متن خبر

چه کسی از سهمیه های تنوع می ترسد؟

چه کسی از سهمیه های تنوع می ترسد؟

اخبارچه کسی از سهمیه های تنوع می ترسد؟
شناسهٔ خبر: 265481 -
خبرکاو:

مد: بخشی که به دلیل تأثیرگذاری بر روندها، خلاقیت ها و شاید آینده ارزش سهام برای کارآفرینان سیاه پوست شناخته شده است.

هفته گذشته دومین جشن پانزده درصد تعهد بود که توسط سازمان غیرانتفاعی با همین نام میزبانی شد تا به کارآفرینی سیاه پوستان و تلاش های این سازمان برای افزایش برابری در صنعت مد احترام بگذارد.

این غیرانتفاعی از پیامی نشأت می‌گیرد که آرورا جیمز طراح در سال 2020 منتشر کرد و از خرده‌فروشان خواست حداقل 15 درصد از قفسه‌های خود را با اقلامی از مشاغل متعلق به سیاه‌پوستان ذخیره کنند. (این عدد دلخواه نیست؛ سیاه‌پوستان حدود 15 درصد از جمعیت ایالات متحده را تشکیل می‌دهند.) این پیام به یک تعهد تبدیل شد، سپس به یک سازمان غیرانتفاعی که با 29 خرده‌فروش کار می‌کرد - از جمله Yelp، Rent the Runway، Sephora و Nordstrom - که ادعا می‌کند. از زمان راه اندازی آن در سه سال پیش، بیش از 10 میلیارد دلار فرصت را به جامعه سیاه پوستان منتقل کرده است.

این تعهد فرصت ها را برای کارآفرینان سیاه پوست افزایش داده است. خود این بنیاد یک بازار تحت حمایت گوگل راه اندازی کرد. در این جشن، بیش از 250000 دلار کمک بلاعوض به مشاغل سیاه پوست اهدا کرد، مبلغی که زندگی بسیاری را تغییر داد. متوسط ​​​​تجارت سیاه پوستان با حدود 35000 دلار شروع می شود، در حالی که برای بنیانگذاران متوسط ​​​​سفیدپوست حدود 100000 دلار است. تلاش‌های آن‌ها در زمینه سرمایه‌گذاری مخاطره‌آمیز به همان اندازه دلخراش است و بیشتر کسب‌وکارهایشان در مرحله راه‌اندازی دوام نمی‌آورند.

من همچنین از نسل افرادی هستم که در این کشور به بردگی گرفته شده اند. چنین برنامه ای ممکن است نزدیک ترین چیزی باشد که در طول عمرم به غرامت می بینم." مک زیلا، بنیانگذار

خبرکاو

منبع

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است