متن خبر

پیش بینی تلخ برای آلمان

پیش بینی تلخ برای آلمان

شناسهٔ خبر: 460899 -
به گزارش  اقتصادنیوزبه نقل از تسنیم  ، موسسات اقتصادی پیشرو در آلمان روز چهارشنبه اعلام کردند که پیش بینی خود را برای رشد اقتصاد این کشور در سال 2024 کاهش داده‌اند.

این موسسات پیش‌بینی خود را برای افزایش تولید ناخالص داخلی (GDP) آلمان از 1.3 درصد به 0.1 درصد کاهش دادند چرا که نرخ‌های بالای بهره بانکی، تقاضای ضعیف جهانی و عدم اطمینان از آینده سیاسی این کشور، امیدها را برای بهبود وضعیت اقتصادی کاهش می‌دهد.

آلمان <a href= به این افراد حق شهروندی اعطا نمی‌کند" width="400" height="400">
آلمان به این افراد حق شهروندی اعطا نمی‌کند

اقتصادنیوز: آلمان باعنوان جلوگیری از اعطای شهروندی به افراد «یهودستیز»، سؤالاتی درباره مواضع افراد درباره رژیم اسرائیل و دین یهودیت را در پرسشنامه شهروندی خود می‌گنجاند.

آن‌ها همچنین پیش‌بینی می‌کنند که جی‌دی‌پی آلمان در سال 2025 به میزان 1.4 درصد افزایش خواهد یافت که نسبت به رقم قبلی 1.5 درصد کاهش نشان می‌دهد.

استفان کوتس، رئیس بخش تحقیقات اقتصادی در مؤسسه "کیل برای اقتصاد جهانی" (IfW) در این باره گفت: اگرچه احتمالاً بهبودی از بهار آغاز خواهد شد، اما حرکت کلی خیلی قوی نخواهد بود.

این مؤسسه ها در گزارشی که پیش بینی‌های اقتصادی مشترک شش ماهه آن‌ها را تشریح می کند، اعلام کردند که تولید اقتصادی آلمان در حال حاضر بالاتر از دوران قبل از همه گیری نیست چرا که بهره وری در این کشور از آن زمان متوقف شده است.

در این گزارش آمده است: اخیراً در اقتصاد داخلی و خارجی بادهای مخالف بیشتر از بادهای موافق بوده است.

به گفته این موسسات اقتصادی، صادرات آلمان علیرغم افزایش فعالیت‌های اقتصادی در جهان، شاهد کاهش بود چرا که تقاضا برای کالاهای سرمایه‌ای و واسطه‌ای که برای این کشور مهم هستند، ضعیف بود و قیمت کالاهایی که تولید آن‌ها نیاز به مصرف انرژی زیادی دارد، رقابتی نبود.

به گفته کارشناسان اقتصادی، عدم اطمینان در مورد سیاست‌های اقتصادی این کشور نیز بر سرمایه‌گذاری شرکت‌ها تأثیر گذاشته است و احتمالاً با وجود رشد مورد انتظار در سال آینده، این سرمایه گذاری‌ها در سطح سال 2017 باقی خواهد ماند.

 

 

خبرکاو

برچسب‌ها

ارسال نظر

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.


تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است