متن خبر

پلت فرم سرمایه گذاری جمعی Wefunder رسما به اتحادیه اروپا گسترش یافته است

پلت فرم سرمایه گذاری جمعی Wefunder رسما به اتحادیه اروپا گسترش یافته است

اخبارپلت فرم سرمایه گذاری جمعی Wefunder رسما به اتحادیه اروپا گسترش یافته است
شناسهٔ خبر: 267187 -
خبرکاو:

پس از دو سال به دنبال تأییدیه نظارتی، Wefunder رسماً چراغ سبز را برای اجرای خدمات سرمایه‌گذاری جمعی در اتحادیه اروپا دریافت کرد. این اولین باری است که Wefunder در خارج از ایالات متحده گسترش می یابد و به گفته مدیر عامل و بنیانگذار نیک تامارلو، این تجارت اولین پلت فرم سرمایه گذاری ایالات متحده است که تأیید عملیاتی را به دست می آورد.

تامارلو با اشاره به اینکه توسعه به تغییرات سیاستی کلیدی که برخی از قوانین مالی خاردار را که بر منطقه تأثیر گذاشته بود، از بین برد، گفت: «این کار را از خود راضی خواهد بود.

قبلاً، تامارلو توضیح داد، پلتفرم‌های سرمایه‌گذاری جمعی باید برای فعالیت در اتحادیه اروپا تأییدیه هر یک از کشورهای اتحادیه اروپا را کسب کنند، زیرا هر یک از مجموعه‌ای از مقررات متفاوت پیروی می‌کنند. به لطف قانونی که در سال 2021 توسط اتحادیه اروپا و EEA تصویب شد، Wefunder می تواند از مجموعه قوانینی پیروی کند که 30 کشور را در چارچوب یکسانی متحد می کند.

کیتی پاورز، رئیس عملیات اتحادیه اروپا Wefunder، بيان کرد که قبل از تصویب قوانین، "هیچ قانونی وجود نداشت که همه کشورها را هماهنگ کند - [پلتفرم های تامین مالی جمعی] فقط می توانستند به روشی خاص کشور عمل کنند." اکنون، او می گوید، همه پلتفرم ها باید تا نوامبر 2023 مجوز بگیرند.

پاورز بيان کرد که از ماه می تا سپتامبر، تیم او به لیسبون، مادرید، بارسلونا، کپنهاگ، آمستردام، برلین، تالین و مونیخ سفر کرد تا با بنیان‌گذاران و دیگر شرکا دیدار کند.

پاورز او میگوید که بخش زیادی از آن زمان در زمین برای کمک به Wefunder لازم بود تا نام خود را شناخته شود. اما او همچنین خاطرنشان می کند که تصویب نظارتی یک فرآیند پرهزینه و دشوار بود که بیش از دو سال طول کشید و به کمک زیادی از وکلا نیاز داشت.

پیشنهاد می‌کند که Wefunder اکنون برای راه‌اندازی قوی قرار دارد – در حال حاضر ۱۲ استارت‌آپ اتحادیه اروپا دارد که کمپین‌های تامین مالی جمعی را در این پلتفرم جمع‌آوری می‌کنند. با این حال، یکی از بنیانگذاران خاطرنشان می کند، با این حال، قوانین در حال تغییر، رقابتی را بین پلتفرم های ایالات متحده و بریتانیا به راه می اندازد که همه به دنبال ورود به منطقه در یک لحظه هستند.

علاوه بر این، Wefunder 10 ساله سرمایه بسیار کمتری نسبت به برخی از رقبای خود دارد. اگرچه بیش از 9 میلیون دلار سرمایه شناخته شده از سرمایه گذارانی از جمله Y Combinator و Visary Capital جذب کرده است، اما این سرمایه در مقایسه با یکی از نزدیک ترین رقبای WeFunder، Republic، که از زمان راه اندازی در 2016 بیش از 200 میلیون دلار سرمایه شناخته شده را تضمین کرده است، کمرنگ است.

Tommarello پیشنهاد می کند که Wefunder با انجام کارهای بیشتر با کمتر راحت است. به عنوان مثال، در سال 2021، تغییر مقررات Reg CF به Wefunder کمک کرد تا در حال حاضر بیش از 50 درصد از سهم بازار را در جمع آوری کمک های مالی در ایالات متحده به ازای هر شرکت، نمایندگی کند.

یکی از بنیان‌گذاران همچنین او میگوید که Wefunder در مقایسه با خرید ۱۰۰ میلیون دلاری Seedrs، یک تجارت سرمایه‌گذاری جمعی در بریتانیا که شاهد ادغام آن با یک رقیب توسط تنظیم‌کننده‌های رقابت بود، رویکرد متفاوت و فروتن‌تری برای ورود به بازارهای جدید اتخاذ می‌کند. Seedrs فقط می تواند در انگلستان و حوزه های قضایی متعدد آن فعالیت کند. به گفته یک سخنگوی، این شرکت "در حال حاضر مجوز تامین مالی جمعی اتحادیه اروپا را تضمین می کند."

تامارلو تأیید می‌کند که Crowdcube، یکی دیگر از رقبای مستقر در بریتانیا، مجوز تأمین مالی جمعی را دریافت کرده است.

بازیکنان بیشتر در بازار خبر خوبی برای استارت آپ های ایالات متحده و اتحادیه اروپا به طور یکسان است.

تامارلو خاطرنشان می‌کند که یک چیز، استارت‌آپ‌های آمریکایی اکنون می‌توانند در ایالات متحده و اتحادیه اروپا دورهای سرمایه‌گذاری جمعی را افزایش دهند، که اساسا کل سرمایه‌ای را که مجاز به جمع‌آوری سالانه با وسیله نقلیه هستند، دو برابر می‌کنند. رقابت اضافه شده همچنین به این معنی است که کسب‌وکارها از نظر شرایط اختیاری بیشتری دارند – و شاید تأمین مالی جمعی به سطح جدیدی برسد که در نهایت انتقادات پیرامون تضمین کیفیت شرکت‌هایی را که این مسیر تأمین مالی را انتخاب می‌کنند، خاموش کند.

علاوه بر این، در بریتانیا، امور مالی حسابرسی می شود اما به صورت عمومی منتشر نمی شود - که می تواند ده ها هزار یورو برای شرکت ها صرفه جویی کند. به گفته تامارلو، در مقایسه، برای شرکت‌های ایالات متحده، اگر به دنبال یک دور سرمایه‌گذاری جمعی باشند، حساب‌های مالی حسابرسی شده به صورت عمومی منتشر می‌شوند.

خبرکاو

منبع

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است