سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

پیش‌بینی بورس فردا 29 بهمن / ریزش بهمن بر سر سهامداران خرد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اکوایران، ارزش معاملات در روز جاری به زحمت به عدد 5 هزار میلیارد تومان می رسید و ارزش بازار نیز همچنان در حال افت خود را در کانال 7 هزار و 152  همتی دید تا عملکرد مسئولان اقتصادی در سال 1402 تکمیل شود. ...

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اکوایران، ارزش معاملات در روز جاری به زحمت به عدد 5 هزار میلیارد تومان می رسید و ارزش بازار نیز همچنان در حال افت خود را در کانال 7 هزار و 152  همتی دید تا عملکرد مسئولان اقتصادی در سال 1402 تکمیل شود.

فعالان بازار معتقد هستند که انتشار گواهی سپرده ۳۰ درصدی، ۲ بار ابلاغ بخشنامه نرخ خوراک پتروشیمی‌ها، جهش حق انتفاع معادن و ابلاغ دستورالعمل قیمت‌گذاری نفت برای پالایشگاه‌ها تنها نمونه‌ای از اقدامات ضد تولیدی و ضد سرمایه‌گذاری است که در این چند وقت بر سر بازار سرمایه آوار شده است. این درحالی است که قرار بود بورس در دولت سیزدهم قلک دولت نباشد!

تمامی بزرگان بازار ازجمله فولاد ، فملی ، شتران ، شپنا و شستا نمادهایی بودند که بیشترین تاثیر منفی را بر روی شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران داشتند.

پوکر بازی در تالار بورس/ تابلوی بازار سرخ شد+ اینفوگرافیک

در این میان همچنان نماد ایران خودرو در حال تعلیق قرار داد و تقدسی، معاون اقتصادی ایران‌خودرو عنوان کرده است که برنامه ایران‌خودرو برای خروج از شمول ماده 141  اصلاحیه قانون تجارت، افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌هاست، که این امر نیازمند موافقت با درخواست شرکت جهت اصلاح قانون و صدور مجوزهای لازم از سوی مبادی ذی‌ربط است.

این در حالی است که اخابر، نمادی که افزایش سرمایه بیش از 1600 درصدی را تایید کرده است تنها یک روز به صف خرید نشست و بازار (حقوقی بازار) با تمام توان امروز اقدام به عرضه کرد تا این نماد در معاملات روز جاری با افت 3 درصدی کار را تمام کند.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در جدیدترین صحبت‌های خود این طور عنوان داشته که سود کل سهام عدالت در سال جاری حدود ۸۰ همت بود که ۳۰ همت آن تقسیم شد و ۲۰ همت دیگر آن نیز در آینده‌ای نزدیک تقسیم می‌شود. ۳۰ همت نیز برای افزایش سرمایه شرکت‌هایی است که برنامه توسعه‌ای دارند.

همچنین هشتمین جلسه حراج حضوری شمش طلای استاندارد فردا از ساعت ۱۲ الی ۱۶ برگزار می‌شود. گفته می‌شود که  وجه‌الضمان مبلغ ۳۵۰ میلیون تومان به ازای هر قطعه شمش است. متقاضیان خرید می‌توانند تا ساعت ۲۴ امروز مبلغ را پرداخت کند.

بورس <a href= به خون نشست" width="400" height="400">
بورس به خون نشست

اقتصادنیوز: بورس تهران امروز با سقوط سنگین 18 هزار واحدی به دو میلیون و 60 هزار واحد رسید. امروز اغلب نمادهای بازار سرخپوش شدند.

بانک مرکزی نیز در تازه ترین گزارش، اعلام کرد: نرخ سود بازار بین بانکی با افت ۰.۰۸ درصدی نسبت به آخرین نرخ هفتگی به ۲۳.۴۸ درصد رسیده است.

اما در عین‌حالی که خبر از افزایش احتمالی 44 درصدی حقوق کارگران برای سال آینده به گوش می‌رسد رئیس سازمان امور مالیاتی گفته است که مالیات بیش از ۵۰ درصد از اصناف و مشاغل صفر مطلق است و معافیت مالیات حقوق سال آینده به ۱۲ میلیون تومان می‌رسد.

خبر دیگری که این روز ها خیلی دست به دست می شود در خصوص مصرف بنزین است و رئیس صنف جایگاه‌داران کشور گفته است که در حال حاضر رقم مصرف بنزین در کشور ۱۱۵ میلیون لیتر در روز است و طی دو ماه آینده رکورد مصرف بنزین در اواخر ۱۴۰۱ و اوایل ۱۴۰۲ در کشور شکسته و جابه‌جا خواهد شد.

 

تحلیل تکنیکالی شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران

در جریان معاملات روز جاری شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران با افت بیش از 18 هزار واحدی کار خود را تمام کرد و بازار در هیجان بیش فروش اندیکاتور RSI  فرو رفته است این اندیکاتور نشان می‌دهد که در شروع هفته گذشته رقم این نماگر بازار روی محدوده‌های 30 واحدی بوده است اما در حال حاضر این رقم به کمتر از 24 واحد تنزل پیدا کرده است.

از سویی برخی از تحلیل گران تکنیکالی برای شاخص کل در این محدوده‌ها سطوح حمایتی کوتاه مدتی را نشان می‌دهند و این انتظار را برای بازار سرمایه دارند که بازار در این حوالی در مسیر صعودی قرار بگیرد!

کل

خبرکاو