سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

چگونه بفهمیم چه کسی نمایه فیس بوک شما را زیر سوال می برد

how-to-see-who-is-stalking-your-facebook-profile-1-compressed.jpeg
آنها می گویند کنجکاوی گربه را کشته است، اما گاهی اوقات می خواهید بفهمید چه کسی به نمایه، عکس ها، پست ها و اطلاعات شخصی شما در فیس بوک نگاه کرده است. آیا می خواهید بدانید چگونه می توانید ببینید چه کسی نمایه فیس بوک شما را تعقیب می کند؟ ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه ببینید چه کسی ممکن است بیشتر از دوستان فیسبوک شما به نمایه شما نگاه کرده باشد. چگونه ببینیم چه کسی نمایه ...

آنها می گویند کنجکاوی گربه را کشته است، اما گاهی اوقات می خواهید بفهمید چه کسی به نمایه، عکس ها، پست ها و اطلاعات شخصی شما در فیس بوک نگاه کرده است. آیا می خواهید بدانید چگونه می توانید ببینید چه کسی نمایه فیس بوک شما را تعقیب می کند؟ ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه ببینید چه کسی ممکن است بیشتر از دوستان فیسبوک شما به نمایه شما نگاه کرده باشد.

چگونه ببینیم چه کسی نمایه فیس بوک شما را در وب تحت تعقیب قرار می دهد

اگرچه فیس بوک به شما امکان می دهد همه لایک های خود را ببینید، اما در واقع نمی توانید ببینید چه کسی به نمایه شما نگاه می کند یا به چه چیزی نگاه می کند. ممکن است با برنامه‌ها یا سایت‌هایی برخورد کنید که ادعا کنند می‌توانند این اطلاعات را به شما نشان دهند، اما راهی برای انجام این کار وجود ندارد. با این حال، مراحلی وجود دارد که می‌توانید انجام دهید تا بفهمید چه کسی بیشتر به نمایه شما نگاه می‌کند.

فهرست مطالب

ببینید چه کسی با پست های شما بیشتر تعامل دارد

ساده ترین راه برای اینکه ببینید چه کسی ممکن است در نمایه فیس بوک شما آویزان باشد، پست کردن حدود ۵ تا ۶ پست در یک بازه زمانی معین، مثلاً یک هفته است. با دیدن افرادی که بیشتر پست‌های شما را لایک می‌کنند، نظر می‌دهند یا با آن‌ها تعامل دارند، باید تصوری داشته باشید که چه کسی پروفایل فیس‌بوک شما را تعقیب می‌کند.

با استفاده از کد منبع نمایه خود، بینندگان برتر خود را پیدا کنید

ظاهراً می‌توانید از کد منبع نمایه خود برای تحلیل اینکه چه کسی نمایه فیس‌بوک شما را تعقیب می‌کند، استفاده کنید، اگرچه این را با کمی نمک در نظر بگیرید زیرا تأیید نشده است که این افراد واقعاً از نمایه شما بازدید می‌کنند.

  با مرورگر خود وارد فیس بوک شوید.

  در بالا سمت راست، روی نام خود کلیک کنید تا نمایه شما باز شود.

  روی صفحه کلیک راست کنید یا Ctrl + کلیک کنید، سپس View Page Source / Show Page Source را انتخاب کنید.

  برای باز کردن نوار جستجو ، Control + F را در رایانه شخصی خود (یا Command + F در Mac خود) فشار دهید.

  buddy_id را در نوار جستجو تایپ کنید.

  در نتایج، باید فهرستی از شناسه‌های کاربری را ببینید که با buddy_id پیش‌گفتار شده است.

  اسامی موجود در این فهرست ممکن است کسانی باشند که بیشتر به نمایه شما نگاه می کنند، اما این موضوع را خیلی جدی نگیرید - همچنین ممکن است این افراد صرفاً افرادی باشند که اخیراً بیشتر با آنها در فیس بوک تعامل داشته اید.

چگونه با پیوندهای ردیابی ببینید چه کسی نمایه فیس بوک شما را زیر سوال می برد

می توانید از پیوندهای ردیابی برای ثبت آدرس IP دوستان خود استفاده کنید. اگر همه دوستان شما در شهر شما زندگی کنند، این کار کار نخواهد کرد، زیرا نام افراد، فقط آدرس IP و مکان عمومی آنها را دریافت نمی کنید.

