سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

پیشروی شاخص هم وزن در آمار معاملات/ پیش بینی بازار سهام امروز 9 بهمن

به گزارش اقتصادنیوز، بورسی‌ها در شرایطی به استقبال معاملات روز دوشنبه می‌روند که روز یکشنبه شاخص‌های‌ بازار سهام برای سومین روز متوالی رشد کردند. برای پیش بینی بورس امروز –دوشنبه 9 بهمن- به روند بازار سهام در روز کاری گذشته نگاه می‌کنیم. روز یکشنبه شاخص کل هزار و 205 واحد رشد کرد و شاخص کل هم‌وزن 7 هزار و 122 واحد صعود کرد. همچنین شاخص کل فرابورس  166 واحد بالا آمد و شاخص هم وزن فرابورس ...

به گزارش اقتصادنیوز، بورسی‌ها در شرایطی به استقبال معاملات روز دوشنبه می‌روند که روز یکشنبه شاخص‌های‌ بازار سهام برای سومین روز متوالی رشد کردند. برای پیش بینی بورس امروز –دوشنبه 9 بهمن- به روند بازار سهام در روز کاری گذشته نگاه می‌کنیم. روز یکشنبه شاخص کل هزار و 205 واحد رشد کرد و شاخص کل هم‌وزن 7 هزار و 122 واحد صعود کرد. همچنین شاخص کل فرابورس  166 واحد بالا آمد و شاخص هم وزن فرابورس افزایش هزار و 676 واحدی داشت.

بیشترین افزایش قیمت

روز یکشنبه در بورس شرکت سرمایه گذاری شاهد (ثشاهد)، شرکت واسپاری ملت (ولملت) و شرکت لیزینگ پارسیان (ولپارس) بیشترین افزایش قیمت را ثبت کردند. در فرابورس نیز شرکت صنایع غذایی مینو شرق (غمینو)، شرکت توسعه فناوری اطلاعات خوارزمی (مفاخر) و شرکت تولید و صادرات ریشمک (رنیک) بیشترین افزایش قیمت را داشتند.

بیشترین کاهش قیمت

در بورس نمادهای وملی (شرکت صنعتی ملی)، ثفارس (شرکت عمران و توسعه فارس) و ثنوسا (شرکت نوسازی و ساختمان تهران) در روز یکشنبه بیشترین کاهش قیمت بازار را داشتند و در معاملات فرابورس شرکت بازرگانی و تولیدی مرجان کار (کمرجان)، شرکت سرمایه گذاری آوا نوین (وآوا) و شرکت داروسازی سبحان انکولوژی (دسانکو) بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

عرضه و تقاضای بازار

در معاملات یکشنبه، 98 نماد صف خرید داشتند و 34 نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با رشد 11 درصدی نسبت به روز کاری قبل به 324 میلیارد تومان افزایش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با افزایش 3 درصدی به 238 میلیارد تومان رسید.

پیش بینی بورس دوشنبه

دیروز بورس تهران از ابتدا روند صعودی پیدا کرد، در میانه معاملات روند صعودی متوقف شد و در نهایت در 20 دقیقه پایانی بار دیگر شاخص رشد کرد.

شاخص در نهایت تنها هزار و 205 واحد رشد کرد و تا سطح 2 میلیون و 128 هزار واحد بالا رفت. اما وضعیت نمادهای کوچک و متوسط بازار بهتر بود. 67 درصد نمادهای سبزپوش بودند و شاخص هم وزن 7 هزار و 122 واحد معادل 0.97 درصد رشد کرد.

دیروز نمادهای سدشت، ثشاهد و شپدیس بیشترین اثر مثبت را بر شاخص داشتند و در مقابل نمادهای شستا، شپنا، کگل و فملی بیشترین اثر کاهنده را بر شاخص داشتند.

همچنین دیروز ارزش معاملات خرد با رشد 22 درصدی به 4 هزار و 988 میلیارد تومان رسید.

روز یکشنبه پس از 11 روز متوالی سرمایه حقیقی به بورس وارد شد که رقم آن 29 میلیارد تومان بود. در 11 روز معاملاتی اخیر بیش از 11 هزار میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شد.

دیروز نمادهای ثاخت، مفاخر، شیراز، واتی، خزامیا، وآذر، حفاری، ثبهساز، پسهند و کالا بیشترین ورود پول حقیقی را ثبت کردند. در سوی دیگر، نمادهای شستا، فصبا، فملی، وکغدیر، فولاد، پارسان، بوعلی، وبملت، فزر، فارس، خودرو، شپنا، ذوب و خساپا بیشترین خروج سرمایه حقیقی را ثبت کردند.

پس نمادهای کوچک و متوسط بیشتر با ورود پول مواجه بودند و سهم بیشتری از بخش سبزرنگ بازار سهام داشتند. در نتیجه می‌توان بيان کرد وضعیت کلی بازار مثبت است

خبرکاو