متن خبر

پورت USB-C آیفون 15 ممکن است با محدودیت هایی همراه باشد

پورت USB-C آیفون 15 ممکن است با محدودیت هایی همراه باشد

اخبارپورت USB-C آیفون 15 ممکن است با محدودیت هایی همراه باشد
شناسهٔ خبر: 265601 -
خبرکاو:

در حال بارگیری پخش کننده صوتی…

آیفون 15 به طور گسترده ای در نظر گرفته شده است که پورت لایتنینگ گوشی های گذشته را با USB-C تعویض کند - نه حداقل به دلیل فشار نظارتی در اروپا - اما یک شایعه جدید نشان می دهد که این پورت ممکن است از نظر توانایی محدود شود.

به گفته منبعی در سایت رسانه اجتماعی چینی Weibo (در برگه جدید باز می شود) (از طریق MacRumors (در برگه جدید باز می شود ) ، درگاه USB-C در دستگاه های iPhone 15 و iPhone 15 Pro مجهز به یک مدار مجتمع خواهد بود که دارای یک تراشه احراز هویت، بنابراین می توان دستگاه های جانبی را برای سازگاری آنها بررسی کرد.

به عبارت دیگر، ما می‌توانیم شرایطی داشته باشیم که فقط شارژرها و سایر لوازم جانبی مورد تایید اپل در واقع با آیفون 15 کار می‌کنند. اتصال پورت لایتنینگ فعلی آیفون نیز به این ترتیب کار می‌کند – یک تراشه احراز هویت در آن وجود دارد.

بدون سابقه آی پد

شایان ذکر است که پورت USB-C که اپل در سال‌های اخیر برای آی‌پدهای خود نصب کرده است، با هیچ محدودیتی همراه نیست، بنابراین می‌توانید هر چیزی را که دوست دارید وصل کنید – با فرض اینکه برای کار با آن ساخته شده است. این قرص ها

البته اینها همه حدس و گمان پشت یک شایعه تایید نشده است، بنابراین این موضوع را هنوز به هیچ وجه قطعی نگیرید. این چیزی است که باید در سپتامبر به آن توجه کرد، زمانی که انتظار می‌رود آیفون 15 با USB-C برای اولین بار عرضه شود.

همچنین صحبت هایی وجود دارد مبنی بر اینکه پورت USB-C در مدل های آیفون 15 پرو سرعت انتقال داده سریع تری نسبت به همان پورت در دستگاه های ارزان تر آیفون 15 ارائه می دهد - مگر اینکه اپل تصمیم بگیرد انتقال را تا سال 2024 و آیفون 16 به تعویق بیندازد.


تجزیه و تحلیل: کنترل بیشتر

با توجه به وجود تراشه احراز هویت برای سال‌ها در داخل آیفون، بررسی دستگاه‌های جانبی که به آن وصل می‌کنید، شاید تعجبی نداشته باشد که اپل تصمیم بگیرد همان استراتژی را دنبال کند و گوشی‌های خود را به USB-C تغییر دهد.

از یک طرف، کاربران ممکن است از اینکه به سمت لیست خاصی از لوازم جانبی سوق داده شوند ناامید شوند: ممکن است این لوازم جانبی گران تر باشند، در حالی که لوازم جانبی مفید و مبتکرانه به دلیل عدم تایید آنها کنار گذاشته می شوند.

از سوی دیگر، دیدگاه اپل این خواهد بود که این امر آیفون را قادر می سازد تا از خود در برابر وصل شدن به هر چیزی که کیفیت پایین تر یا حتی خطرناک است محافظت کند. برای مثال، وقتی صحبت از شارژ کابل ها می شود، مهم است که بدانید آنها با خیال راحت کار می کنند.

در این مرحله ما فقط نمی دانیم - ممکن است هر وسیله جانبی کار کند، اما آنهایی که تایید نشده اند به تمام ویژگی های درگاه USB-C دسترسی نخواهند داشت. از طرف دیگر، آیفون می تواند یک پورت USB-C به سبک iPad را بدون تراشه احراز هویت متصل کند.

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است