  سایتی را برای اشتراک گذاری در فیس بوک انتخاب کنید، در حالت ایده آل چیزی خنده دار یا جالب که دوستان شما بخواهند روی آن کلیک کنند.

  آدرس سایت را کپی کنید.

  در یک برگه جدید، به https://grabify.link بروید.

  URL را در فیلد قرار دهید و روی ایجاد URL کلیک کنید.

  یک پنجره بازشو می‌بینید که او میگوید « این عمل به رضایت شما نیاز دارد.موافقم” را انتخاب کنید و یک URL ایجاد کنید.

  پیوند دسترسی را کپی کنید یا یادداشت بردارید که به شما امکان می دهد نتایج خود را ردیابی کنید.

  از آنجایی که افراد در صورت مشاهده شما از Grabify ممکن است نخواهند روی پیوند کلیک کنند، View other link shorteners را انتخاب کنید و یک کوتاه کننده URL کمتر واضح را از فهرست انتخاب کنید تا پنهان کنید که از Grabify استفاده می کنید.

  URL کوتاه شده جدید را کپی کنید و آن را با یک پست جالب در فیس بوک به اشتراک بگذارید تا مردم را به کلیک کردن ترغیب کنید.

  صبور باشید و قبل از بازدید از لینک دسترسی کمی به آن فرصت دهید.

  می‌توانید فهرستی از تمام آدرس‌های IP که روی پیوند کلیک کرده‌اند را ببینید.

  با چند بار انجام این کار، باید ایده ای از محل قرار گرفتن افرادی که بیشتر پست های شما را مشاهده می کنند به دست آورید، که ممکن است به شما کمک کند بفهمید کدام دوستان نمایه فیس بوک شما را تعقیب می کنند.

  این بدان معنا نیست که این افراد لزوماً از نمایه شما بازدید کرده اند، فقط روی پیوندی در پست شما کلیک کرده اند.

توجه: اگر دوستان شما از پروکسی یا VPN استفاده می کنند، این کار نمی کند.

دوستان پیشنهادی یا دوستان برتر چطور؟

ممکن است فکر کنید که می توانید با مشاهده فهرست دوستان برتر یا دوستان پیشنهادی خود بفهمید که چگونه می توانید متوجه شوید که چه کسی نمایه فیس بوک شما را تعقیب می کند. متأسفانه، فهرست افرادی که ممکن است بشناسید بر اساس افرادی که نمایه شما را مشاهده کرده اند نیست. در عوض، بر اساس دوستان مشترک مشترک، شبکه‌ها، فعالیت‌های شما، هر گروهی که در آن عضو هستید و غیره است.

فهرست دوستان برتر شما نیز در اینجا کمکی نمی کند. اینها افرادی هستند که بیشتر با آنها چت می کنید و پست های آنها را بیشتر دوست دارید و به آنها پاسخ می دهید (و بالعکس). لزوماً به این معنی نیست که آنها روی نمایه شما کلیک کرده اند.

چگونه متوجه شویم چه کسی نمایه فیس بوک شما را در برنامه (iOS/Android) تحت تعقیب قرار می دهد

همه چیز در برنامه فیس بوک برای دستگاه های iOS و Android نیز تفاوتی ندارد. هنوز راهی برای مشخص کردن اینکه چه کسی نمایه فیس بوک شما را تحت تعقیب قرار می دهد وجود ندارد، اگرچه ممکن است این ویژگی یک روز در آینده فیس بوک باشد. اما یکی از کارهایی که می توانید در فیس بوک انجام دهید این است که تحلیل کنید آیا کسی شما را بلاک کرده است یا خیر. یا همیشه می‌توانید به یکی از بهترین گزینه‌های رسانه اجتماعی تغییر دهید، که برخی از آنها به شما امکان می‌دهند ببینید چه کسی به نمایه شما نگاه می‌کند.

همانطور که می بینید، اگر در تعجب هستید که چگونه ببینید چه کسی نمایه فیس بوک شما را تحت تعقیب قرار می دهد، هیچ پاسخ یا راه حل محکمی وجود ندارد. اطمینان حاصل کنید که از برنامه‌ها یا سایت‌های شخص ثالثی که قول می‌دهند می‌توانند این اطلاعات را در اختیار شما قرار دهند اجتناب می‌کنید - آنها ممکن است به دنبال اطلاعات شخصی شما باشند یا جزئیات ورود به سیستم را پیدا کنند، و در واقع نمی‌توانند به شما نشان دهند چه کسی شما را در فیس بوک تعقیب می‌کند. .

خبرکاو