متن خبر

چرا تعداد ‘نپتون داغ’ سیارات فراخورشیدی؟

چرا تعداد ‘نپتون داغ’ سیارات فراخورشیدی؟

اخبارچرا تعداد ‘نپتون داغ’ سیارات فراخورشیدی؟
شناسهٔ خبر: 267884 -
خبرکاو:

سیارات فراخورشیدی گرم به اندازه نپتون تقریباً به اندازه ابرزمین‌ها یا مشتری‌های داغ رایج نیستند - و اکنون به یافتن دلیل آن نزدیک‌تر هستیم.

کهکشان ما ظاهراً دارای کمبود جهان‌هایی به اندازه نپتون است که به دور ستاره‌های میزبان خود می‌چرخند - چیزی که ستاره‌شناسان آن را « صحرای نپتون داغ » می‌نامند. این کمی معما است. دانشمندان دانشگاه ژنو (UNIGE) و مرکز ملی صلاحیت در تحقیقات (NCCR) PlanetS در سوئیس، که در برنامه اتمسفر و مهاجرت فراسیاره‌های فراخورشیدی حاشیه صحرا (DREAM) مشارکت دارند، عدم وجود این سیارات فراخورشیدی با جرم نپتون را تحلیل کردند. بیشتر با ادغام دو تکنیک موجود.

وینسنت بوریر، ستاره شناس و استادیار دانشگاه UNIGE در بیانیه ای گفت: «امروز ما چندین فرضیه برای توضیح این بیابان داریم، اما هنوز هیچ چیز قطعی نیست و راز باقی مانده است. »

مطالب مرتبط: 9 کشف سیاره بیگانه که در سال 2022 خارج از این جهان بودند

محققان چندین دلیل احتمالی برای صحرای داغ نپتون را کشف کرده اند. برخی از سیارات ممکن است در ابتدا به عنوان نپتون های داغ شکل گرفته باشند، یک نظریه می گوید، اما آنقدر به ستاره خود نزدیک بودند که تابش شدید جو آنها را محو کرد و چیزی جز یک هسته سنگی باقی نگذاشت. همچنین ممکن است نپتون های داغ پس از شکل گیری از ستاره خود دورتر شده باشند و صحرا را پشت سر بگذارند.

در مطالعه جدید، محققان از هر دو روش سرعت شعاعی و روش گذر برای مطالعه 14 سیاره در بیابان استفاده کردند. روش عبور یک سیاره فراخورشیدی را هنگامی که از مقابل ستاره خود عبور می کند یا از آن عبور می کند، تشخیص می دهد. سرعت شعاعی نشان می دهد که آیا یک جسم به سمت ناظر حرکت می کند یا از آن دور می شود. کشش گرانشی یک سیاره در حال چرخش باعث می شود ستاره آن در پاسخ به جایی که آن سیاره در حال حرکت است، اندکی جابجا شود و جزئیات این حرکت اندازه گیری شده می تواند ویژگی های سیاره، مانند جرم آن را نشان دهد.

بوریر و تیمش این روش‌ها را با هم ادغام کردند تا سرعت شعاعی سیاره را در حین گذر مشخص کنند، که به آنها ایده‌ای داد که مدار سیارات در صحرای داغ نپتون چگونه به نظر می‌رسد.

بسیاری از مدارها بسیار غیرعادی هستند - هر چه مدار کمتر دایره‌ای باشد، غیرعادی‌تر است. این به عنوان مدرکی برای مهاجرت در نظر گرفته شد. مشخص شد که سه چهارم سیارات مورد مطالعه بالای قطب‌های ستاره‌شان می‌چرخند، که می‌تواند نتیجه مهاجرت مخرب باشد، به این معنی که احتمالاً این سیارات به زور از صفحه مداری که در آن متولد شده‌اند بیرون رانده شده‌اند.

داستان های مرتبط:

DREAM بخشی از پروژه بزرگتر SPICE DUNE (تحقیق طیف سنجی سیارات فراخورشیدی نزدیک در اطراف صحرا برای درک طبیعت و تکامل آنها) است، که به دنبال درک چگونگی شکل گیری و تکامل سیارات در بیابان برای وجود تعداد کمی نپتون داغ در آن است. آن منطقه

هنوز سوالاتی در مورد صحرای نپتون وجود دارد که پاسخ آنها هنوز برای دانشمندان گریزان است. تا زمانی که تلسکوپ‌های نسل بعدی قوی‌تر نتوانند بیشتر ببینند، مهاجرت حداقل یکی از احتمالاتی است که در نهایت می‌تواند آنچه را که پشت فقدان نپتون‌های داغ است آشکار کند.

این تحقیق در مقاله ای که ماه گذشته به صورت آنلاین در مجله Astronomy & Astrophysics منتشر شد (در برگه جدید باز می شود) توضیح داده شده است.

ما را در توییتر @Spacedotcom (در برگه جدید باز می شود) و در فیس بوک (در برگه جدید باز می شود) دنبال کنید .

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است