سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

پیشرفته‌ترین ربات انسان‌نمای دنیا صدای «ایلان ماسک» را تقلید کرد [تماشا کنید]

آمِکا (Ameca)، ربات انسان‌نمای بریتانیایی، در ویدیوی جدیدی نقش افراد مشهور ازجمله «مورگان فریمن»، بازیگر آمریکایی، «ایلان ماسک» و «دونالد ترامپ» را ایفا و صدای آن‌ها را به شیوه کاملاً واقع‌گرایانه‌ای شبیه‌سازی کرده است. Ameca برای تعامل با مردم به میکروفون، دوربین‌های چشمی، دوربین روی قفسه سینه و نرم‌افزار تشخیص چهره مجهز است. از این ربات که توسط شرکت Engineered Arts توسعه یافته به‌عنوان «پیشرفته‌ترین ربات انسان‌نمای جهان» و «پلتفرمی برای تعامل انسان و ربات» یاد شده است. تقلید ...

آمِکا (Ameca)، ربات انسان‌نمای بریتانیایی، در ویدیوی جدیدی نقش افراد مشهور ازجمله «مورگان فریمن»، بازیگر آمریکایی، «ایلان ماسک» و «دونالد ترامپ» را ایفا و صدای آن‌ها را به شیوه کاملاً واقع‌گرایانه‌ای شبیه‌سازی کرده است.

Ameca برای تعامل با مردم به میکروفون، دوربین‌های چشمی، دوربین روی قفسه سینه و نرم‌افزار تشخیص چهره مجهز است. از این ربات که توسط شرکت Engineered Arts توسعه یافته به‌عنوان «پیشرفته‌ترین ربات انسان‌نمای جهان» و «پلتفرمی برای تعامل انسان و ربات» یاد شده است.

تقلید صدای چهره‌های مشهور توسط ربات انسان‌نما آمکا

در این ویدیوی جدید، Ameca با «ویل جکسون»، بنیان‌گذار و مدیرعامل Engineered Arts درحال صحبت‌کردن است. در ابتدای ویدیو، آمکا اشیایی که در اتاق می‌بیند – مانند میز، صندلی و قفسه‌های کتاب – را فهرست می‌کند.

سپس جکسون از این ربات می‌خواهد که با صدای افراد مشهور شروع به صحبت کند و آمِکا با صدای مورگان فریمن او میگوید :

«من را به‌عنوان یک انسان حساس که در یک ربات به دام افتاده است، تصور کنید.»

پس از آن، جکسون از ربات می‌خواهد که با صدای ایلان ماسک در مورد موشک‌های رباتیک که به‌سمت مریخ پرتاب می‌شوند و پلوتونیوم را کشف می‌کنند، صحبت کند. ربات انسان‌نما در پاسخ او میگوید :

«ناوگانی از موشک‌های رباتیک را تصور کنید که هرکدام باهوش‌تر از قبلی هستند. ما نه فقط برای کاوش، بلکه برای کشف اسرار پنهان زیر سطح قرمز غبارآلود آن به مریخ می‌رویم. چه می‌شد اگر می‌توانستیم تمام چیزهایی که در مورد زندگی در جهان می‌دانیم، تغییر دهیم؟»

صدای باب اسفنجی در یک سخنرانی به سبک دونالد ترامپ!

نهایتاً از آمِکا خواسته شد تا یک سخنرانی طولانی به سبک ترامپ، اما با صدای «باب اسفنجی» داشته باشد! با تمرکز روی همان موضوع مریخ، Ameca او میگوید :

«مردم، اجازه بدهید به شما بگویم، هیچ‌کس بهتر از من موشک‌های رباتیک را نمی‌شناسد. من آن‌ها را دیده‌ام، آن‌ها بزرگ و فوق‌العاده هستند. ما به مریخ می‌رویم و این فوق‌العاده خواهد بود. ما قرار است چیزهای بزرگی کشف کنیم و اجازه دهید به شما بگویم، هیچ‌کس مریخ را بیشتر از من دوست ندارد.»

هرچند دقیقاً مشخص نیست که آیا تمام تعاملات آمِکا در این ویدیو از قبل برنامه‌ریزی‌شده است یا خیر، اما شرکت سازنده آن قبلاً ادعا کرده بود که Ameca می‌تواند بدون اسکریپت با دیگران صحبت کند.

خبرکاو