سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

چگونه آیفون خود را از یک دستگاه اندرویدی پیدا کنیم

ihnaa.png
Kishan Vyas / How-To Geek برای پیدا کردن آیفون گمشده با استفاده از دستگاه اندرویدی، به iCloud.com بروید، با Apple ID خود وارد شوید و روی گزینه Find my iPhone کلیک کنید. همچنین می توانید از Google Maps Timeline یا یک برنامه ردیابی GPS شخص ثالث برای تعیین مکان آیفون خود استفاده کنید. آیفون‌ها یک راه‌حل ردیابی داخلی دارند، Find My iPhone، که به طور پیش‌فرض فعال است. با فرض اینکه برای فعال کردن آن تلاشی نکرده‌اید، می‌توانید از Find My iPhone برای پیدا ...
یک تلفن اندرویدی صاف قرار دارد و صفحه اصلی iCloud.com نمایش داده می شود.
Kishan Vyas / How-To Geek

برای پیدا کردن آیفون گمشده با استفاده از دستگاه اندرویدی، به iCloud.com بروید، با Apple ID خود وارد شوید و روی گزینه Find my iPhone کلیک کنید. همچنین می توانید از Google Maps Timeline یا یک برنامه ردیابی GPS شخص ثالث برای تعیین مکان آیفون خود استفاده کنید.

آیفون‌ها یک راه‌حل ردیابی داخلی دارند، Find My iPhone، که به طور پیش‌فرض فعال است. با فرض اینکه برای فعال کردن آن تلاشی نکرده‌اید، می‌توانید از Find My iPhone برای پیدا کردن iPhone خود استفاده کنید - حتی از یک دستگاه Android. شما می توانید اندروید را به چند روش ردیابی آیفون گم شده خود داشته باشید.

نحوه استفاده از Find My iPhone در اندروید

می توانید از Find My iPhone اپل در اندروید استفاده کنید. در حالی که اپل برنامه Find My را برای اندروید ارائه نمی دهد، می توانید به سرویس Find My iPhone در وب سایت iCloud در یک برنامه مرورگر وب در Android دسترسی داشته باشید.

در حالی که هیچ روشی برای یافتن گوشی هوشمند گمشده وجود ندارد، ابزار Find My iPhone اپل نزدیک است. این ابزار که از قبل روی هر آیفونی نصب شده و به صورت پیش‌فرض فعال است، به شما امکان می‌دهد به راحتی موقعیت مکانی تلفن خود را از دیگر دستگاه‌های اپل مانند مک یا آی‌پد ردیابی کنید - حتی اگر آفلاین باشد، باتری آن کم است یا خاموش باشد. در حالی که داشتن یک دستگاه اپل دیگر قطعا کارها را آسان می کند، می توانید آیفون گم شده خود را با استفاده از هر دستگاه اندرویدی پیدا کنید. با این حال، از آنجایی که اپل یک برنامه بومی Find My را در اندروید ارائه نمی دهد، باید به جای آن از نسخه وب استفاده کنید.

برای دسترسی به ابزار Find My iPhone در اندروید، یک مرورگر وب را باز کنید و به iCloud.com بروید. با اپل آیدی و رمز عبور خود وارد شوید. اگر تلفن شما نیست، مطمئن شوید که از حالت ناشناس استفاده می‌کنید یا به یاد داشته باشید وقتی کارتان تمام شد از سیستم خارج شوید.

صفحه اصلی سایت موبایل iCloud

ممکن است از شما خواسته شود یک کد تأیید دو مرحله ای را وارد کنید. نگران نباشید؛ شما مجبور نیستید (\به هر حال بدون دستگاه اپل نمی توانید به کد دسترسی پیدا کنید). اکنون، روی نماد Find Devices واقع در زیر کلیک کنید.

پنجره ورود <a href= به سیستم iCloud که کد تأیید را می خواهد" width="376" height="500" onload="pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);" onerror="this.onerror=null;pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);">

در صفحه بعدی، باید بتوانید موقعیت فعلی آیفون خود را روی نقشه ببینید. از اینجا می‌توانید چندین اقدام برای تعیین مکان یا کنترل آیفون خود انجام دهید. برای مثال، می‌توانید «حالت گمشده» را فعال کنید تا از دسترسی غیرمجاز به آیفون خود جلوگیری کنید یا اگر فکر می‌کنید به دست افراد اشتباهی افتاده است و شانس کمی برای بازگرداندن دستگاه دارید، داده‌های دستگاه را از راه دور پاک کنید.

