متن خبر

پیش بینی خوش برای دومین اقتصاد بزرگ جهان

پیش بینی خوش برای دومین اقتصاد بزرگ جهان

شناسهٔ خبر: 461200 -
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، بر اساس پیش‌بینی ۲۱ اقتصاددان در این نظرسنجی، شاخص رسمی مدیران خرید  احتمالاً از ۴۹.۱ فوریه به ۴۹.۹ در ماه مارس افزایش یافته است. شاخص‌های اقتصادی اخیر نشان داده است که دومین اقتصاد بزرگ جهان شروع درخشانی در سال داشته است و به سیاست‌گذاران کمک می‌کند تا در بحبوحه ضعف در بخش املاک و افزایش بدهی‌های دولت محلی، رشد را تقویت کنند.

چین چگونه درگیر بحران هویت شد؟
چین چگونه درگیر بحران هویت شد؟

اقتصادنیوز:امروزه، کلمه ای که بسیاری از متخصصان چینی اغلب برای توصیف خود استفاده می کنند «افسرده» است. در فرهنگی که در آن اذعان به مشکلات سلامت روان به شدت بد قلمداد می شود، 35 درصد از پاسخ دهندگان به یک نظرسنجی ملی در سال 2020 گفتند که در حال تجربه پریشانی، اضطراب یا افسردگی هستند. در رسانه‌های اجتماعی، جوانان چینی ابراز ناامیدی و نارضایتی می‌کنند و اعلام می‌کنند که «دراز کشیده‌اند» یا «پوسیدن». دوره قرنطینه کووید 19 اعتماد به این ایالت را از بین برد.

داده‌های اداره ملی آمار نشان داد که سود شرکت‌های صنعتی چین در دو ماه اول نسبت به سال قبل پس از کاهش ۲.۳ درصدی سود برای سال قبل ۱۰.۲ درصد افزایش یافته است.

لی کیانگ، نخست‌وزیر چین، در اوایل ماه جاری در نشست سالانه کنگره ملی پارلمان چین، هدف بلندپروازانه رشد اقتصادی ۲۰۲۴ را حدود ۵ درصد اعلام کرد. تحلیلگران می‌گویند که سیاست‌گذاران باید محرک‌های بیشتری را برای رسیدن به هدف رشد امسال به کار گیرند زیرا نمی‌توانند روی پایه آماری پایین سال ۲۰۲۲ و زمانی که محدودیت‌های سختگیرانه کووید در کشور برقرار بود، حساب کنند.

بسیاری از تحلیلگران نگران هستند که چین ممکن است در اواخر این دهه با رکود به سبک ژاپن مواجه شود، مگر اینکه سیاستگذاران گام‌هایی برای جهت دهی مجدد اقتصاد به سمت مصرف خانوارها و تخصیص منابع در بازار بردارند.

خبرکاو

برچسب‌ها

ارسال نظر

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.


تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است