متن خبر

پوتین: خودخواهی و تمایل به تسلط در روابط بین‌الملل منجر به بن‌بست می‌شود

پوتین: خودخواهی و تمایل به تسلط در روابط بین‌الملل منجر به بن‌بست می‌شود

اخبارپوتین: خودخواهی و تمایل به تسلط در روابط بین‌الملل منجر به بن‌بست می‌شود
شناسهٔ خبر: 110537 -
خبرکاو:

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه بیان کرد : "ما باید بدانیم که اتحاد تلاش‌ها در مبارزه با تهدیدات مشترک بسیار مهم است اما هر آنچه مرتبط با رسیدن به تسلط به هر قیمت باشد- این روش‌های خودخواهانه در ساخت روابط بین‌الملل در سطح جهانی- منجر به بن‌بست می‌شود. این روش‌ها به جامعه جهانی فرصت عملکرد موثر را نمی‌دهند".

پوتین در جریان مصاحبه با شبکه تلویزیونی "روسیه ۱" بیان کرد : "به نظر من، این بسیار مهم است و حتی اگر حالا منجر به تغییرات شدید نشود، به تدریج این آگاهی ایجاد می‌شود".

رئیس جمهوری روسیه تاکید کرد که دیر یا زود این باید به تغییر در کیفیت مناسبات در عرصه بین‌المللی تبدیل شود.

پوتین در ادامه عنوان کرد: پیشرفت اقتصادی روسیه در ۲۰ سال اخیر، به خروج این کشور از بیماری همه‌گیر کرونا با تلفات کم کمک می‌کند.

رئیس جمهوری روسیه در مصاحبه با برنامه "مسکو. کرملین. پوتین" در شبکه تلویزیونی "روسیه ۱" بیان کرد : "آنچه در سال‌های اخیر صورت گرفته به ما فرصت امید می‌دهد که ما سرانجام با عزت و با کم‌ترین تلفات از این وضعیت خارج شویم".

پوتین بیان کرد که طی سال‌ها اخیر، ذخایر موجود در اقتصاد ۵۰ مرتبه افزایش یافته‌اند.

رئیس جمهوری روسیه بیان کرد : "بلی، ما باید کارهای زیادی را برای تنوع بخشیدن به اقتصاد انجام دهیم و این کار در حال انجام است".

رئیس جمهوری روسیه یادآور شد: "صنعت ما اخیرا نزدیک به ۹۰ درصد افزایش و صنایع تولیدی ما بیش از دو برابر افزایش یافته‌اند لذا ما باید کارهای زیادی را برای تنوع بخشیدن به اقتصاد انجام دهیم اما این کار در حال انجام است، این کار واقعا در حال انجام است".

رئیس جمهوری روسیه در این مصاحبه تلویزیونی در مورد اینکه آیا ویروس کرونا قصدا پخش شده است یا خیر ابراز نظر کرد.

ولادیمیر پوتین بیان کرد که هیچ اساسی مبنی بر اینکه ویروس کرونا قصدا توسط کسی پخش شده باشد، وجود ندارد.

رئیس جمهوری روسیه بیان کرد : "من فکر می‌کنم که اگر کسی از چنین نسخه طرفداری کند، هیچ چیز خوبی از آن حاصل نمی‌شود".

به باور رئیس جمهوری روسیه، در حال حاضر باید با این واقعه مبارزه صورت بگیرد، نه اینکه درباره چگونگی پیدایش آن جر و بحث شود.

ولادیمیر پوتین تاکید کرد که حالا مهم اینست تا ریشه آنچه جریان دارد، فهمیده و سیستم محافظتی ایجاد شود. برای این کار، کشورها باید تلاش‌های‌شان را یکجا سازند، نه اینکه همدیگر را متهم کنند.

وی بیان کرد : "باید آنچه همه ما را از این تهدید نجات می‌دهد، انجام دهیم. اینجا، در این راه، کامیابی در پیش داریم، نه در راه تقابل".

رئیس جمهوری روسیه اعتراف کرد که هر سه روز یکبار تست ویروس کرونا را انجام می‌دهد و هر بار نتیجه آن منفی است.

وی همچنین بیان کرد که در "میدان سرخ" به شفاخانه کومونارکا رفته بود تا مطمئن شود که آنجا همه چیز تنظیم است.

به بیان کرد ه پوتین، همه مخالف این دیدار وی بودند اما قبل از رفتن به شفاخانه او با کارشناسان در مورد اینکه چگونه خودش را از عفونت حفاظت کند، مشورت کرده بود.

انتهای پیام

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کليه حقوق تعلق دارد به سایت خبرکاو