سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

پلی استیشن 5 پرو احتمالاً با سه برابر سرعت بالاتر در تعطیلات 2024 از راه می‌رسد

مدت‌هاست شاهد انتشار شایعات درباره پلی استیشن 5 پرو هستیم. حالا گزارشی جدید مدعی شده است که این کنسول در مقایسه با نسخه کنونی، تا سه برابر سریع‌تر خواهد بود. کانال یوتوب Moore’s Law is Dead با انتشار ویدیویی مدعی دستیابی به اسناد فنی PS5 Pro شده است. این کنسول با اسم رمز Trinity درحال توسعه است و خبرنگار Insider Gaming در گزارشی اعلام کرده که اطلاعات افشاشده صحت دارند. همچنین به‌نظر می‌رسد این کنسول در فصل تعطیلات 2024 ...

مدت‌هاست شاهد انتشار شایعات درباره پلی استیشن 5 پرو هستیم. حالا گزارشی جدید مدعی شده است که این کنسول در مقایسه با نسخه کنونی، تا سه برابر سریع‌تر خواهد بود.

کانال یوتوب Moore’s Law is Dead با انتشار ویدیویی مدعی دستیابی به اسناد فنی PS5 Pro شده است. این کنسول با اسم رمز Trinity درحال توسعه است و خبرنگار Insider Gaming در گزارشی اعلام کرده که اطلاعات افشاشده صحت دارند. همچنین به‌نظر می‌رسد این کنسول در فصل تعطیلات 2024 از راه برسد.

قدرت بالای پلی استیشن 5 پرو

براساس اسکرین‌شات‌های مربوط به اسناد فنی پلی استیشن 5 پرو، این کنسول قدرتی برابر 67 ترافلاپس در محاسبات ممیز شناور 16 بیتی خواهد داشت که معادل 33.5 ترافلاپس در محاسبات دقت تکی است. براساس گزارش‌ها، قدرت PS5 پرو در رندرگیری نسبت به پلی استیشن 5 تا 45 درصد بالاتر خواهد بود. نسل کنونی پلی استیشن 5 قدرتی برابر 10.28 ترافلاپس دارد، پس با افزایش سه‌ برابری عملکرد GPU نسخه پرو آن روبه‌رو هستیم. همچنین احتمالاً کنسول جدید سونی درزمینه رهگیری پرتو 3 تا 4 برابر عملکرد بهتری از خودش نشان می‌دهد.

پلی استیشن 5 پرو

براساس اسناد افشاشده، سونی درحال توسعه فناوری PlayStation Spectral Super Resolution یا به اختصار PSSR است. این فناوری از یادگیری ماشینی پلی استیشن برای آپ‌اسکیل کردن استفاده می‌کند و عملکردی مشابه DLSS انویدیا یا FSR شرکت AMD دارد. این احتمال وجود دارد که در آینده فناوری PSSR‌ بتواند بازی‌ها را تا رزولوشن 8K آپ‌اسکیل کند و همچنین عملکرد رهگیری پرتو را بهبود دهد.

به نظر می‌رسد کیت توسعه‌دهنده پلی استیشن ۵ پرو از سپتامبر 2023 در اختیار استودیوهای بازی‌سازی مطرح قرار دارد. از آنجایی که گفته می‌شود اواخر 2024 این کنسول از راه می‌رسد، قراردادن کیت توسعه‌دهنده آن در اختیار استودیوهای بازی‌سازی منطقی به نظر می‌رسد.

خبرکاو