اخبار, امنیت

پلیس اسپانیا یک حلقه بزرگ جرایم سایبری را منهدم کرد، ۴۰ نفر دستگیر شدند

۱۱ مه ۲۰۲۳ جنایات سایبری / فیشینگ راوی لاکشمانان

Organized crime gang Trinitarians

پلیس ملی اسپانیا اعلام کرد که ۴۰ نفر را به اتهام مشارکت در یک باند جنایتکاران سازمان یافته به نام Trinitarians دستگیر کرده است.

در میان دستگیر شدگان می توان به دو هکر که از طریق تکنیک های فیشینگ و کلاهبرداری از بانک ها کلاهبرداری می کردند و ۱۵ نفر دیگر از اعضای سندیکای جنایی اشاره کرد که همگی به تعدادی از جرایم مانند کلاهبرداری بانکی، جعل اسناد، سرقت هویت و پولشویی متهم شده اند.

در مجموع، اعتقاد بر این است که این طرح شرورانه بیش از ۳۰۰۰۰۰ قربانی را کلاهبرداری کرده است که منجر به خسارت بیش از ۷۰۰۰۰۰ یورو شده است.

مقامات گفتند: «سازمان جنایی از ابزارهای هک و تدارکات تجاری برای انجام کلاهبرداری های رایانه ای استفاده می کرد.

برای از بین بردن این حملات، مجرمان سایبری لینک‌های جعلی را از طریق پیامک ارسال کردند که با کلیک روی آن‌ها، کاربران را به یک پنل فیشینگ که به عنوان موسسات مالی قانونی ظاهر می‌شد هدایت می‌کردند تا اعتبار آنها را بدزدند و از دسترسی به درخواست وام سوء استفاده کنند و کارت‌ها را به کیف پول‌های ارزهای دیجیتالی که در زیر آنها قرار داشت، مرتبط کنند. کنترل.

این پیامک‌ها به دنبال القای احساس فوریت کاذب و افزایش شانس موفقیت بازیگران از طریق ترغیب گیرندگان به کلیک بر روی پیوند همراه برای حل یک مشکل امنیتی ادعایی در حساب‌های بانکی خود بودند.

کارت‌های سرقت شده برای خرید دارایی‌های دیجیتال مورد استفاده قرار می‌گرفتند و سپس برای تامین مالی عملیات گروه مانند پرداخت هزینه‌های قانونی، ارسال پول به اعضای زندان و خرید مواد مخدر و اسلحه نقدی می‌شدند.

برخی از درآمدهای غیرقانونی نیز به حساب‌های بانکی خارجی فرستاده شد، جایی که سایر اعضای گروه از این پول برای خرید املاک و مستغلات در جمهوری دومینیکن استفاده کردند.

پلیس ملی گفت: «آنها همچنین شبکه گسترده ای از قاطرها داشتند که برای دریافت پول از نقل و انتقالات بانکی و برداشت آن از طریق دستگاه های خودپرداز استفاده می کردند.

کلاهبرداری دیگری که توسط این ساز و برگ انجام شد، شامل قرارداد با پایانه‌های نقطه فروش (PoS) با راه‌اندازی شرکت‌های جلویی برای خریدهای نادرست بود.

مقامات گفتند که ۱۳ بازرسی خانه در استان های مادرید، سویا و گوادالاخارا انجام شد که منجر به مصادره تجهیزات کامپیوتری، قفل های قفل، ۵۰۰۰ یورو پول نقد، ابزارهای جمع آوری قفل و سایر اسناد حاوی اطلاعاتی درباره ساختار سازمانی باند شد.


این مقاله جالب بود؟ ما را در توییتر و لینکدین دنبال کنید تا محتوای اختصاصی بیشتری را که پست می کنیم بخوانید.

خبرکاو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *