متن خبر

چرا آثار ادبی و هنری کمی در خصوص کریمه اهل بیت(س) تولید شده است؟ً!

چرا آثار ادبی و هنری کمی در خصوص کریمه اهل بیت(س) تولید شده است؟ً!

اخبارچرا آثار ادبی و هنری کمی در خصوص کریمه اهل بیت(س) تولید شده است؟ً!
شناسهٔ خبر: 109201 -
خبرکاو:

در روز میلاد با سعادت کریمه اهل بیت(س) به سراغ نویسنده جوان کشورمان فاطمه سلیمانی ازندریانی رفتیم که کتابی پیرامون حضرت فاطمه معصومه(س) نگاشته است.

وی در ابتدای این بیان کرد وگو بیان کرد: کتاب "به سپیدی یک رویا" دومین اثر مناستو با توجه به علاقه‌ای که به حوزه ادبیات مذهبی و تاریخ اسلام داشتم و ارادت خاصی که به اما رضا (ع) دارم تصمیم گرفتم این کتاب را درمورد حضرت معصومه (س) بنویسم تا از این طریق عرض ارادتی به ایشان کرده باشم.

وی درخصوص مقطعی از زندگی حضرت معصومه (س) که در این کتاب روایت می‌شود بیان کرد: در این کتاب از آغاز هجرت امام رضا (ع) به ایران تا وفات حضرت معصومه (س) روایت می‌شود، البته در بخش‌هایی از کتاب اشارات کوتاهی نیز به کودکی ایشان می‌شود.

سلیمانی ازندریانی در پاسخ به این سوال که چرا نویسندگان علی‌الخصوص نویسندگان زن کمتر به زندگی حضرت معصومه (س) پرداخته‌اند بیان کرد: با وجود اینکه حضرت فاطمه معصومه (س) یکی از بانوان مهم اسلام هستند اما متاسفانه تا کنون هیچ رمانی به طور جدی درمورد زندگی ایشان نوشته نشده است.

وی بیان کرد: می‌توان بیان کرد کمبود اطلاعات درخصوص آن حضرت باعث شده که کمتر به زندگی این بانوی بزرگوار اسلام پرداخته شود.

نویسنده کتاب به سپیدی یک رویا بیان کرد: بیشتر مطالبی که درمورد حضرت معصومه (س) نوشته شده به یکدیگر شباهت دارند و اطلاعات چندان مفیدی به مخاطب نمی‌دهند به همین دلیل من برای نوشتن این کتاب از متون مشابه هم فاصله گرفتم و سعی کردم این داستان یک اثر مستقل باشد.

او بیان کرد: تعداد کتاب‌های مستندی که درمورد حضرت معصومه (س) نوشته شده بسیار زیاداستاما متن آنها مشابه به یکدیگراستو اطلاعات بسیار اندکی به مخاطب می‌دهند بنابراین به دلیل کمبود اطلاعات وبه منظور فاصله گرفتن از تکرار مکررات وادار به مطالعات گسترده‌تری از جمله مطالعه درخصوص نزدیکان حضرت، زندگی حضرت موسی بن جعفر(ع)، امام رضا (ع) و امام جواد (ع) شدم.

سلیمانی ازندریانی تصریح کرد: یکی از ویژگی‌های حضرت فاطمه معصومه (س) علاوه براینکه از خانواده برجسته‌ای بودند، محدث بودن ایشاناستبدین معنا که احادیث را روایت می‌کردند، اما می‌توان بیان کرد بطور کلی حدود چهار یا پنج حدیث به صورت مستند و منسوب به آن حضرت وجود دارد که به طور قطع از زبان ایشان نقل شده است.

وی  با اشاره به فعالیت‌های حضرت معصومه (ع) که شکلی زینب گونه داشت ادامه داد: بسیاری دلیل سفر حضرت معصومه (ع) را افشاگری از کارهای مامون می‌دانند به این صورت که در هر شهری که مستقر می‌شدند در دیدار با شیعیان با سخنرانی‌های خود سعی در اثبات ولایت امام رضا (ع) بر ملا کردن حیله‌های مامون داشتند.   

 انتهای پیام

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کليه حقوق تعلق دارد به سایت خبرکاو