سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

پیش‌بینی بازار سهام هفته/ شاخص کل در انتظار چالش 2 میلیون و 200 هزار واحدی!+ نمودار

به گزارش اقتصادنیوز ، بورس تهران در روز ابتدای این هفته شاهد ورود 470 میلیارد تومانی پول حقیقی به سهام و خروج هزار و 406 میلیارد تومانی سرمایه حقیقی از صندوق‌های درآمد ثابت بود. ارزش معاملات خرد نیز که در انتهای هفته قبل در کف تراز 3 همتی قرار داشت؛ در روز ابتدایی این هفته  افزایش 99 درصدی داشت و روز یکشنبه تراز 7 هزار و 54 میلیارد تومانی را تجربه کرد. ...

به گزارش اقتصادنیوز ، بورس تهران در روز ابتدای این هفته شاهد ورود 470 میلیارد تومانی پول حقیقی به سهام و خروج هزار و 406 میلیارد تومانی سرمایه حقیقی از صندوق‌های درآمد ثابت بود. ارزش معاملات خرد نیز که در انتهای هفته قبل در کف تراز 3 همتی قرار داشت؛ در روز ابتدایی این هفته  افزایش 99 درصدی داشت و روز یکشنبه تراز 7 هزار و 54 میلیارد تومانی را تجربه کرد.

روز دوشنبه این هفته سطح ارزش معاملات خرد سهام تا 6 هزار و 87 میلیارد تومان کاهش یافت و روز چهارشنبه با تراز 4 هزار و 665 میلیارد تومانی کمترین سطح هفته را به ثبت رساند و به استقبال تعطیلات رفت. در این هفته متوسط ارزش معاملات خرد روزانه با 82 درصد افزایش به نسبت هفته قبل تا سطح 6 هزار و 82 میلیارد تومانی بالا آمد. برآیند جریان پول حقیقی در هفته اول بهمن ماه منفی 3 هزار و 94 میلیارد تومان بود و هفته دوم بهمن به منفی هزار و 116 میلیارد تومان رسید و در هفته سوم بهمن خالص تغییرات مالکیت حقیقی تا منفی 478 میلیارد تومان کاهش داشت.

در هفته چهارم بهمن ماه بار دیگر شدت خروج جریان پول حقیقی افزایش داشت و شاهد خروج 773 میلیارد تومان پول حقیقی از سهام بودیم. در آخرین هفته بهمن شدت خروج جریان پول حقیقی به سطح هزار و 202 میلیارد تومان رسید. در هفته قبل نیز بازار سهام با خروج 875 میلیارد تومانی جریان پول حقیقی از سهام مواجه بود اما در این هفته با تغییر روند معاملات سهامی و ورود هزار و 99 میلیارد تومان پول حقیقی همراه شد. تراز شاخص کل بورس تهران نیز در انتهای هفته قبل 2 میلیون و 54 هزار و 739 واحد بسته شد و در روز انتهایی این هفته تا سطح 2 میلیون و 165 هزار و 738 واحدی افزایش داشت و بازدهی 5.4 درصدی را به ثبت رساند. شاخص کل هم‌وزن بورس تهران نیز در این هفته چیزی نزدیک به 3.43 درصد رشد کرد و در تراز 738 هزار و 640 واحدی ایستاد.

بورس تهران در هفته‌های اخیر فعالان بازار سهام را از سنت تاریخی رشد آخر سال نا امید کرده بود اما در این هفته با افزایش ارزش معاملات خرد و رشد تراز قابل توجه شاخص کل، امید به افزایش تراز بیشتر شاخص‌ها در بین معامله‌گران افزایش یافته است.

شرایط بازار سهام؛ قبل از آغاز سومین هفته اسفند‌ماه

بورس تهران هفته سوم اسفند ماه را با سطح مقاومتی 2 میلیون و 200 هزار واحدی شاخص کل و سطح حمایتی 730 هزار واحدی شاخص هم‌وزن آغاز خواهد کرد. بازار سهام هفته‌های بهمن ماه و هفته اول اسفند را با شرایط سختی پشت سر گذاشت و معاملات سهامی با رکود شدید مواجه بودند. شاخص کل بورس تهران در روند صعودی هفته جاری با تداوم جهت‌گیری مثبت معامله‌گران نسبت به اخبار تجدید ارزیابی همراه است.

021216

رشد ریسک سیاسی بازار سهام در کنار کاهش ظرفیت تولیدات پتروشیمی‌ها با محدودیت‌های گاز خوراک و علاوه بر آن اثر منفی کوتاه مدت افزایش نرخ ارز و طلا در بازار آزاد و در واقع شکل‌گیری انتظارات صعودی در بازار‌های موازی بازار سهام در کنار کاهش ظرفیت تولیدات شرکت‌ها در اسفند ماه با افزایش محدودیت‌های گازی را می‌توان اصلی‌ترین سیگنال‌های منفی بازار سهام برآورد کرد. با این تفاسیر، همچنان اصلی‌ترین سیگنال برای تشخیص آغاز روند صعودی قدرتمند شاخص‌های سهامی سطح 7 یا 8 همتی ارزش معاملات خرد است. در این هفته یکی از عواملی که اثرگذاری بالایی بر روند بازار سهام خواهد داشت؛ سطح ارزش معاملات خرد بالای 6 همت است. در صورت تداوم معاملات سهام در زیر سطح 6 همتی ارزش معاملات خرد امکان صعود مجدد شاخص کل به بالای تراز 2 میلیون و 200 هزار واحدی کاهش می‌یابد.

خبرکاو