر تست محصول در SleepFoundation.org توضیح می‌دهد که اگر به پهلو می‌خوابید، ممکن است تشک نرم‌تری را ترجیح دهید، در حالی که افرادی که روی شکم می‌خوابند ممکن است گزینه سفت‌تری را ترجیح دهند.

یک تشک نرم به بدن نزدیک می‌شود، که معمولاً برای افرادی که به پهلو می‌خوابند و می‌خواهند از نقاط فشار در باسن و شانه‌های خود اجتناب کنند، یا افرادی که سبک می‌خوابند که بیشتر روی تخت می‌خوابند، بهتر است به جای فرو رفتن در آن. " او گفت.

لیندک توصیه می‌کند هنگام نگاه کردن به تشک‌ها به مواد، استحکام، قیمت و ترجیحات خواب شخصی فکر کنید. همچنین ممکن است بخواهید ویژگی های اضافی مانند موقعیت های قابل تنظیم و فن آوری های خنک کننده را در نظر بگیرید. برای کسانی که نیازهای خاصی دارند، مانند خروپف یا کمردرد، این ویژگی های اضافی می توانند مزایای بیشتری را ارائه دهند.

یکی از بهترین راه ها برای به دست آوردن ایده برای خرید تشک، آزمایش حضوری آن است. از فروشگاه های تشک دیدن کنید و گزینه های مختلفی را امتحان کنید.

راجرز گفت: "تشک مناسب برای شما وقتی روی آن در موقعیت خواب ترجیحی خود دراز می کشید، احساس راحتی می کنید." سر، گردن و ستون فقرات شما باید در یک راستا قرار داشته باشند، به گونه ای که گویی با وضعیت مناسب ایستاده اید.

از پرسیدن سوال نترسید و از اینکه دست خالی از فروشگاه خارج شوید احساس بدی نداشته باشید—این یک خرید بزرگ و مهم است که نباید آن را ساده انگاشت.

انواع تشک چیست؟

فروشگاه تشک
BearFotos/Shutterstock.com

انواع مختلفی از تشک ها در بازار موجود است، و درک هر نوع و مزایای منحصر به فرد آن ضروری است.

تشک های فنری داخلی

اینها تشک های سنتی هستند که سال هاست وجود داشته اند. آنها با کویل ساخته می شوند و در طیف وسیعی از سفتی موجود هستند. آنها برای کسانی که سطح محکم تر را ترجیح می دهند و می خواهند حس سنتی تری داشته باشند، بهترین هستند.

تشک های مموری فوم

تشک های مموری فوم به گونه ای طراحی شده اند که با فرم بدن شما مطابقت داشته باشند و یک تجربه خواب سفارشی را ارائه دهند. آن‌ها برای کسانی که تشک نرم‌تری را ترجیح می‌دهند و می‌خواهند حالت بدنی بیشتری داشته باشند، بهترین هستند.

تشک های هیبریدی

تشک های هیبریدی ترکیبی از فنر داخلی و فوم حافظه هستند. آنها تعادلی از پشتیبانی و راحتی را فراهم می کنند و برای کسانی که خواهان ترکیبی از ویژگی های سنتی و معاصر هستند بهترین هستند.

تشک های لاتکس

تشک های لاتکس با لاتکس طبیعی ساخته شده اند و برای کسانی که گزینه های سازگار با محیط زیست را ترجیح می دهند بهترین هستند. آنها همچنین برای کسانی که خواهان احساس تندرستی و پاسخگویی بیشتر هستند، بهترین هستند.

هیچ یک از این تشک ها از نظر عینی بهتر از دیگری نیست. هر خواب آور ترجیحات خاص خود را برای آنچه برای آنها بهتر است دارد، به همین دلیل مهم است که هر نوع را برای خود آزمایش کنید.

چقدر باید برای تشک خرج کنید؟

چند مغازه برای تشک
ORION PRODUCTION/Shutterstock.com

قیمت تشک می تواند بسیار متفاوت باشد. در حالی که ممکن است وسوسه شوید ارزان ترین گزینه را انتخاب کنید، سرمایه گذاری روی تشکی باکیفیت که پشتیبانی و راحتی لازم را برای شما فراهم می کند بسیار مهم است.

هر دو لیندکه و روبین توصیه می کنند که حدود 1000 دلار برای یک تشک با کیفیت بالا خرج کنید، یا حداقل برای انجام این کار در صورتی که نمی توانید یک معامله خوب پیدا کنید، آماده شوید.

راجرز همچنین توصیه می کند که در بودجه تشک خود کوتاهی نکنید، زیرا باید به عنوان یک سرمایه گذاری بلندمدت تلقی شود. با این حال، این بدان معنا نیست که برای به دست آوردن یک محصول خوب باید آنقدر هزینه کنید.

او گفت: «همه برندها گزینه‌های خوب، بهتر و بهترین گزینه‌ها را دارند (در مورد خودروها فکر کنید، آنها هم همین کار را می‌کنند) و همه می‌توانند یک خواب شبانه امن و راحت را فراهم کنند.


انتخاب تشک مناسب یک تصمیم بسیار مهم است که می تواند کیفیت خواب و سلامت کلی شما را به شدت تحت تاثیر قرار دهد. با در نظر گرفتن عواملی مانند استحکام، نوع، ویژگی های اضافی و هزینه، می توانید تشکی پیدا کنید که نیازهای خاص شما را برآورده کند و تجربه خواب راحت و حمایتی را برای شما فراهم کند.

خبرکاو

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است