سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

چالش‌ها و فرصت‌های صنعت خودرو در ایران+ فیلم

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اکوایران، در همایش «چشم‌انداز اقتصاد ایران ۱۴۰۳»، نیما نامداری، مدیرعامل کارنامه به تحلیل چالش‌ها و فرصت‌های صنعت خودرو در این عصر نوین می‌پردازد. در این ارائه، موضوعات مهم زیر مورد تحلیل قرار گرفته است. تغییر ملاک‌های خرید خودرو توسط مشتریان: وفاداری به برندها کمرنگ شده و تجربه کاربری حرف اول را می‌زند. جایگاه خودروهای برقی و خودران در ایران:‌ این ...

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اکوایران، در همایش «چشم‌انداز اقتصاد ایران ۱۴۰۳»، نیما نامداری، مدیرعامل کارنامه به تحلیل چالش‌ها و فرصت‌های صنعت خودرو در این عصر نوین می‌پردازد.

در این ارائه، موضوعات مهم زیر مورد تحلیل قرار گرفته است.

تغییر ملاک‌های خرید خودرو توسط مشتریان: وفاداری به برندها کمرنگ شده و تجربه کاربری حرف اول را می‌زند.

جایگاه خودروهای برقی و خودران در ایران:‌ این خودروها دیگر فانتزی نیستند و به تدریج در حال جایگزینی با خودروهای سنتی هستند.

نقش هوش مصنوعی در صنعت خودرو: هوش مصنوعی در حال دگرگونی تمام بخش‌های صنعت خودرو از طراحی و تولید تا خدمات پس از فروش است.

آمار و تحلیل وضعیت فعلی صنعت خودرو در ایران:‌ تحلیل روند تولید، قیمت، تنوع، کیفیت و…

بررسی علل کم تنوعی و قیمت‌های عجیب بازار خودرو: انحصار، قیمت‌گذاری دستوری، عدم رقابت و…

راهکارهای برون رفت از چالش‌های صنعت خودرو: همکاری با خودروسازان خارجی، سرمایه‌گذاری در تکنولوژی‌های جدید و…

همچنین نیما نامداری به بیان آمارهای تعجب‌آوری از سلامت خودروهای کارکرده ایرانی و مقایسه آن با خودروهای خارجی می‌پردازد.

این آمارها نشان می‌دهد که وضعیت سلامت خودروهای ایرانی به شدت نگران‌کننده است و این موضوع، ضرورت توجه بیشتر به کیفیت و ایمنی خودروها را بیش از پیش آشکار می‌کند.

همایش «چشم‌انداز اقتصاد ایران ۱۴۰۳» فرصتی مغتنم برای فعالان صنعت خودرو، سرمایه‌گذاران، سیاست‌گذاران و فعالان اقتصادی است تا با نگاهی دقیق‌تر به آینده این صنعت مهم، در مسیر ارتقای آن گام بردارند.

خبرکاو