وب سایت iCLoud یک آیفون گم شده <a href= را نشان می دهد." width="300" height="577" onload="pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);" onerror="this.onerror=null;pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);">

چگونه آیفون خود را با گوگل مپ در اندروید پیدا کنیم

اگر Google Maps را روی آیفون خود نصب کرده اید و سابقه موقعیت مکانی را فعال کرده اید، می توانید از Google Maps در اندروید نیز برای کمک به یافتن آیفون گم شده خود استفاده کنید.

Find My iPhone موثرترین روش برای پیدا کردن آیفون گم شده است، اما این تنها گزینه در اختیار شما نیست. همچنین می‌توانید از ویژگی تایم لاین Google Maps استفاده کنید تا بفهمید که در کجا و چه زمانی ممکن است آیفون خود را گم کرده باشید. این روش تنها در صورتی کار می‌کند که برنامه Google Maps قبلاً روی آیفون شما نصب شده باشد و خدمات موقعیت مکانی تاریخچه موقعیت مکانی را فعال کرده باشید. توجه داشته باشید که نمی‌توانید مکان دقیق آیفون خود را دقیقاً ردیابی کنید. اما با مرور مسیرها و مکان‌هایی که بازدید کرده‌اید، ممکن است بتوانید منطقه‌ای را که ممکن است آن را گم کرده باشید، محدود کنید.

برنامه Google Maps را در یک دستگاه اندرویدی باز کنید و با استفاده از همان حساب Google که در آیفون خود استفاده کرده اید وارد شوید. از طرف دیگر، در یک مرورگر وب به google.com/maps/timeline بروید.

از داخل برنامه، روی نماد تصویر نمایه در گوشه سمت راست بالا ضربه بزنید و «خط زمانی شما» را انتخاب کنید.

صفحه نمایه Google Maps با گزینه «خط زمان شما» برجسته شده است

آخرین تاریخچه موقعیت مکانی خود را مرور کنید و از قضاوت خود برای تعیین محتمل ترین مکانی که ممکن است آیفون خود را گم کرده اید استفاده کنید. Google Maps تقریباً هر حرکت شما را ثبت می‌کند، از جمله پیاده‌روی‌ها، رفت‌وآمدها و مکان‌هایی که بازدید می‌کنید، پس احتمال زیادی وجود دارد که بتواند شما را در مسیر درست راهنمایی کند.

چگونه آیفون خود را با اپلیکیشن ردیابی گوشی پیدا کنیم؟

همچنین می توانید از یک برنامه ردیابی تلفن شخص ثالث در اندروید برای یافتن آیفون گم شده استفاده کنید. متأسفانه، این تنها در صورتی کار می کند که قبل از ناپدید شدن یک برنامه ردیابی تلفن در آیفون خود نصب و راه اندازی کرده باشید.

اپلیکیشن ردیابی یا اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی می‌تواند برای بازیابی آیفون گمشده بسیار مفید باشد. این ابزارها از GPS برای تعیین دقیق موقعیت مکانی تلفن شما استفاده می کنند و بسیاری از ویژگی های مشابه سرویس Find My iPhone اپل را ارائه می دهند، از جمله توانایی قفل کردن دستگاه یا پخش نشانه صوتی. Life360 یکی از بهترین برنامه‌های ردیابی موقعیت مکانی موجود است و در iOS و Android در دسترس است.

اگر زمانی که آیفون خود را گم کرده اید، برنامه را نصب کرده اید، می توانید از طریق یک گوشی اندرویدی وارد حساب کاربری Life360 خود شوید و مکان فعلی آیفون خود را ردیابی کنید (با فرض اینکه آن را روشن و به اینترنت متصل کنید). همچنین می توانید از اعضای خانواده یا دوستانی که بخشی از حلقه Life360 شما هستند بخواهید به شما کمک کنند. اگر مشترک لایف 360 پولی هستید، می‌توانید تا سقف 500 دلار برای تلفن گمشده خود تحت پوشش محافظت از تلفن دزدیده شده دریافت کنید.

برنامه Life360 در اندروید.

البته، اگر آیفون در نزدیکی شما باشد - شاید بین بالشتک ها قرار گرفته باشد - همیشه می توانید تماس بگیرید یا از تلفن اندرویدی خود پیامی بنویسید. یا شاید از اطراف بپرسید که آیا کسی آن را دیده است یا خیر.

خبرکاو